šiber karburatori....

NicSO

New member
ukratko....gdje ih mogu nabavit za GPZ-a 600???
Koja je sijena itd....
 
možda u Japanu preko Grigica(ako ima volje on to tražiti po svojim katalozima  :mrgreen:) Preko weba dodju oko 1000-1400€ sva cetiri a polovna možda nađeš za 700-800€ min.
Sad kalkulirj koliko je to sve isplatljivo s obzirom na motor , rađe kupi staru iljadarku clasic liniju nego gpz te nju prerađuj na taj nacin
 
M ja ti volim svoj GPZ...a mislim ga sredt skroz pa ću kolio god da koštao nabavit za njega te karburatore a kad njega riješim nabavit ću Z 1300 i onda njega sredit a neću nijednog prodavat:)
 
Daj nemojte čovjeka ubijat u pojam sa tim ciframa.
Pogledaj neke polovne,a ako ne onda vidi od kojeg su motor a najsličniji pa pripaši.
Mislim da ćeš to riješit za 100 - 200 € max.
Ima neki tip u Orahovici dijelove za starije motore,pogotovo za Kawu,pa probaj nać broj.
Mislim da se zove Rudi !
 
za te pare cisto sumnjam jer dok sam pratio na ebayu da uhvatim koje nikada se nisu prodali ispod 600€
Za 200-300€ bi ja i FCR pa i CR uzeo koji su i lošiji a i jeftiniji duplo od ovih njegovih
 
GIXER said:
Daj nemojte čovjeka ubijat u pojam sa tim ciframa.
Pogledaj neke polovne,a ako ne onda vidi od kojeg su motor a najsličniji pa pripaši.
Mislim da ćeš to riješit za 100 - 200 € max.
Ima neki tip u Orahovici dijelove za starije motore,pogotovo za Kawu,pa probaj nać broj.
Mislim da se zove Rudi !

Rudika 098 198 4 198
 
Hvala ljudi, hvala....zvao Rudija..nema....ali opet hvala...nać ću ih ja već a možda i neko na forumu uleti opet:-9
 
Ja sam neki dan kupio za gsxr-750 1991 za 500eur mikuni rs koji su bili svega par puta na motoru...no čisto sumnjam da ih ima po oglasnicima (hrvatskim) znam da sam ih ja tražio jaaako dugo...dok nisam naletio na fanatika za gsxr-om uljarom poput mene kojega sam jedva jedvice "nafuko" da ih proda (a ima još 2 para)  :mrgreen:
 
koliko mm i šalji broj pa da vidimo može li se utržit još koji  :mrgreen: jer mislim da i meni paše od gsxr-a
 
ma sta ce vam šiberi :misli:

Šiberi su jednio za trke i nista vise, ko ne zna vozit sa siberima prisaugavar ce motor 8), cut ce ocajan zvuk klapanja klipica od kuciste karburatora...vakumi su zakon a daju se tako dobro ustelat ko ima malo volje 8)
 
ovi mikuni  rs nisu šiberi vec jednostavno napredniji i moderniji vakumski


 
Čuo sam se s čovjekom.....uglavnom neće ih prodavati jer su mu oba na motorima a ja sam ugrabio jedine slobodne  8) , ali ko ti je rekao da su to napredniji vakumski  mislim  da ti samo ime kaže "flat-side" (flah šiber po naški) uglavnom mikuni rs i keihin fcr su ti najpoznatiji.... (y)
 
da u pravu si, ja sam pomješao sa keihinom koji nisu  :mrgreen:

http://www.cyclewareables.com/pages/street_motorcycle_smoothbore_carburetors/mikuni_rs_smooth2.jpg
 
E da... nego čitao sam da su keihin puno mirniji i "user-friendly" u gradskoj vožnji....
Mikuniju ti je jedina zamjerka to što na oduzimanju gasa dosta loše reagiraju tj,recimo kada stisneš kuplung okretaji ti sporo  padaju a što je na keihinu i novijim "flahovima" riješeno sa lagerom koji spušta šibere u donju mrtvu točku bez ikakvih otpora koje uzrokuje vakum od usisa na bike-u  :mrgreen:
 
a ja sam upravo procitaso da je RS-ove glupo stavljati bez dodatnih prerada na motoru a na cestovne motore da je upitna svrha  :mrgreen:
 
Istina zato sam si ja odmah za svoju "butelju 0.75" hehe  kupio grane od 1100,otvoreni auspuh od titana, idu druge svjećice i neznam još dali ću morati dirati u kut bregaste... no  to ti je opće poznato da čim nešto dirneš u mašinu motora (racing) da to povuče još sto stvari... :jesus: