Sicilija 2017 info

tomo8891

Member
Pozz,

znaci plan bi bio krenuti pocetkom 6-tog mjeseca(mozda cak i pocetkom 5-tog), 7-10 dana. Must see je posjetiti na putu prema dole Materu, na siciliji Taorminu, Etnu, Agrigento, Siracusa....a na povratku bi zelio proci kroz Gran Sasso.
Zanima me od Baria, kakve su ceste, da li je autocesta neizbjezna, moze li se lokalnim cestama do Sicilije, ili je big no no kao i sjeverni dio Italije, te opcenito kakve su ceste po Siciliji?!
Recimo da mi je 700km lokalnih cesta granica, sve preko toga mi lagano prelazi u agoniju :lipsrsealed:  isto tako ako imate kakvu dobru rutu za preporucit pucajte, svaki savjet dobro dosao!!!  :021:
 

Attachments

  • roota.jpg
    roota.jpg
    348.4 KB · Views: 423
2010.god. na putovanju za Tunis prošao sam rutu od Barija do Palerma. Od Barija do Taranta je autoput ali postoji i paralelna magistrala. Od Taranta uz Jonsko more je obalna cesta. Kasnije se prebacuješ na autostradu koja ide uz obalu Tirenskog mora. Autostrada je do Villa san Giovanni gdje pralaziš trajektom u Mesinu. Sicilija ima dobre ceste. Ja nisam bio na jugu. Išao sam do Palerma i dalje do Trapanija. Ako ideš do Trapanija posjeti brdo Erice. A kod Palerma u zaleđu gradić Monreale.
 
HOG PLETER CHAPTER Croatia ima vec razraden detaljan plan putovanja na Siciliju ove godine u lipnju, pa se informiraj kod njih ako hoces jer imate slicnu rutu :wink:
 
Recimo da mi je 700km lokalnih cesta granica, sve preko toga mi lagano prelazi u agoniju :lipsrsealed:  isto tako ako imate kakvu dobru rutu za preporucit pucajte, svaki savjet dobro dosao!!!  :021:

[/quote]

Ufffff....ali 3 puta na trajekt, Dubronik-Bari, Palermo-Napoli,Ancona-Zadar. Da ne dobiješ morsku bolest??? :misli:
Jedini savjet koi ti mogu dati, je da kreditnu karticu, novce i osobnu staviš duboko u gaće da ti ne maznu. Meni su sve dokumente u Bariju maznuli iz ruke, dvojca na skuteru i gassssss.....kroz gradsku gužvu.Pa ih ti uhvati.  Sretno.  :021:
 
pa pola puta ces prec trajektima..jesil se raspito za cijene :misli:..plati kartu ako je jos dvoje jos i za saputnika, vezi motor da ne padne, nosaj torbe i kacige gore dole..ili kontaj jel ti ko sta mazno :mrgreen:.. cekaj ukrcavanje-iskrcavanje..ja nebi al ako si naviko na to do tebe
 
rodorodo said:
Ufffff....ali 3 puta na trajekt, Dubronik-Bari, Palermo-Napoli,Ancona-Zadar. Da ne dobiješ morsku bolest??? :misli:
Za prvi put trajektom mislim da je taman  :LOL:
gastajbarter said:
pa pola puta ces prec trajektima..jesil se raspito za cijene :misli:..plati kartu ako je jos dvoje jos i za saputnika, vezi motor da ne padne, nosaj torbe i kacige gore dole..ili kontaj jel ti ko sta mazno :mrgreen:.. cekaj ukrcavanje-iskrcavanje..ja nebi al ako si naviko na to do tebe
Idem solo i karte me izadju cca 1600kn, nosim samo top case od prtljage......da idem kopnenim putem to je cca 2000km vise(gorivo u ita je oko 13kn), min 2 dana plaćanja apartmana, a vozanje po autocesti mi je bljuv, tako da mi je ova opcija i brza a i jeftinija.
 
Ma gle čuda kao da je netko copy pasteao naš plan za 2017.
Dakle planiramo odvoziti gotovo identičnu rutu samo šta je start i cilj Šibenik, a termin polaska je svibanj, tjedan ćemo definirati ovisno o lokalnoj prognozi. Šta se trajekta tiće slažem se da je iako skup isplativiji nego cestama okolo naokolo. Nažalost osim financija nama je trenutno veći problem vrijeme koje bi trebalo izdvojiti za to sve.
Postoji trajekt i iz Bara ( Crna Gora ) do Baria pa je i to opcija. Provjerit ću što je isplativije.


tomo8891 said:
min 2 dana plaćanja apartmana, a vozanje po autocesti mi je bljuv, tako da mi je ova opcija i brza a i jeftinija.

2 dana za spustit se i dignut po cijeloj Italiji, vrlo optimistično. Al treba i doći do granice Italije i natrag tako da je to po meni bar 4-5 dana.

A vid još i ovo.....

http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=256195.0


Ove godine će put na Siciliju biti p..... dim barem što se organizacije tiće.
 
zagorivaner said:
:) mozda se sretnemo :)
Nacelno planiram 19.05. kad ide prvi trajekt petkom u 22:00 iz DU za Bari. :021:

Evo još kvalitetnih informacija.
Dakle i mi načelno planiramo 19.05.
 
djuka007 said:
Dakle od 24- tog pa na dalje kreće Ši team na osvajanje vulkana južne Italije...

Samo se čuvajte Napulja, tamo majka krade djetetu čokoladu. Nema lopovskijeg grada na svijetu.

 
Izgleda da će južna Italija i Sicilija biti hit ovo lito  :mrgreen:

Mi planiramo otprilike ovako, ali tamo krajem osmog početkom devetog




U svakom slučaju sritno  (y)
 
Da li se za trajekt isplati uzimati avio sjedala?!?! Ja sam mislio uzeti palubni smjestaj, vrecu za spavanje i spavat na onim garniturama ili tak nesto.
 
tomo8891 said:
Da li se za trajekt isplati uzimati avio sjedala?!?! Ja sam mislio uzeti palubni smjestaj, vrecu za spavanje i spavat na onim garniturama ili tak nesto.
Skoro da ne isplati, jedini problem je ako uloviš mjesto na sjedaćim garniturama.
 
Mi smo bili prošle godine na Siciliji, preko Barija iz Zagreba. Uzeli palubna mjesta, vreču za spavanje i spavali di smo se snašli (putopis je taman gotov i ubrzo ga izbacujem van - u njemu će biti svi detalji). Ne trebaš avio sjedala, po meni je to pljačka. Trajekt se isplati puno više, jefitniji je i uštedi ti dragocijeno vrijeme. Ceste su skroz dobre, autoput je većinom free na jugu Italije. Straha od lopova i krađa nema, nismo ni vezali stvari za motor prečesto, nikakvih problema (ovisno kako naletiš valjda). Cijene su skoro kao kod nas, tu negdje. Otok je predivan, obavezno posjetiti Materu, Alberobello i Grotte di Castellana oko Barija na putu do Sicilije.

(y)
 
tomo8891 said:
Pozz,

znaci plan bi bio krenuti pocetkom 6-tog mjeseca(mozda cak i pocetkom 5-tog), 7-10 dana. Must see je posjetiti na putu prema dole Materu, na siciliji Taorminu, Etnu, Agrigento, Siracusa....a na povratku bi zelio proci kroz Gran Sasso.
Zanima me od Baria, kakve su ceste, da li je autocesta neizbjezna, moze li se lokalnim cestama do Sicilije, ili je big no no kao i sjeverni dio Italije, te opcenito kakve su ceste po Siciliji?!
Recimo da mi je 700km lokalnih cesta granica, sve preko toga mi lagano prelazi u agoniju :lipsrsealed:  isto tako ako imate kakvu dobru rutu za preporucit pucajte, svaki savjet dobro dosao!!!  :021:

Tomo8891,
Ja idem (osim ukoliko se nešto nepredviđeno ne dogodi) 09.06. (petak) na 9-dnevni put na Siciliju i natrag.
Plan puta u prilogu (slika) i link https://goo.gl/maps/ZpG9F4PSrbD2 (nije najtočnije ali daje sliku).
Planirani prosjek putovanja je cca. 450 km / dan, trenutno (moguća izmjena) planirana noćenja su (trajekt DU-Bari, okolica Crotone-a, okolica Etna-e  Palermo, Rim, Pisa) a ostalo prema situaciji.
Preferirana vožnja do i po Siciliji je izvan AC, dok je a u povratku po "čizmi" AC preferirana.
Ako ti termin paše, možemo zajedno, pa makar i dio puta.
 

Attachments

  • Sicilija_ruta.JPG
    Sicilija_ruta.JPG
    80.4 KB · Views: 182
Moguce da bi se i ja pridruzio nekome voznjom do Sicilije ili bilo kuda. Prvo bi dobro bilo napraviti zajedno neku kracu testnu voznju, do mora npr. da vidimo kako to funkcionira?
 
01.09 dvojac iz Šibenika krece vrlo slicnom rutom po jugu Italije i Sicilije samo start je iz  Splita trajektom za Anconu, a planirani povratak 10.06 iz Baria trajektom za Dubrovnik pa jadranskom magistralom sjeverno za Šibenik.
Ako ce biti nekog na toj ruti bilo bi zgodno da se vidimo...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk