SIGNALIZACIJA NA YAMAHI YZ125?!

sono

New member
Pozdrav svim bikerima! Vozam Yamahu YZ125 iz 97 godine i imam jedan problem.Pošto je to motor za utrke,logično je da nema nikakve signalizacije,ali ja sam kupio enduro masku sa svjetlom i zadnje svjetlo u nadi da ću to "nekako" spojit da radi.Ali gle sad problema,nemam gdje spojit, :| tj. nema nikakvih izlaza za bilo kakvu signalizaciju,pa bi zamolio sve koji su upoznati sa takvim stvarima da mi daju bilo kakav koristan savjet ovdje na forumu UNAPRIJED HVALA!
 
Prvo nađi nekog strujića da ti vidi da li imaš gdje staviti još koji osigurač odakle ćeš dobiti struju za žiže, da vidi hoće li alternator i akumulator podnijeti dodatno opterećenje, ako sve štima razvuci žice pored motora da ne bi bilo fali mi 2 cm. Vidi kako ćeš izolirati žice od vode i trenja od vibracija. Da li imaš prekidače za svjetla? Da li imaš prekidače za štop svjetla na ručnoj i nožnoj kočnici?
 
buraz mi je pregledo čitav bike i izmjerio struju na nekim žicama ali one nisu nizakakvu signalizaciju. mene zanima dali moj motor ima kakav dodatni namotaj na "palenju" iz kojeg bi se mogla sprovesti struja. ako ima neko ko se razumije u natjecateljske motore zamolio bi ga kako reko-za savjet :D
 
Prvo mi reci jel imaš akumulator?
 
imam,zasad ga spajam direktno na svjetlo i kad dodjem doma....napunim ga :D 12V, 6,5Ah
 
Bilo je takvih slucajeva i kod nas ali koliko sam ja upoznat neces moci da resis napajanje.Najbolje da uputis privatno pitanje DIRTY-u jer je njegov kum na Kawasaki-u KX 125 pravio nesto slicno ali je imao mali akumulator i svetla su mu sluzila samo za prvu pomoc i tehnicki pregled da moze da registruje motor ali je stalno punio akumulator u svakom slucaju vidi sa njim bolje ce ti objasniti.
 
soni de se prvo nauci sve isaltati na zadnjem pa ce mo onda traziti signalizaciju(STANKO)
 
ooooo,pa stanko druže. Zasad ga išaltam od 1. do 5. treba mi kožno odijelo da stisnem muda pa da je u 6. vozim :D
 
oo vidi vidi, zemljaci :D. Tuzlak, ima li negdje u tuzli salon kawasakia?

@Stanko, jesi li ti stanko sto nabavlja dijelove za scooter?
 
Nego dragi moji prijatelji,ako mi nemognete pomoć,ja prelazim na plan B. Zakačim prikolicu za yamahu i na prikolicu generator i riješen problem
 
ma tebi treba zeljetzno odjelo
 
sono said:
ima samo salon YAMAHE 8)

Ma znam, Moto Nautica... Aprilia & Yamaha... a ima i za Piaggio - Libero onaj... al yebo to... ovdje ima samo peugeot :mrgreen:
 
ima i kawa u volanu
a tebi sta ti treba za scoot
 
KAD PEUGEOTa IŠALTAŠ 5 BRZINA NA ZADNJEM JAVI SE :D
 
ma sta ti je variomat isalta 16 na zadnjem da da nemoze 5
 
sta ti je to drug moj,jel to hrana ili pice :?: :?: :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
DRUG KUPIO MI BURAZ KACIGU shark s500 air
 
A rs250 said:
sta ti je to drug moj,jel to hrana ili pice :?: :?: :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hehe ni jedno ni drugo ;)... ako mi bude sta trebalo javim ti se na pm ;)