Silkolene 10w40 i filter za kawu er-5 gdje u Splitu?

DeXter_13

Active member
ljudi gdje je najpovoljnije ulje i filter u Splitu za er-5?
Jel se filteri mogu naći samo u ovlaštenih? Bliži se prva promjena ulja pod mojom vlašću. :)

tnx!
D.
 
mislim da oboje imas u picila
ulje imas u pribudica (mozda i filter ako je isti kao u neke yamahe)
motomix nema silkolene ali ima filtere za ulje


Nema puno vrsta  filtera tj indeticni budu na razne marke i modele a prodavac to sve ima u katalogu
 
Ne vidim zašto bi netko sa Kawom kupova filter na kojem piše Yamaha ili neka druga marka koja proizvodi baš filtere,ako u npr. Blaževića može kupit (kao i ja) original filter na kojem piše Kawasaki za 60 kn.
Šta se tiče ulja ista su svugdi,ali zašto ne kupit original filter?
 
navedi mi jedan  razlog zašto je bolji originalni filter ulja od napr. zamjenskog sa kojim npr. dobiješ i gumeni diktum a sa originalom možda i  ne

Inace kawasaki ima poznatu tvornicu uljnih papirnatih filtera

Što se tice razloga sa moje strane ,to sve isti racku i ako ima u ST onda je tlaka ici za istu stvar kod Blaževica
Nekome je to cak i gubitak vremena


Koliko si para platio originalne kocione plocice jer koji racku kupovat nešto gdje piše išta osim kawasakia


Možeš sa mojim prijateljom pod ruku jer taj traži samo HP-ov papir za štampanje jer ima njihov i štampac  :LOL:
 
STobulj said:
navedi mi jedan  razlog zašto je bolji originalni filter ulja od napr. zamjenskog sa kojim npr. dobiješ i gumeni diktum a sa originalom možda i  ne

Inace kawasaki ima poznatu tvornicu uljnih papirnatih filtera

Što se tice razloga sa moje strane ,to sve isti racku i ako ima u ST onda je tlaka ici za istu stvar kod Blaževica
Nekome je to cak i gubitak vremena


Koliko si para platio originalne kocione plocice jer koji racku kupovat nešto gdje piše išta osim kawasakia


Možeš sa mojim prijateljom pod ruku jer taj traži samo HP-ov papir za štampanje jer ima njihov i štampac  :LOL:





Vidi racku,šta je Nikša reka ,ne radi Kawasaki filtere ali si siguran da je to-to ako na njemu piše Kawasaki i ako je u original kutiji. Viruj mi radim sa autima,a imamo i prodaju djelova i možda nečeš virovat ali ako uzmeš iz Kine kontejner filtera,dobiješ ih po 1(jedan) euro i na njima ti napišu šta očeš.Dobivali smo takve ponude.
Drugo, nisam nikad vidija original filter bez gumenog dihtumba. Treče, ne mora ič do Blaža u Podstranu(udaljenost je inače ogromna) nego može i u Jelaviča u Loru,ka šta sam i napisa.
A to za pločice nije baš ista stvar. Filter košta oko 50-60 kn,ne isplati se štedit na njemu, a pločice 300-400,pa se isplati uzet zamjenske nekog renomiranog proizvođača.
Idem ručat. :D
 
Još nisi napisao zašto je indetican filter drugog proizvođaca bolji od tzk. kawasakijevog
Ima kvalitetniji papir ,kvalitetnije pakovanje....  :misli:


Vidiš ja sa također pobornik originalnih dijelova ali ove univerzalne stvari je po meni glupo tražiti i napraviti i 2km ili potrositi 10min ako ima ispred nosa


Što se tice ulja na to treba paziti jer se vrte velike pare i tu dolazi do iligalnih punionica a kvaliteta nema veze sa originalom
Lako je kopirati i zaljepiti obicnu naljepnicu na kantu itd
Manji ducani koji ne mogu dobiti dobar rabar od uvoznika onda prije potegnu za jeftinijom varijantom iako ni oni svaki pun ne znaju zbog cega je jeftinije

 
filter sam kupila u hondinom ducanu (mislim 69 kn?)  jer je bio povoljniji od kawinog (oko 90 kn?)... samo moras reci model i godinu, ostalo prepustis prodavacu...

ionak imam i auspuh na kojem pise Honda, uskoro cu voziti Hondu  :LOL:
 
STobulj said:
Još nisi napisao zašto je indetican filter drugog proizvođaca bolji od tzk. kawasakijevog
Ima kvalitetniji papir ,kvalitetnije pakovanje....  :misli:


Vidiš ja sa također pobornik originalnih dijelova ali ove univerzalne stvari je po meni glupo tražiti i napraviti i 2km ili potrositi 10min ako ima ispred nosa


Što se tice ulja na to treba paziti jer se vrte velike pare i tu dolazi do iligalnih punionica a kvaliteta nema veze sa originalom
Lako je kopirati i zaljepiti obicnu naljepnicu na kantu itd
Manji ducani koji ne mogu dobiti dobar rabar od uvoznika onda prije potegnu za jeftinijom varijantom iako ni oni svaki pun ne znaju zbog cega je jeftinije




Samo to šta je neki dio originalan u original pakiranju daje ti kakvu -takvu sigurnost.Do sad sam na Kawi tri puta minja ulje i svaki put je čovik isprid mene izvadija filter pakiran izvanka u kutiji na kojoj piše Kawasaki,unutra filter u original celofanu,na njemu također piše Kawasaki made in Japan.Eto samo zbog toga je bolji od drugog proizvođača identične cjene,a vjerovatno i kvalitete.
Ne znam zašto se zapličemo u raspravu kad sam čoviku preporučija očito najbolje rješenje,original filter sa normalnom cjenom i na dva prodajna mista.
Koristim i ja zamjenske djelove,ali ne igram se sa takvim stvarima kao šta su filter ulja i ulje.
A to,je li se isplati proč dva ,tri km za kupit original dio je i malome ditetu jasno.
Za ulja si dobro reka ,siti se samo Castrola gtx u bilim bocama iz Keruma.Litra je bila oko 25 kn.
Nisam budala i ne bacam novce na šarene laže,ali nisam toliko bogat da kupujem jeftino ili neprovjereno.Šta je reka jedan pametan čovik(čini mi se Vuco :LOL:)"Od kad sam uvatija sebe u laži,više ne virujem nikome."
 
znaci filter samo original a ulje
Bob Rock said:
Šta se tiče ulja ista su svugdi
  :jesus:


Vidiš meni je bitnije ulje a filter bilo di   :mrgreen: a možda je bolji hondin jer kao št rekoh to su univerzalne stvari
 
Ana said:
filter sam kupila u hondinom ducanu (mislim 69 kn?)  jer je bio povoljniji od kawinog (oko 90 kn?)... samo moras reci model i godinu, ostalo prepustis prodavacu...

ionak imam i auspuh na kojem pise Honda, uskoro cu voziti Hondu  :LOL:



Viruj mi Ana ,nažalost istina je da če ti velika večina prodavača uvalit bilo šta samo da ti proda,tako da ti nije baš pametno virovat svakome. Uvalit če ti i malo krači filter ako triba,samo da paše navoj i čut češ one poznate rječi- Nema vam to veze,to je to. Tako su meni za Citroena uvalili pločice za disk bez neke "sise" šta ih drži u centru i rekli da to nema veze,da su iste za Peugeota i za Citra.Kad bi iša u rikverc začuja bi se udarac,normalno šetale su u ležištu.
 
STobulj said:
znaci filter samo original a ulje   :jesus:


Vidiš meni je bitnije ulje a filter bilo di   :mrgreen: a možda je bolji hondin jer kao št rekoh to su univerzalne stvari



Znaš da sam mislija na original ulja :jesus:.
 
Bob Rock said:
Viruj mi Ana ,nažalost istina je da če ti velika večina prodavača uvalit bilo šta samo da ti proda,tako da ti nije baš pametno virovat svakome. Uvalit če ti i malo krači filter ako triba,samo da paše navoj i čut češ one poznate rječi- Nema vam to veze,to je to. Tako su meni za Citroena uvalili pločice za disk bez neke "sise" šta ih drži u centru i rekli da to nema veze,da su iste za Peugeota i za Citra.Kad bi iša u rikverc začuja bi se udarac,normalno šetale su u ležištu.

frajer je triput provjeravao u katalogu da bi bio siguran da pase tocno na moj motor za tocno moje godiste... dakle nije izmislio iz glave  :wink:
 
Sad imamo malo testiranje naime ja imam jedan originalni filter a i 3 iz louisa(jedan je na motoru) koje sam kupio na sniženju  :mrgreen:

Ti sad pogodi koji je original i reci mi razliku jer je ne vidim
Inace zamjenski su me dosli 1.5€ a original ako me sjecanje služi 65kn
 
indeticne u mm ima i prijatelj na svojoj kawi ( gle koja slucajnost  :mrgreen: )
 
Ana said:
frajer je triput provjeravao u katalogu da bi bio siguran da pase tocno na moj motor za tocno moje godiste... dakle nije izmislio iz glave  :wink:



Vidiš moja firma prodaje auto djelove koje uvozi preko JC auta iz Zagreba.Po njihovom(JC) katalogu sam tražija jednu banalnu stvar ka šta je zadnji brisač za moju Pandu i naša ga.Paše godina,model,sve živo osim brisača. Montaža je ostala samo na pokušaju. Znam šta govorim.
 
poneki da a neki su indeticni jer se radi o komadu papira   :jesus:

PS.
Po testovima iz motorevije originalne plocice na motoima su za klasu lošiji nego npr. carbone lorraine
U ulje također nemam povjerenja


Nisi mi još rekao u cemu je jedan filter bolji od drugog, makar u cemu bi mogao biti jer ja dok ih držim u ruci vidim samo malo manje sjaja na jednom a papir indetican
Rupice istog promjera.........


Kad spominješ brisace onda govoriš o slicnim modelima koji mogu pasati a ne od standardnim univerzalnim djelovima koji se štancaju na veliko i ljepi ime po želji
 
STobulj said:
poneki da a neki su indeticni jer se radi o komadu papira   :jesus:

PS.
Po testovima iz motorevije originalne plocice na motoima su za klasu lošiji nego npr. carbone lorraine
U ulje također nemam povjerenja


Nisi mi još rekao u cemu je jedan filter bolji od drugog, makar u cemu bi mogao biti jer ja dok ih držim u ruci vidim samo malo manje sjaja na jednom a papir indetican
Rupice istog promjera.........


Kad spominješ brisace onda govoriš o slicnim modelima koji mogu pasati a ne od standardnim univerzalnim djelovima koji se štancaju na veliko i ljepi ime po želji



Valjda znaš da se testovi u auto-moto revijama plačaju.Svi oni imaju svoje sponzore ,odnosno oglašivače.Pametnom dovoljno.Govorim opet iz iskustva,ne lupam.Više ne smin reč.
Ne tvrdim da original filter mora bit bolji od zamjenskog neke uredne firme(jer i ti originali nisu Honda,Yamaha itd.)opet ih netko radi za njih.Ja samo kažem da je sigurnije kupovat original.