SIM - euro X 50

ima moja sestrična model jet x ili tako nekako se zove u kojem jie isti agregat i zadovoljna je s njim ali najbolje pogledaj sam njegov test na www.motopuls.hr (y)
 
kupi ga i zaboravit ćeš da postoje servisi i popravci.Poznam 2 ta scootera tj. model basics ali to je isti skuter s drukćijom prednjom maskom, jedan je preša 80k km, a drugo 102k km bez kvara na mašini. Inaće oba su u renti već 10tak godina. Peri deri, inaće nisu nešto brzi, kao i svi zraćnjaci. Inaće je sym mercedes kad  gledaš istoćnjake(naravno ne honda, yamaha... iako po trajnosti je bolji, znam aerox yamahe da su se kvarile, uvik nešto. Ja sam ima neosa,tj. imam ga još ali je pokvaren, koji je klasa tog eurox-a i nije ništa bolji od njega, ni po ciklistici ni po ćemu drugom).
Ako te znima još šta pitaj na pm....
 
Obrvan said:
Ima li tko kakva iskustva s istim kakva je puzdanost i sl.

Hvala unaprijed

odlican skuter. dizajn lagano vec zastario, ali zato nema sanse da se pokvari :)
 
Čuo sam od trgovca skuterima da je SYM nepoderiv. I ne, on ne prodaje SYM.
Jel imaju oni svoje mašine ili tipa yamaha, minareli...?
 
ZZetoR said:
Čuo sam od trgovca skuterima da je SYM nepoderiv. I ne, on ne prodaje SYM.
Jel imaju oni svoje mašine ili tipa yamamha, minareli...?

Imaju svoje masine.
Kymco i SYM imaju slicnu pricu, u obje je tvornice Honda bila vecinski vlasnik preko 30 godina, i to se zaista vidi, kvaliteta i pouzdanost im je na vrlo visokoj razini. Na tajvanskom trzistu, raspored je sljedeci: SYM i Kymco svaki imaju po cca 30% trzista, yamaha 25%, a svi ostali zajedno 15% :) Honde nema jer do pred par godina je bila vlasnik Kymca i SYM-a tako da su na taj nacin tamo djelovali.

Kad pogledas te masine, vrlo su ti slicne hondinim AC masinama, cak i Peugeot je od Honde kupio tu liniju za masine za svoje AC skutere...
 
ZZetoR said:
Vidiš, vidiš! 30% tajvanskog tržišta? Pa to je vjerojatno brojka u desecima tisuća! (y)


malo si fulao, u najbočjim danima tajvansko trziste brojalo je vise od 1.000.000 registriranih skutera i motocikala godisnje, no kako im se standard dizao, ljudi su sve vise aute kupovali :) Sad je trziste cca pola milijuna komada :)
 
Imam sym-a vec 7 god .....trenutno sam izmjenio samo remen i nista drugo...ima 35 000 kilometara ...i zadovoljan sam,....masina je cudo i more stvarno izdzit mnogo....bit je u tome da ima jaku radilicu koja je zapravo za 100 kb.....te kaj se tice popravaka moze samo da se razdrereju lageri i takve stvari....

Nego kad smo kod sym-a ...Dali tko zna koji rezonantni auspuh moze ici na sym-a???
 
definitivno si uzmi SYMa...
nekoc sam radio u servisu skutera i motori mi se nikada nisu vracali s kvarovima samo redovni servisi,
a i plastike tj. maske i retrovizori im nisu skupi...

a sto se tice blokde, ima ti samo jednu i to na glavnoj instalaciji ispod sica, cviknes zicu i to je to, ili stavis nekakav micro prekidac i jos veca spica...
prolazis tehnicki i muriju bez problema...
inace ti je motor najbrzi serijski motor s blokadama, svi ostali 2T ti idu izmedju 48-52km/h, a SYM ti ide 55-58km/h...
stvar se mjenja kao je skines, jer onda ostali idu izmedju 70-90 dok SYM ida ZAUVIJEK 65-70 bez obzira imao on 500km ili 50oookm...