Skidanje ostatka lezaja s radilice

CBzweR - Marac

New member
Prije cca. mjesec dana na motoru mi se razletio lezaj radilice i to doslovno. Sva sreca pa nije povukao cilindar i klip za sobom.

Prije dva dana odnio sam masinu u servis da izvade radilicu i upresaju nove lezajeve. Problem je taj sto je unutrasnji prsten lezaja koji se raspao ostao "zapecen" na osovini radilice i nevidim nacina na koji da ga skinem.

Probali smo radapcigerom ali kanalic u lezajaju je preplitki tako da radapciger ga nemoze ulovit. Probano je i zagrijavanje ali bez uspijeha.

Ostaje mi jos jedino da odem do tokara da istokari taj kanal tako da ga radapciger uspije ulovit.

Dali se netko susreo s takvim problemom ili ako ima kakav savjet sta ucinit?



BTW: dal zna netko gdje u zagrebu kvalitetno i brzo rade balansiranje radilice?
Hvala!
 
frend je imao isti problem sa sp180

moras nositi na tokarenje ili rezanje lezaja kako bi ga uspio izvaditi
 
demza said:
frend je imao isti problem sa sp180

moras nositi na tokarenje ili rezanje lezaja kako bi ga uspio izvaditi

Tako sam si nesto i mislio, samo se bojim da to nebude preveliki zalogaj mome tokaru odnosno da mi ne zareze i osovinu radilice. :mrgreen:
 
demza said:
mogu ti savjetovat da ocekujes kupovinu radilice... i frend ju je kupio :mrgreen:

Sumnjam da cu to napravit, imam sad pametnijih stvar za kupit kao npr. auto 8)
 
CBzweR - Marac said:
Sumnjam da cu to napravit, imam sad pametnijih stvar za kupit kao npr. auto 8)
:(

imal sam sličan problem s mojim prijašnjim motorom. dobar udarac je sve rješil, ali ipak ne savjetujem da probaš to kod kuće :mrgreen:
 
Ja sam izbrusio... Malo sam zahvatio i radilicu. Ups...
 
Idem onda u pon. do tokara pa nek se on stime zajebava.

Nego ima li netko preporuku za majstora u ZGu koji balansira radilice?
 
Stavi radilicu odnosno taj dio na nešto jako tvrdo u uzmi dobar sjekač i čekić i jednom opleti ali pošteno.
Ležaj bi se trebao raspast !!!

Znam da zvuči odvratno,ali stvar funkcionira samo moraš pazit da ti radilica bude oslonjena baš na taj dio tj. na ostazak ležaja kako nebi došlo do savijanja i nepoželjnih vibracija pri udarcu !
 
GIXER said:
Stavi radilicu odnosno taj dio na nešto jako tvrdo u uzmi dobar sjekač i čekić i jednom opleti ali pošteno.
Ležaj bi se trebao raspast !!!

Znam da zvuči odvratno,ali stvar funkcionira samo moraš pazit da ti radilica bude oslonjena baš na taj dio tj. na ostazak ležaja kako nebi došlo do savijanja i nepoželjnih vibracija pri udarcu !

moreš i tako ako ti uspije, ali ja to na KTM-u (potpuno isti problem) rješavam tako da ga s brusilicom malo izbrusim pa onda ga tući onda mora da popusti.
 
michael said:
GIXER said:
moreš i tako ako ti uspije, ali ja to na KTM-u (potpuno isti problem) rješavam tako da ga s brusilicom malo izbrusim pa onda ga tući onda mora da popusti.

Tak sam nakraju i rijesio, uzeo brusilicu i pobrusio te nabio majzlom i skino prsten.