Skidanje zaštitne kacige...

Svaka cast! :cool:

Mislim da ovo rijetko tko zna, a ne daj Bože nesreće... Svi bi htjeli pomoći, a tako se najlakše i najviše dodtano zahebe situacija!
 
(y)
odlicno, takvih stvari se treba podsjetiti! iskreno ne sjecam se toga a nisam tako davno polagao prvu pomoc...
 
Tominho said:
Svaka cast! :cool:

Mislim da ovo rijetko tko zna, a ne daj Bože nesreće... Svi bi htjeli pomoći, a tako se najlakše i najviše dodtano zahebe situacija!
 
Ljudi hvala; :oops:
Surfajući internetom naišao sam na ovaj letak o pravilnom skidanju kacige.Primjetio sam da se u zadnje vrijeme jako puno važnosti pridaje kvaliteti i pravilnom odabiru kacige te važnosti nošenja iste...(to znaju i djeca na grani),jako puno se govori i o nužnosti kvalitetne edukacije mladih vozača;s naglaskom na pooštrenje zakona i veće sankcije itd..ne tako davno sam bio na tečaju prve pomoći na kojem ovaj problem nisu ni spomenuli...kao ni ostale važne detalje vezane uz ozljeđivanje motociklista koji su vrlo ugrožena skupina u prometu.Nadam se da će se to u budućnosti promijeniti.
 
Gordan said:
(y)
odlicno, takvih stvari se treba podsjetiti! iskreno ne sjecam se toga a nisam tako davno polagao prvu pomoc...

...nama to na predavanjima prve pomoci nisu ni pricali..
 
sve je to lijepo, al kaj kad osoba ne leži na leđima? često se u nesreći osoba nađe na boku ili pak skroz spigana, izokrenutog tijela. kaj onda? jel bolje ne dirati ili šta? I ako ipak treba skinuti kacigu kak to tada izvesti?
i jedna primjedba: piše da u slučaju krvarenja treba skinut kacigu. meni uvijek drugačije govorili. kaciga zapravo služi kao kompresor u tom slučaju, kaj ne?
 
Koliko se sjecam iz auto skole rekli su da ako je nesreca u gradu onda niste ne dirat nego samo pazit da je unesreceni pri svijesti. Hitna ce i tako brzo doc pa bolje ne zasrat. Ako si bogu iza nogu a covijek umire i tako nema sta izgubit samo mu mozes pomoc.
 
ma to i meni logika kaže, al kak? u svim priručnicima su uvijek ove idealne slike di je čovjek na ledjima. al šta kad nije?
 
Pugsley Adams said:
Ako nemas drugog izbora, okreni ga i skini kacigu kao sto rekog nema sta izgubit.

oke cijela ta tehnika skidanja kacige i vrijedi to znat ali kak znat kad treba a kad ne treba skidat kacigu, jer neki put bash i nije pametno skidat ju pogotovo ak se neš u glavi sje.alo
 
Mislim da se skida ako ne dise jer nemozes s kacigom davat umjetno disanje, s integralnom jel. Ma necu srat bezveze sigurno ima netko ko to bolje zna il se s time bavi pa nek objasni.
 
Glede umjetnog disanja...

Kaj je sa onim dijelom naputaka "Treba zabaciti glavu u nazad". To znači da će mu se kralježnica ozlijediti, ali to je tada manje bitno.

No htio sam reći da se toga nisam ni sjetio dok nisam vidio u "Večernjoj školi". To većina ljudi ne zna pa puše uzaludno.