škripi kvačilo

urarmili

New member
Naime pri naglijem otpuštanju kvačila ono zaškripi motor normalno ubrzava tj kvačilo ne proklizuje bar mi je tak frend reko.
U kojem grmu leži zec dal su se ploče zapekle ili je spojka gotova????
 
Meni na autu isto, pogotovo ka krenem u rikverc i uglavnom dok je hladan.
Vjerojatno prvi znak da ce ga trebati mjenjati...
 
I meni na autu skripi gotovo stalno ali meni je tako prosao gotovo 50000km i nema naznaka da ce ga tribat uskoro minjat.Vjerovatno je problem u potisnom lezaju jer izlizane lamele ne skripe nego jednostavno proklizuju.Koliko je prosao motor???Ako nisi puno klao mijenjac trebao bi potrajati min 60-70k km.  :mrgreen:
 
urarmili said:
Naime pri naglijem otpuštanju kvačila ono zaškripi motor normalno ubrzava tj kvačilo ne proklizuje bar mi je tak frend reko.
U kojem grmu leži zec dal su se ploče zapekle ili je spojka gotova????
Suzuki K 1 ? ...ili o kojem motoru pričaš?
 
Honda cbr 900 98g
 
Treba to otvorit i vidjet dali je sve ok. tj.možda je kupovao neke zamjenske lamele i međuploče pa to sve nije baš napravljeno precizno i zato negdje zapinje.
A ako škripi između lamela i ploča,onda će se vjerovatno to i vidjeti kao nepravilna poderanost,a uzrok može biti i nekompatibilan materijal lamela,ploča,ulja,.....
Ovo je samo teorija jer nisam dosad nikad čuo da kuplung cvili.
Meni je na starom Suzukiju bio problem da su mi lamele ostajale stalno zaljepljene i kvačilo nikad nije odvajalo kako treba.
Mjenjao sam ploče,lamele, vrstu ulja,gumice u pumpi,...ali nikad nisam uspio to riješit do kraja.
 
da kad se naglo starta baš zacvili bome je i meni čudno
 
Onda to nesto gadno dere po nutra :misli:
Skini mu onaj dekl od kvacila sa strane pa ces mozda vidjet u cemu je problem :wink:
 
ne baš zacvili koda prokliže na nagl otpuštanje a u vožnji niš
 
urarmili said:
ne baš zacvili koda prokliže na nagl otpuštanje a u vožnji niš
nešto što se nalazi u ulju, teško da može "cviliti" ...  :misli:
 
strasilo said:
nešto što se nalazi u ulju, teško da može "cviliti" ...  :misli:
to je i meni bilo čudno  :misli:
sigurno neka crna magija
 
U jebote, jel bi mogao biti ležaj na korpi ili da nešto dere po aluminiju !????
 
Meni se dešava identična stvar, i to sa novim kvačilom, novim uljem, i sa sto pregleda. Jednostavno neko sra...
Još mi se čini da kad zaškripi jače "zagrize" (onak kad je na pola kvačila). :misli:
 
toldi said:
Meni se dešava identična stvar, i to sa novim kvačilom, novim uljem, i sa sto pregleda. Jednostavno neko sra...
Još mi se čini da kad zaškripi jače "zagrize" (onak kad je na pola kvačila). :misli:

Vjerojatno isti prblem svakog kog sam pito veli konju pa kvačilo je u ulju    ma da  :jesus:
 
urarmili said:
Vjerojatno isti prblem svakog kog sam pito veli konju pa kvačilo je u ulju    ma da  :jesus:

Šta ćemo sad? :misli:

Ja bum probal još stavit jače federe, ili barem nove. Naime brijem da bi zbog slabih ili neusklađenih federa mogla javljat
rezonancija prilikom nepravilnog potiska na lamele.
Ili neko drugačije ulje, no koje?