Skuteric 50ccm - 2t - 4t

paklenko

New member
Poz, kupio nedavno lunu vision 2 medjutim nemogu je regat jer u papirima fali carinska deklaracija i sad se mogu slikat...nez sta da radim po pitanju tog jer taj broj nigdje ne mogu nabavit.

druga stvar, koja je prava razlika izmedju 2t i 4t motora
kontam sad kupit nekog piaggio fly 2t medjutim gledam da je 2t jeftiniji za koju tisucu od 4t, di je razlika i u cem?
http://www.hr.piaggio.com/hr_HR/listino_prezzi/configurator_step1.aspx

i dal se uopce isplati uzimat tog flya, ili ima neki bolji skuteric za do 10 tisuca kuna na rate?

frend od starog koji prodaje te skuterice i opremu u ducanu mi preporucio nekog SYM orbit 2t za nekih 9 tisuca cini mi se, samo nez nekak mi se ne svidja bas..sta vi kazete
 
pozdrav,pa jel imas ikakve papire ti od toga?

a drugo proguglaj pa ces vidjet razliku izmedju 2t i 4t motora..
uglavnom totalana razlika imas i tu puno tema di ti je malo to pojasnjeno..

pa i ako ti je taj od tate frend,dobar frend zasto ti on lijepo sve ne pojasni.

 
paklenko said:
druga stvar, koja je prava razlika izmedju 2t i 4t motora
kontam sad kupit nekog piaggio fly 2t medjutim gledam da je 2t jeftiniji za koju tisucu od 4t, di je razlika i u cem?

i dal se uopce isplati uzimat tog flya, ili ima neki bolji skuteric za do 10 tisuca kuna na rate?

Sta fali Fly-u, super karić za te pare... Na 2t maknes onaj lonac s katom i vozis se ko gospodin covjek, to je ta razlika, jedino ce ti cugat litru do litru i pol vise nego firtakt (y)
Kupio si Lunu bez c.dekl? Sta je to neko "uvezao", vozao se tu dok nije rega istekla pa prodao ili sta  :misli:
 
MCX said:
Sta fali Fly-u, super karić za te pare... Na 2t maknes onaj lonac s katom i vozis se ko gospodin covjek, to je ta razlika, jedino ce ti cugat litru do litru i pol vise nego firtakt (y)
Kupio si Lunu bez c.dekl? Sta je to neko "uvezao", vozao se tu dok nije rega istekla pa prodao ili sta  :misli:

Ne ne imam ja uredne papire od lune, samo taj uvoznik beta-moto nije na dokumente ispisao broj c. deklaracije i sad s tim imam problema. Ispisali su ga kemijskom na vrhu papira al to mi u MUPu ne priznaju...
 
Pa odi lijepo do njih i zamoli ih nek to isceprkaju... mora bit u racunovodstvu neka kopija ili sl., neces sad skuter u smece jer je izblijedio broj... Ak ne, onda odi na carinu i pitaj njih sta i kako... Pa dokument postoji, samo se nekome treba dat potrazit...  (y)
 
MCX said:
Pa odi lijepo do njih i zamoli ih nek to isceprkaju... mora bit u racunovodstvu neka kopija ili sl., neces sad skuter u smece jer je izblijedio broj... Ak ne, onda odi na carinu i pitaj njih sta i kako... Pa dokument postoji, samo se nekome treba dat potrazit...  (y)

A kako da ja dodem do Zagreba kad sam iz Zadra, zato mi nije bas tako jednostavno. Na telefonski poziv carine su mi rekli da to mora beta-moto dat. Zovem beta-moto, oni mi kazu da su mi oni to napisali kemijskom i da to tak mora bit. U MUPu mi vele da ne smije bit napisano kemijskom neg isprintano i ovjereno..
 
:shock: lijepo zovi opet prodavaca i reci mu nek te ne hebe u zdrav mozak...pa mislim ono, mora kemijskom bit napisano  :shocked:
Ak ne reci da ces ih prijaviti inspektoratu radi krsenja tvojih potrosackihh prava i sta ti ja ne znam, advokat i sl.
Nek ti deklaracviju isceprkaju i posalju kopiju da mozes na ZDPD  :mrgreen:  (y)
 
MCX said:
:shock: lijepo zovi opet prodavaca i reci mu nek te ne hebe u zdrav mozak...pa mislim ono, mora kemijskom bit napisano  :shocked:
Ak ne reci da ces ih prijaviti inspektoratu radi krsenja tvojih potrosackihh prava i sta ti ja ne znam, advokat i sl.
Nek ti deklaracviju isceprkaju i posalju kopiju da mozes na ZDPD  :mrgreen:  (y)

A vise nez ni sam sta radit

Sad me zvao prijasnji vlasnik da je naso neku Lunu i da mu dovezem motor da ce on sve sa ove rame prebacit na tu drugu i da ce ga on otic regat...
 
stipe_zd said:
sto je lakse prominiti djelove nego zvati i zaprititi?
Kome ces pritit? Ko da oni ne rade i inace tako, i da se ne kace sa 3000 sudskih okrsaja...nemam ni volje ni vremena ni novca za takve pizdarije.
Ovaj bivsi vlasnik sreca sto je fer covjek, evo reko je da je naso neku Lunu pokvarenu cini mi se sa urednim papirima za 2000kn i iso je po nju i da ce on sve to premjestit...i da je u ponedjeljak sve spremno za reg. Nadam se da ce bit tako, jer ak on to uzme a ne bude valjalo onda je on pojeo najvece govno...izgubio je 2000kn u papar i jos meni mora vratit nazad 4000
 
Dobro... al daj prijavi te krkane, odi na mup o podigni prijavu (sta ja znam kakvu), jer ti si tu sa nekom lunom od dve kune, a netko ce popusiti malo vise, ak ne i par hiljada, ak vec imaju takvu praksu, jer najlakse je okrenut ledja. Zamisli da si kupio neki qvad od par h. eura i sta onda?  :?
 
Sve mi je to prebacio na drugu ramu i dovezo mi je motor sa urednim papirima, sljedeci tjedan idem probat napravit tehnicki.
Veli da je 2000kn spickao na to, al je opet ispao covjek i nije iso sjebat :- )

Nego, sad mi je nekako cudno vozit motor. Cini mi se da bolje ubrzava no teze je nekako skretat..guma ko da je zaljepljena za zemlju i motor se skroz drugacije ponasa, ko da se previse naginje lijevo-desno...a skretanje u okuke mi je takoder nekak drugacjie..ko kompliciranije...

Timun (volan, kak ko kaze) u okuki na pokusaj skretanja ostavlja dojam kao da je nekako tvrdji, ko da je teze zavidan, no opet kad skretanje krene nakon koju sekundu previse poleti na tu stranu...

Takoder mi nije dobro spojio trubu i paljenje na anlaser