Slavonija, Baranja i Koridor, 2.-4. svibnja 2008.

miha_vg

New member
Da, kao što sam naslov kaže, Paola i ja smo se malko provozali. Prvi Maj nije bio onakav kakvog smo
planirali, kiša i posao su nam poremetili planove, ali i ovako je bilo zanimljivo i defitnivno će ostati u dobrom sjećanju.
Da ne dužim...

Pred kraj radnog dijela tjedna, čujem se s ASQ-om i padne dogovor za vožnju po Slavoniji. Kako krećemo u
petak popodne, nudi nam spavanje u svom domu, a mi rado prihvaćamo, jer znamo da tu večer provodimo vani.
Nakon prijepodnevnog ''prvomajskog'' treninga, umoran dolazim doma, Paola već spremna čeka polazak.
Spremam se i krećemo točno u 13h. Rutu dogovoramo dan prije, a izgleda otprilike ovako:

VG-Sisak-Kutina-Daruvar-Levinovac-Voćin-Ćeralije-kroz Papuk-Velika-Kutjevo-Našice-Đakovo-Vinkovci.

Tako je bilo. Paola cijelim putem puno fotka, ima preko 700 fotki, neke sam odabrao, pa neću puno pisati. Krenimo redom.

Cesta prema Požegi
ca3fc40e.jpg


i prema Papuku već nam je poznata, jer smo ovuda prošli ove zime,
31e5d01a.jpg


ali bez obzira na to promašujemo put. Zakazuje mi novi (stari) navigacijski uređaj.
2ea1d70a.jpg


Svim nedaćama koje nam pri orijentaciji smetaju uspješno se opiremo i
nalazimo cestu kroz Papuk, a dalje nastavljamo u veselom tonu pri 4-5 tis. okretaja
fe2cedbc.jpg


Ta cesta nas vodi i pored sela Lisičine, gdje nailazimo na tablu Arboretum Lisičine, te
znatiželjni kao i uvijek skrećemo. Imamo što i za vidjeti; napušteni drveni kompleks decentno ukrašen smećem
i otpacima vjerojatno zalutalih turista. ''Usred šume smo, nigdje žive duše'', mislimo si, pomalo nas hvata jeza i dajemo petama vjetra  :icon_mrgreen:
ff6471f9.jpg


Užvajući kroz vožnju Parkom prirode Papuk, dolazimo i do njegovog najpoznatijeg punkta, geološkog fenomena,
koji predstavlja morfološku pojavu stupastog lučenja vulkanskih stijena - Rupnica.
4942345b.jpg


e8a30733.jpg


Putem srećemo i malog daždevnjaka, koji je zalutao na cestu, stajemo pored njega, on ni A ni Be, ne mrda, usro nas se valjda pa se pravi mrtav  :icon_mrgreen:
2cfae4b7.jpg


Vozimo se lagano, uživamo i prolazimo kroz Kaptol, srednjovjekovni grad iz 14. st., sjedište požeškog zbornog kaptola, osnovanog početkom 13. st.
0665e985.jpg


Prolazimo Đakovo, kad gle,
6cedf90a.jpg


ajme meni, ne znam što je ovo! Izgleda kao obiteljska kuća, dalje neću komentirati, o ukusima se ne raspravlja  :031:
6a8030d7.jpg


Na sam smiraj dana, Paola hvata prekrasan prizor slavonskog zalaska sunca.
0a421d57.jpg


Evo nas u Vinkovcima kod Krešimira Š. aka ASQ, te ga posjećujemo na radnom mjestu, u vlastitom salonu)
Papak nije dao da ga fotkam s metlom u ruci,
0df783c5.jpg


nego nas, lijepo kao pravi gazda i domaćin vodi u restoran Gradski kućar, koji se nalazi u sklopu stadiona NK Cibalia, gdje večeru započinjemo aperitivom, neki viljamovkom iz čokančića, a neki JegerMAJaterom.
41c2e133.jpg


Ovdje nam se pridružuju Tajnica i njezin RR suprug MaRRko
aede09bc.jpg


Paola i ja sretni i veseli
bba04864.jpg


Ponuda vina
d14e0579.jpg


Viza za jedan dan  :icon_yikes:
526ba2f2.jpg


 
Drugi dan se budimo, Krešina mama nas dočekuje finim doručkom
586992c7.jpg


Krešo radi do 12h, a mi odlučujemo krenuti za Vukovar, pa tako i biva. Vadim motor iz Krešine garaže i pičimo dalje.
ad21ff79.jpg


Posjećujemo dede i baku na groblju i nakon toga dolazimo na Ovčaru. Strašan prizor u ovom hangaru, neću ništa komentirati, dođite i pogledajte. Vodič će vam sve bliže predočiti  :icon_sad:
4c1a452f.jpg


ac6b709f.jpg


Slušamo se s Krešom i nakon dogovora, zajedno s njim krećemo put Osijeka, posjetiti motorijadu.
cf290b32.jpg


303d824e.jpg


f0aff078.jpg


Ne bi ja bio ja da me nema na topu  :icon_mrgreen:
a1247468.jpg


Motorijada
be85cc90.jpg


Dragster (0-100 km/h mu treba 0.9 s!)
d7e88bac.jpg


Paolina umjetnička
3f2c03c3.jpg


Long Way East
8e71a6d4.jpg


Katakombe
70e15de1.jpg


E ovo mjestu na putu prema Kopačkom ritu je bitno!
ac18e697.jpg


Tu se ASQ i ja odlučujemo za vožnju bijelom cestom i molim Paolu da nas fotka, reko evo nas za 2 min nazad.
494f9b93.jpg


Naravno da nas je cesta povukla i to ravno u minsko polje. Dobro, malo pretjerujem, nismo baš skakali po minama, ali pogledajte natpis iza motora.
467ac155.jpg


I onda je počelo veselo. Drndamo se mi drndamoi, sjedečki, stoječki i na kraju padečki!  :icon_mrgreen: E što je bio smiješan, otkotrljo se ko zvečka!
aa0d640e.jpg


2953a05a.jpg


4103b7a1.jpg


cc6c4f10.jpg


Na kraju je sve prošlo samo s puknutim žmigavcem. Nije to ništa naspram onog
što ga čeka na putu za Nepal  :laughing7:
e8af954d.jpg


e4f6e34d.jpg


E sad... Treba Paoli objasnit da nismo bili u minskom polju, da nas nije bilo samo 25 minuta, da nije bezveze čamila na suncu s usijanom kacigom, da ju ljudi nisu čudno gledali onako samu kako zuji u full opremi s fotićem u ruci  :eusa_whistle:  :icon_paper:
b4b23cab.jpg


Sve je to sad iza nas, pa nastavljamo put Kopačkog rita. Slijedi.
 
Doalzimo do ulaza u Kopački rit
e877a218.jpg


Nekoliko fotki bez posebnih komentara, čista priroda.
b74377f9.jpg


9c224626.jpg


247a8e8c.jpg


138f55f8.jpg


803feee6.jpg


a0361225.jpg


22900e98.jpg


Na putu prema Batini. S desne strane grmi i sijeva, padaju sjekire, a s lijeve sunce. Lijepo nas je kiša zaobišla  :thumb_up:
823c425d.jpg


Spomenik palim borcima u antifašističkoj borbi u studenom 1944.
01921a2f.jpg


b6ba1f8b.jpg


b267fbdc.jpg


To sam čekao! I konačno dočekao! Ilok, hotel Dunav, klopica: Fiš, bez kosti, čisti komadi, kockice dunavskog soma... mmmmm... :food:
ed487dd4.jpg


Plata za dvoje  :icon_yikes: Smuđ Orly, som na ražnjiću...  :icon_biggrin:
8355d2a4.jpg


Cabernet Sauvignon, Ivan Buhać  :thumb_up: E nakon ovog smo pičili od Iloka do Vukovara da je milina! Nit mi je bilo hladno, nit sam vidio pred sobom, nit sam bio budan! Ma super  :icon_mrgreen: Ovaj put je Krešo spavao kod nas u Vukovaru.
41ca6510.jpg


Treći dan, nakon slavonskog doručka; slanina, seka, kobasa... ništa teško  :lol: krećemo put Arizone i Brčkog
05746d2b.jpg


b416783e.jpg


05566804.jpg


Ovdje stvarno nema čega nema... Pa pogledajte sami. Prznajemo, ponekad smo znali riknut od smijeha u svezi glede, jel,  ponuđenih artikala  :icon_mrgreen:
11d2db5f.jpg


c0796dbb.jpg


45874a1a.jpg


b6479bed.jpg


aa3919c3.jpg


f480db81.jpg


dfd829ec.jpg


Kroz Brčko smo samo prošli, čekao nas je moj tata, pa se nismo htjeli zadržavati, a i ASQ je imao obaveza. S Krešom smo se pozdravili u Vinkovcima i uz obećanje da ćemo rutu ponoviti i proširiti preko BiH do Dubrovnika rastali u prijateljski stisak ruke! Krešo je pravi čovjek  :thumb_up:
9d9e79dc.jpg


Nakon dobrih ćevapa, pozdravljam starog i Paola i ja krećemo put VG, opet preko Papuka, ali drugim cesticama. Preporučio nam tako Krešo ovu cestu, još vrućeg asvalta, kaže da njemu kažu da je cesta mrak. Stvarno i je. Zadnji put smo ovuda prolazili zimus, kad smo išli u Vukovar na doček Nove. Tad je bila makadam prekriven snijegom, a sad ovako dobra.
cca9b6bd.jpg


Vozimo se mi tako, laganica, kad ono profesionalno očišćeni gmaz na cesti! Heh! Kakav zadivljujući prizor! ALI, to nije sve!
f1621eff.jpg


Onako prekrasno cesta bila je samo kulisa! Varka! Predizborna obećanja! Eto što nas je dočekalo, prvo dobro utabani makadam, a onda  :icon_yikes:
75cffc13.jpg


sam se sjetio Blue Knightovog roštilja i njegove ulice!  :icon_yikes: Bilo je teško, priznajem, mučili smo se, bilo je duboko, kamenje je izgledalo jako grubo, veliko i oštro, međutim prošli smo bez stajanja i bez pada! Yes! Bravo za Stroma! Zato sam kupio ovaj motor!  :thumb_up: Nikad ne znaš kakva te cesta može snać!
bc7a95cb.jpg


Nakon ovog ludila slijedi olakšanje, ponovo odlična cesta koja nas vodi kroz prekrasan pejsaž,
358713c4.jpg


316bb007.jpg


do Papuka,
42217ce4.jpg


kroz Papuk,
e469cef1.jpg


do odmarališta,
fafc0594.jpg


i vidikovca,
1ff5b6c8.jpg


uz jezero Orahovica,
9e63eb41.jpg


kroz Maroko,
31c0ccd2.jpg


sredjnovjekovnih vitezova u pred Kutinom,
67eb1cc4.jpg


do prekrsanog zalaska sunca, koji stavlja točku na i, višnju na šlag našeg izleta.
a3b62710.jpg


Dalje je bio mrak, nismo fotkali, u Kutini smo se odlučili za autocestu, čisto iz sigurnosnih razloga. Da, bila je gužva, tisuće automobila, ali ima Strom sva četiri žmigavca, dugo svjetlo koje se pika kažiprstom, pa smo kao ''cajci'' na motoru brundali žutom trakom sve do naplatnih kućica. Platili svoje i tiho se dovezli kući.

Krasno provedena dva i pol dana, divan put, veselo raspoloženje, velikodušan domaćin Krešo, super baka Milka i dva Stroma u glavnoj ulozi.
Otprilike 1500 km, potrošnja na svakom tankiranju 4.6 l/100 km, putna brzina na zatvorenijim cestama 70-90 km/h, na otovorenijim 100-120 km/h... Što reći na kraju! Ponovilo se!
 
Bez komentara! Super slikice, a vjerujem i da je vama bilo super. (y)

Jedino mi je Krešo prešutio da je ljosnio!  :shock: Aaaa koštat će ga to.  :LOL:

Pozdrav Paoli. :D
 
svaka čast! prolazim tim krajevima svaki tjedan i baš mi je trebalo da to netko poslika i opiše... (y)
 
FINO STE VI TO ODRADILI,SVAKA ČAST
 
lijepo,lijepo!!  (y)

 
Bravo, bravo.  (y)  Vas je vrijeme lijepo poslužilo, nešto s čim se ja ne mogu pohvaliti.
 
Najbolje do sada Miha.  :wink: Možda i bude nekaj od tebe!  :LOL:
 
dr.chala said:
Najbolje do sada Miha.  :wink: Možda i bude nekaj od tebe!  :LOL:

Čuj, sad kak sam počeo jahat s tobom, možda i bude  :wink: