Slavonski enduraši

svakak

Active member
Ekspertni tim u sastavu svakak (XT600) i Tomislav (XT600) jučer odradili mali enduro đir po Babjoj gori.
Polazak iz Starog Petrovog Sela u 15:30, cilje je osvojiti najviši vrh Kapavac (618m) i naći kulu Gračanicu. Prvo smo uspjeli relativno jednostavno, dok kulu Gračanicu nismo uspjeli naći, nego smo se iscrpljeni spustili u selo Busnovi oko 19:30 sati i asvaltom otišli do Nove Gradiške na piće.

Kad se sam vozim stalno si mislim "Jesam ja dobar vozač", "WOW, kako sam ja sposoban!" i onda se provezem tom istom dionicom s Tomislavom i vidim da me šije i to debelo :( Uvjeravam se da je to zbog njegovih 2 metra visine i činjenice da stvarno ne može pasti s motora :) Ja upao 5 - 6 puta, jednom na smiješan način - noga mi je zapela za rašljastu granu i doslovno me svukla s motora. Nimalo nije zabavno tako pasti, a nakon što sam poljubio zemlju još par minuta su mi upitnici visjeli nad glavom. Imao sam i jedno zaglavljivanje u kolotečini u koju stvarno nisam trebao ući, ali šta je tu je, izvlačenje nas je potpuno iscrpilo, tako da kulu Gračanicu ostavljamo za neki drugi dan.

Slike na
http://togs.biz/josip/galerija/?galerie=Babja_gora_enduro

P.S. Eto vam ga na Žumberčani, i mi slavonci svoje brdo imamo :)
 
gle, 'brdo' ti ne bi komentiral  :mrgreen:
pa s te visine mi krecemo!

salu na stranu, teren je sasvim solidan, mislim da se u neke stvari sa slika ne bih ni upustal
nego zasto je jedan motor blatan a drugi cist?

visina vozaca igra veeliku ulogu, u to budi siguran

i na kraju, glupo vas je hvaliti, kad to i tako radite za svoj gust  (y)
 
clox said:
salu na stranu, teren je sasvim solidan, mislim da se u neke stvari sa slika ne bih ni upustal
nego zasto je jedan motor blatan a drugi cist?

Onaj blatniji je moj, prvenstveno zato što ja ulećem u svaku lokvu blata koju vidim, a kolega je ipak ozbiljniji pa blato lijepo zaobiđe.

visina vozaca igra veeliku ulogu, u to budi siguran

Znaš da se stalno tješim s tim :)

i na kraju, glupo vas je hvaliti, kad to i tako radite za svoj gust  (y)

Naravno da idemo gore za svoj gušt, a ovdje pišem da se pohvalim i da odam svojevrsni homage Žumberak ekipi, koja me i inspirirala prvo da s MZ-om krenem obilaziti brda, a kasnije i da kupim XT-a.
 
svakak said:
P.S. Eto vam ga na Žumberčani, i mi slavonci svoje brdo imamo :)

hebeš brdo na kojem nema niti jedna tabla; OPREZ, MINE!! ko kaj je kod mene sve načićkano...pa da vidiš pravog adrenalina :mrgreen:
 
klesoo said:
Kapavac, kazes....
:mrgreen:

De, nemoj reći da imaš neke insinuacije. Za koju godinu će u medicinske enciklopedije ući pojam "Klesin sindrom", bolje da ne opisujem šta znači ;)
 
Gagi_9a6aag said:
hebeš brdo na kojem nema niti jedna tabla; OPREZ, MINE!! ko kaj je kod mene sve načićkano...pa da vidiš pravog adrenalina :mrgreen:

Hvala Bogu na Babjoj gori nema nikakvih opasnosti od mina, dok se to za Psunj ne bi moglo reći :(
Baš sam nekidan prekinuo jednu vožnju nako što sam naišao na zatvorenu zahrđalu rampu na području koje je bilo okupirano, nije mi bilo svejedno ići dalje.
 
  zakon voznjica, samo tak treba
 
    samo ne kuzim a zasto ste uopce pokusali proci kroz onaj procijep  :mrgreen:
 
      a, sad znas za drugi put da neide  8)
 
lemoo said:
   zakon voznjica, samo tak treba
   
     samo ne kuzim a zasto ste uopce pokusali proci kroz onaj procijep  :mrgreen:

Kolega je bio pametniji i na vrijeme prešao na pravu stranu puta, a ja sam se nešto zamislio i ostao ne desnoj i na kraju upao u procjep.
 
Vidim da uživaš u novoj igrački  (y)
Nego, na 6. slici imaš neku slick gumu, nisi li stavio nove Mitasice  :mrgreen:

... još napomena, stare XT-jke su mi nekako ljepše od ovih novijih, osim što su nove jednobojne, nemaju onaj klinac na stražnjem blatobranu, neznam ima li još nekih detalja. Još sam primjetio da su nove mekane i kad ih hitiš na pod na pravi naćin, sve se raspadnu  :LOL: (pitaj Miromaxa  :mrgreen: )
 
Svačače tvoja preobrazba u muškarca je sve zanimljivija!  (y)
 
img-12.jpg


:LOL: :LOL: Majstore!  (y)
 
Pudla said:
img-12.jpg


:LOL: :LOL: Majstore!  (y)

ja tak isto nemam mira dok ne pronadjem energetski najpovoljniju putanju, tj. grabu  :mrgreen:
 
clox said:
nego, kak je tvoja tikva?

Bolje od kacige u kojoj je bila :D Jesam već rekao da ću kacigi podići spomenik?
 
clox said:
ja tak isto nemam mira dok ne pronadjem energetski najpovoljniju putanju, tj. grabu  :mrgreen:

'Energetski najpovoljnija putanja!'

Ovo će mi postati često izgovaran izgovor.  (y)
 
dpanijan said:
Nego, na 6. slici imaš neku slick gumu, nisi li stavio nove Mitasice  :mrgreen:

Pa da, ganjc nove Mitas MuddSlick model.