Slovačka, Tatre i dalje do Karpata

alpine

Well-known member
Plan je krajem miseca potegnut do bliskog istoka, znaci Slovačka, Tatre i mozda do pradomovine u Karpatima, južnoj Poljskoj i istočnoj Ukrajini, pa me zanima ima li ko šta za preporučit glede i po pitanju istog?

Bilježim se s štovanjem te unaprijed zahvaljujem...
 
sedandesetšest viewa i nikoništa :misli:

dobro, a kakave su slovakinje? mozda se tu netko izlaje :mrgreen:
 
Bio sam ti u Slovačkoj u Tatrama ( tatarska lomnica i okolica ), pa do Zakopana prek grane u Poljskoj. Kaj ti reč, nego da je kraj prekrasan, ceste dobre, hrana i sve dooosta jeftinije od nas, spavanje nadjes od 30 - 50 e ( govorim za dvoje ). I ja se spremam ove godine do Litve pa bumo vidli i taj kraj.!
U svakom slučaju Slovačka pa sve do Zakopana , svaka preporuka.  Iz Tatranske lomnice imaš žićaru i vlakić do vrha i to svakako pogledat, dosta dvoraca a Zakopane ...nešto posebno! te njihove psebne stare drvene kuće treba vidjet..poz (y)
 
E, to! Hvala!!  (y) idem s dva frenda i nismo znali sta cemo.. ja puka "slovacka i tatre i dalje po istoku" (bia san u podbanskom prije masu godina s autom, priroda me odusevila ali nisam memorirao ceste, hranu i ostalo). Od njih je jedan razveden a drugi singel pa su se napalili i sad oce na istok i to sta dalje, bice cesto gledaju razne tube s mladim cehinjama, pa ko zna sta in je u glavama :LOL: :LOL:

Bilo koji dodadni savjet je dobrodosa  :D a ako vrime bude lose onda nas oblaci potiraju do CG.. ili do juzne Francuske, ko zna..
 
Ja bio prije 3 godine. Bio je 8 mjesec tako da je u Visokim Tatrama bila poprilicna guzva na cestama..
Sto se voznje tice vise sam uzivao u Niskim Tatrama. A sto se cijena tice - kao sto su i gore napisali - kao kod nas ili jeftinije (kod nas mislim u Slavoniji, ne na moru :) )

Preporucio bi http://www.wieliczka-saltmine.com/ blizu Krakowa, stvarno je fora i isplati se.
Takodjer http://slovakia.travel/en/national-park-of-slovensky-raj u slovackoj, lijepa priroda i ceste
 
alpine said:
E, to! Hvala!!  (y) idem s dva frenda i nismo znali sta cemo.. ja puka "slovacka i tatre i dalje po istoku" (bia san u podbanskom prije masu godina s autom, priroda me odusevila ali nisam memorirao ceste, hranu i ostalo). Od njih je jedan razveden a drugi singel pa su se napalili i sad oce na istok i to sta dalje, bice cesto gledaju razne tube s mladim cehinjama, pa ko zna sta in je u glavama :LOL: :LOL:

Bilo koji dodadni savjet je dobrodosa  :D a ako vrime bude lose onda nas oblaci potiraju do CG.. ili do juzne Francuske, ko zna..

A dečki moji! Ak vas zanima taj vid turizma, onda gas u Bugarsku. Tam vam je raj, cijene svega a i komadi. Burgas, Nessebar, Sany beac, Varna, Velko Tarnovo.......... (y) (y) (y)
 
Mr. Noo said:
A dečki moji! Ak vas zanima taj vid turizma, onda gas u Bugarsku. Tam vam je raj, cijene svega a i komadi. Burgas, Nessebar, Sany beac, Varna, Velko Tarnovo.......... (y) (y) (y)

Ne zanima me.. to je bio podli način da mi ekipa ovde odgovori.. sex sells  :mrgreen:
 
Mr. Noo said:
Bio sam ti u Slovačkoj u Tatrama ( tatarska lomnica i okolica ), pa do Zakopana prek grane u Poljskoj. Kaj ti reč, nego da je kraj prekrasan, ceste dobre, hrana i sve dooosta jeftinije od nas, spavanje nadjes od 30 - 50 e ( govorim za dvoje ). I ja se spremam ove godine do Litve pa bumo vidli i taj kraj.!
U svakom slučaju Slovačka pa sve do Zakopana , svaka preporuka.  Iz Tatranske lomnice imaš žićaru i vlakić do vrha i to svakako pogledat, dosta dvoraca a Zakopane ...nešto posebno! te njihove psebne stare drvene kuće treba vidjet..poz (y)

Ako ideš do Litve uplaniraj još koji dan i obiđi Latviju i Estoniju, Riga i Tallinn su prekrasni.
 
crni konjanik said:
Ako ideš do Litve uplaniraj još koji dan i obiđi Latviju i Estoniju, Riga i Tallinn su prekrasni.

Bio vise puta u svim tim državama, Vilnius, Klaipėda, Jelgava, Riga, Tallinn i Narva, čak i trajektom od Helsinkija do Tallina, ali ne motorom.. i meni se puno svidilo ali samo ljeti  :mrgreen:

ako bude vrimena, onda bi rađe do krajnjeg jugoistoka Poljske i Ukrajine. Daleko je Baltik...
 
Na jugozapadu Poljkse sam bil u Wielicki (rudnici soli), Krakowu (prekrasan grad) i Auschwitzu. Sve je najtoplija preporuka  (y)
I Tatra pivo (svjetlo, tamno, flaša, piksa... nema veze)  :mrgreen:

Ako ćete na jugoistok Poljske, mi prolazimo (nadam se) tamo  27. i 28.06. kad idemo iz Kieva, pa se možemo i vidjeti  (y)
 
Skripter said:
Na jugozapadu Poljkse sam bil u Wielicki (rudnici soli), Krakowu (prekrasan grad) i Auschwitzu. Sve je najtoplija preporuka  (y)
I Tatra pivo (svjetlo, tamno, flaša, piksa... nema veze)  :mrgreen:

Ako ćete na jugoistok Poljske, mi prolazimo (nadam se) tamo  27. i 28.06. kad idemo iz Kieva, pa se možemo i vidjeti  (y)

plan je bit tamo, bas negdi u to vrime.. na tromedi PL-SK-UA (y) shishnit cu ti pp
 
E fala!

Sad svi neka etno sela, velnes te kultura :mrgreen: Zene citaju, a?  :LOL:
 
U septembru prosle godine smo prokrstarili Tatrama, i Visokim i Niskim, ukljucujuci i deo sa Poljske strane. Citav region nije mnogo veliki i u prolazu bi se dalo proci za par sati, ali ima materijala za istrazivati nekoliko dana. Priroda prelepa, hrana i smestaj veoma jeftini, kafane kao iz bajke ali ih nema na svakom koraku kao sto je u nasim krajevima, kao ni benzinskih.

Ovde mozes pronaci po nesto inspiracije:

http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=254882.msg4694000#msg4694000
 
E bas hvala!! U Bratislavi sam bio u tom Cuba baru  :mrgreen: za ostalo vidim da cemo se morat pripremit, obicno koristimo samo karte i nista internet, pa sta nas dopadne.. ovaj put visdim da ce trebat imat benzinske i smjestaj bar okvirno planiran unaprijed..  (y)


BTW, ta majica od ACE CAFE se samo smije nosit ako si je osobon kupio na North Circular Rd. i do tamo dosao motorom  :wink:
 
alpine said:
E bas hvala!! U Bratislavi sam bio u tom Cuba baru  :mrgreen: za ostalo vidim da cemo se morat pripremit, obicno koristimo samo karte i nista internet, pa sta nas dopadne.. ovaj put visdim da ce trebat imat benzinske i smjestaj bar okvirno planiran unaprijed..  (y)


BTW, ta majica od ACE CAFE se samo smije nosit ako si je osobon kupio na North Circular Rd. i do tamo dosao motorom  :wink:

Za smestaj preporucujem Booking na telefonu, to mi je zadnjih godina omiljeni nacin rezervisanja smestaja i to najcesce u toku dana na rucku u nekoj kafani uzmemo wifi i rezervisemo za uvece...cesto dobijemo last minute, i to dobar popust.  (y)

Sto se tice majce, kupio je licno, bas tu, bas kada smo isli na IOM TT...inace sam motor rentao u Londonu i napravili smo turu Engleska, Vels, IOM, Skotska...ima tu na forumu putopis.  :D