Sport touring za visokog vozaca

borkic

New member
Razmisljam o promeni mog motora (honda cbf600n) u nesto udobnije. Jako mi je tesko voziti nakeda, do 120kmh je ok posle toga je mucenje. Visok sam 191 i ubija me vetar..
U planu mi je veliki bandit, cak sam razmatrao R motor (nisam probao nijedan), nisam nesto dobar vozac niti me privlaci da vozim brzo po krivinama, ali ne volim ni autoput da idem 120 :D
Imate li vi neki predlog za mene?

Cenovna granica je moj motor plus 1500-2000€.
 
Ja sam 194 i godinama sam vozio BMW K1200R Sport. U S varijanti sa punim oklopom možeš se jako udobno smjestiti i putovati po autoputu. Jedino te taj budžet do 2000€ malo ograničava. :(
 
Nemoj slucajno kupiti R-a u slucaju da ga ne mislis "silovat" po krivinama. On je kao stvoren za te stvari. Ima ljudi koji ga koriste i u touring voznji ali mislim da nema takvih puno zbog specificnosti polozaja tijela. Na R-ovima dosta tezine nosis na rukama ili na nogama pri polaganoj voznji, pa kad ti utrnu ruke i noge lagano i leda pocnu zezati. Ja si planiram kupiti R motor iako ovo sve znam ali jebiga, budala bio i ostao. Mislim cak i putovati ali necu vise od 300-400 km u jednom danu.

 
razmisljam o R jedino zbog estetike i lakse prodaje kasnije...
ni ja ne planiram preko 300-400km dnevno ali i ta kilometraza da ne bude mucenje kao na nakedu...
gledao sam i fazer 1000 (600 mi se ne svidja) ali mislim da mi ne treba motor od 150 konja za moj nacin voznje...

100ks i dobar obrtni momenat su sasvim dosta
 
borkic said:
100ks i dobar obrtni momenat su sasvim dosta

XJR, GSX, ZRX i CB. Odaberi jedan....
 
to sto si naveo su uglavnom nakedi :D bandit 1200s mi je u uzem izboru ali cena registracije je...
ne znam dal je pametnije gledati 1250s (noviji model, vodeno hladjenje)
 
Eh napokon neko sa mojim problemom. Visok sam 192.5 cm :). Ovih 0.5 ovisno kada se mjerim. E sada, nasao kupca za mog Fz8 i.....odustao od prodaje. Naime, isprobao versysa 1000 u sloveniji i ubijaju me turbulencije koje stvara vizir. Probao tracera...isto tako... na kraju skuzi da zbog moje visine samo naked dolazi u obzir. Iako bih volio promjeniti motor na nesto putno i veliko da stanemo i zena i ja. Ali....nema!!! Sa zanimanjem pratim temu. I da, u planu mi je opet otici u slo i skinuti vizir na versysu i probati voziti bez istog. Znaci, vjetar mi ni malo.ne smeta jedino turbulencije koje vizir stvara a ne zelim neke aftermarket vizire od 2m kvadratna. Moze i prijedlog od forumasa, cijena sada nije bitna.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 
Honda Varadero

- udobna
- teška, nije upravljiva ali se da vozit i stabilna na pravcu
- velika kubikaža i moment
- kvalitetna, pouzdana, ne preskupa za održavanje
- nađe se u dobrom stanju za tvoj budžet
- mislim da ljudi tvoje visine nemaju problema na tom motoru po pitanju smještaja i zaštite od vjetra
- nisam siguran ali onako kako pratim ne gubi toliko na vrijednosti kada dođe u neke godine, bitno je samo stanje

Meni se čini da bi ti moglo odgovarat
 
varadero otpada, hteo bih nesto manje od autobusa :D
zbog prirode mog posla nemam bas puno vremena za voznju (da sam neki sto bas putuje razmisljao bih o 990adv ili r1200gs) ali ja sam vise pozer :D
mislim da bi mi tracer bio sasvim korektan kao i f800gs ali to premasuje moj budzet pa ne mogu da racunam na njih...

motor najvise vozim po gradskoj guzvi - treba mi pokretljivost i okretnost, dok sa druge strane treba mi udobna brzina od 160-170 za autoput i obrtni moment pri preticanju...

najverovatnije motor za mene ne postoji :D



Ninja said:
GSXR 1000 K9 na novije  (y)

d271dbd3e4d17eadd2f9bee679dfe96d.jpg


bas mi fino stoji zar ne? :p
 
kako si sam rekao, postoji ali te zeza budget  :mrgreen: (y)
 
To je to  (y)
Brz,udoban,okretan u guzvi

da si patuljak reko bi CBR1000 ali ovako GSXR1000 je best match po parametrima koje si naveo
 
nema sanse da idem preko 4500€ a ovo sto meni odgovara je iznad 6000 :(
vozicu hondu moju dok mi ne krene posao :D hvala na predlozima :)

mislim da nisam sposoban da obuzdam 180 konja zaista :D

 
Lako je ,koliko nafrkas ljevu ručicu toliko ide  :wink:
 
Nije ti neki budžet...

Na tvom mjestu bih dovezao ovo od janeza i na knap ga strpaš unutar 4 i pol kile...      (y)

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=10881050

Ako ti i dalje puše po faci,kupi auto..    :jesus:
 
ne znam za vas ali ja volim da gas dajem nogom... nekako mi preciznije :D :D

@johnny

razmisljao sam i to ali mi izgleda preveliko :D razmislicu i u tom pravcu... ako nista uzimam zajam i idem po f800gs (ionako mi je to san kad sam kupio skuter prvi)