spuštanje zadnjeg kraja motocikla "blokiranjem amortizera"

Black3005

New member
dakle u louisu sam naišao na ovo
http://www.louis.de/_40bdb7b317bdc2c3356d4c81487e8896bb/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10026300
sad me zanima dali to blokira amortizer da se ne rastegne do kraja ili mu promjeni hod(uopće neznam kako taj sistem radi :misli:) jer ako blokira amortizer hoće li pri povratku amortizer u početni položaj bit trzanja?
 
to je "dog bone" .. i on nit blokira amortizer, nit mu ograničava hod.... dog bone podiže ili spušta doljnji prihvat amortizera, a amortizer ostaje kakav je .. ;)
 
strasilo said:
to je "dog bone" .. i on nit blokira amortizer, nit mu ograničava hod.... dog bone podiže ili spušta doljnji prihvat amortizera, a amortizer ostaje kakav je .. ;)
cek ...cek malo,znaci i ovaki niski debeli ko ja bi s ovim govancetom mogli juRRiti ? :mrgreen:
...a ja nemogu nac motor...eeeeee...
strash...oš mi to odradit?
 
VooDoo said:
cek ...cek malo,znaci i ovaki niski debeli ko ja bi s ovim govancetom mogli juRRiti ? :mrgreen:
...a ja nemogu nac motor...eeeeee...
strash...oš mi to odradit?

nije stvar u jurnjavi, već u mogućnosti dotaknuti nogama pod dok stojiš u mjestu ..  :jesus: :mrgreen:

to nije nikakav problem promijeniti ...  (y) (y)

čak ni napraviti ..  :mrgreen:

a uz malo volje se može napraviti podesivi ..  :mrgreen:
 
evo jedno od jednostavnih rješenja "podesivih ..  :mrgreen:

 
znači zaprvo preko te šipke zadnja vilica se amortizira(tj prenosi silu na amortizer) jer amortizer nigdje nije spojen sa zadnjom vilicom osim s tom šipkom(ili ja dobro ne vidim)
kad bi se skinula ta šipka to bi bilo kao da nema amortizera?
 
a koliko si visoka? mogu se orjentirati po fazeru  :mrgreen:
zast ja neznam nijednu tetku koja vozi ffazera?  :shock: i jos iz Os :shock: :misli:
-nisam zasluzio da zivim :mrgreen:
 
VooDoo said:
a koliko si visoka? mogu se orjentirati po fazeru  :mrgreen:
zast ja neznam nijednu tetku koja vozi ffazera?  :shock: i jos iz Os :shock: :misli:
-nisam zasluzio da zivim :mrgreen:

Možda zato što nisam ničija tetka :LOL:
A visoka sam dovoljno da mi trebaju dogbones :mrgreen:, zbog kojih se mogu osloniti punim stopalom...
 
VooDoo said:
a koliko si visoka? mogu se orjentirati po fazeru  :mrgreen:
zast ja neznam nijednu tetku koja vozi ffazera?  :shock: i jos iz Os :shock: :misli:

Nije tetka nego mama!  :mrgreen: (y)
 
Patuljci pojma nemaju :LOL:
Vozila sam i ja svašta, ovo je prvi motor koji mi je spušten. U vožnji to nije bitno ali na neravnom terenu ili nagibu može puno pomoći...
 
bob the biker said:
hmm, gledam na XL-ki ,i ja imam "vagu" ili kak to već zovu ,ali neznam kam bi uvalio dogbone ?

ovo je vaga s xlke :

Pa prvo moraš skinut ovaj koji je gore..... :mrgreen: