Šta izabrati? Pocetnik

Allpine

New member
Pozdrav
Prijatelj kupuje prvi motor i u zivotu je napravio 0km na motoru.
Zanima ga neki enduro za 5000 do 6000 eura.
Zaljubljen je u Hondu Transalp 650
Sta mislite o tom motoru?
Koje bi jos opcije preporucili i zasto?
E da i jako mu je hitno jer ima lovu, a ja se bojim da ne uleti u neki bezveze motor.
Danas sam isao gledati za njega jednog Transalpa 2004g za 5000eura u Vinkovce i sta sam nasao:
motor nema ogrebotine, ne radi mu km sat kaze da ima 14000, lanac i lancanici jos ovu sezonu i mjenjanje ako ne i prije, gume 22 tjedan 2007godine, prednje pakne za mjenjanje pod hitno, kupljen je negdje na moru i svi sarafi su malo dobili hrdje, ne vuce nigdje kad pustis korman, treci ili cetvrti vlasnik, u leru koliko se razumijen radi fino jedino mi se ucinilo kad je na nogici i radi u leru svakih par sekundi pusti neki zvuk neznam kako da opisem ali je u istim intervalima  :misli: , vilu nisam gledao jer ima one gume preko pa ne znam da li je koji semening propisao, i dosao je ravno iz praone pa nisam nigdje na masini vidio neki curak...
Sta mislite i da li je cijena ok po meni mislim da bi trebala biti niza ali nisam neki strucnjak

Pozdrav 

 
Hm,po onome sto si napisao ni ti se ne kuzis bas previse,pa nek nadje nekog ko se kuzi vise  :mrgreen: 5 soma za to drlo bez snage i 2004 god je previse,jos ako je u stanju kak si napisao tj sto je sve za servisirat bolje da odustane
 
- bilo kako bilo, prepusti odluku prijatelju, da ne bi poslije žalio  :wink: ili čak izgubio prijatelja
 
Neka uzme šta je njemu lijepo, bitno da motor pregleda netko tko se malo kuži, da mu ne bi netko uvalio kakvu kramu.
 
I napisao sam da se ne kuzim  (y)
Ja sam mu predlozio da pogleda V-Storma 650 jer meni je transalp jako neugodan za oko.
Kad sam vozio transalpa dam gas a on nista  :LOL: 40kw je ipak premalo.
V storm ipak ima 67ks sto mi se cini puno bolje nego transalpovih 55.
Mislim da bi mu transalp postao pre slab jako brzo  :misli:

Dajte jos neki prijedlog sta bi mu odgovaralo za svaki dan na posao relacija Sinj - Split
ne mora biti enduro tek toliko da ima vise opcija da se ne zaleti i kupi nesta bez veze.



 
Fazer, Hornet, Bandit, CBF, ER6 itd.

Za 5000€ se stvarno može naći dobar, gotovo nov motor. Čak je i meni početniku to pošlo za rukom, uz malu pomoć iskusnijih.
Ali, nikako ne kupovati rabljeni na silu i na brzinu. Radije neka preskoči sezonu nego da kupi drlog.
 
Da sam imao više love i da sam znao kaj sad znam kupil bi V strom, tdm ili fazera, ali kaj je najbitnije vozim se i sa pegasom i zadovoljan sam. Sretno u kupnji i vožnji.
 
Za 5 soma jureka može naći Versysa 2007., možda čak i 2008.  :wink:

Ide kao Strom, a nešto je lakši.


 
Yamahu R1  (y)
 
I onda napraviti vrijeme kao sestica na grobniku, neprocijenjivo  :LOL:
 
Na moru (sezona traje 10 mjeseci) samo 14000 za 6 g, ne radi kilometar sat ?????? To su već znakovi za uzbunu, a gdje još lanac (ak je u tak lošem stanju kak Ti veliš) i pločice, mjenjane gume prije 3 g.(ovisi kak se neko vozi ali opet !!!!??) onda ima sigurno minimalno duplo tu kilometražu, makar i to nije puno za tu godinu i taj motor, makar po tvojoj probi ima sigurno više :LOL: :LOL: :mrgreen: Bježi ak oćeš zadržat prijatelja, dečki na moru obično za jednu sezonu naprave tu kilometražu, promjenio par vlasnika i baš se niko ne vozi, sumnjam !! :LOL:
 
to sam baš htio reći, gotovo je nemoguće da motor nakon nekoliko vlasnika ima samo 14000km, baš da se nijedan vlasnik nije vozio malo bezveze... :misli:
 
Čekaj malo :misli: ima 0 km staža na motociklu...hoćeš reći da ne zna voziti motor? :misli: Ućit će na Transalpu? :shock: :palacdolje:De se ti kloni savjeta tom tvom prijatelju jer to nebude dobro završilo, pa da onda ti nebi ispao kriv. Tebi je možda preslabo 44 kw ali vjeruj njemu je previše :LOL:
 
Predlažem Suzuki V-Strom 650 A. Razolg? Ja ga vozim već treću sezonu, 31 500 km, dva putovanja od po 6.000 km i jako sam zadovoljan, bez ijednog problema. Drugi razlog? Fenomenalna podrška. Treći razlog? Fenomenalan mehaničar. Sve se može naći ovdje: http://v-strom.hr/
 
miha_vg said:
Predlažem Suzuki V-Strom 650 A. Razolg? Ja ga vozim već treću sezonu, 31 500 km, dva putovanja od po 6.000 km i jako sam zadovoljan, bez ijednog problema. Drugi razlog? Fenomenalna podrška. Treći razlog? Fenomenalan mehaničar. Sve se može naći ovdje: http://v-strom.hr/

pretpostavljam da se ovo boldano odnosi na rabljena vozila..
jer koliko sam čitao,Suzuki ima dosta problema sa službenom servisnom mrežom,kod koje čovjek mora servisirati motor ako želi zadržati garanciju.. :misli:  zato sam ja i odustao od novog Suzukija..
 
I na nova i na rabljena. Suzuki daje 2 godine jamstva. Moj drugi servis (na 6.000 km) je bio odrađen kod Eurorenta, a kad sam došao na provjeru kod Bruma, ustanovili smo da mi nisu zašarafili nosač hladnjaka i da mi je falio komad plastike.... Katastrofa. Fućkaš garanciju kad ne znaju odradit posao kako treba...
 
miha_vg said:
I na nova i na rabljena. Suzuki daje 2 godine jamstva. Moj drugi servis (na 6.000 km) je bio odrađen kod Eurorenta, a kad sam došao na provjeru kod Bruma, ustanovili smo da mi nisu zašarafili nosač hladnjaka i da mi je falio komad plastike.... Katastrofa. Fućkaš garanciju kad ne znaju odradit posao kako treba...

a daješ mu preporuku????  :shock: :shock: :shock: :shock: i još je momak iz sinja, što znači da mu je najbliži ovlašteni servis 350 km dalje...  :palacdolje:
 
igi_st said:
a daješ mu preporuku????  :shock: :shock: :shock: :shock: i još je momak iz sinja, što znači da mu je najbliži ovlašteni servis 350 km dalje...  :palacdolje:

Dajem mu isključivo Bruma kao preporuku. Ovlašteni servis ne. BTW, kod Bruma motore servisiraju Slovenci, Bosanci, Crnogorci, Makedonci, Srbi... Naravno, i mi, što iz ZG, OS, DU, RI...