sta mislite o ovakvim auspusima?

Dr.DUKE

New member
:shock:
2100010.jpg


neki dan upalim motor (bio je mrak) da se ugrije jer je bio hladan i pricam nesta sa frendom...
kad pogledam kod motora nesta svijetli...gledam koji k****, kad ono auspusi se totalno uzarili, slika je losa, inace su bili zarko narancasti, ko vruce staklo se sjajili...

trebam pod hitno otvorenije auspuhe...
sad pitanje, da li se mozda nesto moze pokvariti...ventili, klip...?
 
mozda su mi se uzarili jer je bio i lagano čok upaljen i stajao je na mjestu, cim sam napravio 50-ak metara vratili su se u normalu.

suta idem u servis "moto matusic" pa vam javim sta mi taj fuser kaze..
reci ce sigurno da to tako mora jer je grub motor kao sto mi kaze i za sve ostalo...
pitat cu servisere u varazdinu koji su glavni uvoznici za ktm "moto spica"
 
Normalno je da se grane užare, ali mi se čini da si se malo previše zapričao sa frendom...
 
Normalno je da se grane užare, ali mi se čini da si se malo previše zapričao sa frendom...
 
Dr.DUKE said:
mozda su mi se uzarili jer je bio i lagano čok upaljen i stajao je na mjestu, cim sam napravio 50-ak metara vratili su se u normalu.

suta idem u servis "moto matusic" pa vam javim sta mi taj fuser kaze..
reci ce sigurno da to tako mora jer je grub motor kao sto mi kaze i za sve ostalo...
pitat cu servisere u varazdinu koji su glavni uvoznici za ktm "moto spica"

pitaj njega
 
Normalno je to!
Frend je kupio novu Husquarnu TE450 i isto tako mu je bilo!
Mislili smo da je nesto s ventilima, čokom...
Zvao je servis u Njemačku i tamo su mu rekli da je to normalno kod takvih motora i da se nemora nista brinut.
 
Ako su ti grane bile takve, šta se u tom trenutku dešava u mašini... ??? Majstore, smanji priču i vozi da se mašina hladi, a usput pročitaj knjigu uputa po pitanju zagrijavanja motora... voziš KTM! Pozdrav
 
kaj si palio gume...a reko si sam da si pričao s frendom
 
bool said:
Ako su ti grane bile takve, šta se u tom trenutku dešava u mašini... ??? Majstore, smanji priču i vozi da se mašina hladi, a usput pročitaj knjigu uputa po pitanju zagrijavanja motora... voziš KTM! Pozdrav
KTM jebiga
 
hvala vam na odgovorima!
isto to su mi rekli serviseri, da se grane uzare ako motor stoji, i da to nije nista zabrinjavajuce..sve 5!

planiram staviti neke otvorenije spuhove samo ne znam koje...
imate li vi kakvih prijedloga?