Stara HONDA XL 600 POMOC!!

iTox

New member
Evo moja Hondica vec godinu dana nije izasla iz garaze i vozio je neki dan i ljepo ide samo treba servis mali na motoru.. ili veliki ali ide ljepo :D

Uglavnom sta ocu ocu neku preradu tipo Streetfighter ili malo sportskiji supermoto.. naked nesto bilosto da dobro izgleda..

Evo kako je sada..:







 
iTox said:
Uglavnom sta ocu ocu neku preradu tipo Streetfighter ili malo sportskiji supermoto.. naked nesto bilosto da dobro izgleda..

imaš ih dosta po oglasnicima!  (y) ovo ne diraj!  8)
 
Uff brzi odg :) Ajde da cujem druge prijedloge :) Ocu nesto svoje a ne tudji streetfighter :D

A Dosadio mi u enduro verziji makar je to jedan sta bi ja reko od NAJLEGENDARNIJIH motora, nikad kvara na njemu a zivi vec 20 godina :)
 
  vidje ovako,  da bi od starog xl-a napravio dobru preradu, a to znaci nesto oku jako upadljivo i
   jebeni majstorski doradjeno do svakog detalja, znaci mijenjas plastike, far i stop svjetlo koje nije cigla, satovi, rezervar, kotaci,
    oslonci za noge itd....
   slijedece je kad pila vec jebacki zgleda trebas joj i ciklistiku doradit, jer mekani prednji i zadnji
   enduro ovjes na cesti je za k....... plese ko pijana koza, to svi znamo zar ne
   znaci trebas super moto upsajdown vile, drugi zadnji amortizer a i dobre jace kocnice
   da bi to bremzalo kak bog zapovjeda
    dakle ako to sve rjesis racunaj koliko ce te novcica to sve kostati,

   pa onda pilu isfuras na ulicu tamo ce te svaki noviji enduro/supermoto prj.... ko malu bebu
   jer hondin zracni agregat nema nit priblizno snage kao danasnji vodom hladjeni agregati


    dakle iz osobnog iskustva ti savjetujem, ostavi se corava posla, upropastit ces si hondu koja je jos u super
    formi za svoje godine, prebojaj je i ostavi originalnu ako vec zelis ulagati
    a ako ti se preradjuje, nabavi si ktm-a ili slicno bez papira ili sa svapskim papirima
     bio je prije par mjeseci ktm525 97. u daruvaru za 1500eur  ,
    pa nadji ramu nekog starijeg endura sa papirima, prebacuj ,iskombiniraj nesto
     tak budes vec nesto napravio
      jer ako krenes prekrajat hondu u supermoto i slicno, trebat ce ti puno novaca i vremena
      da bi napravio izgledom i ciklistikom moderan zanimljiv motor,
      sve ostalo bit ce smijesno.......
   

   
 
ty na savijetu
 
posalji ponudu na pm.. to je legenda od motora.. a ja cu kupit sm
 
Stavi 17 cola, naprijed i iza, blatobran uz gumu, podigni zadnji kraj, pretapeciraj sic, ofarbaj, zamijeni rep, maska - eventualno pa vidi šta ćeš dobiti....

Gle, ipak to je motor kako i sam kažeš, 20 god. a od onda do sada malo se i tehnologija a bome i dizajn motora promijenio

Sretno, što god da odlučiš, ali ovo je stvoren motor za Istru  (y)
 
...evo jedne Yamahe Xt600 s pocetka 90-ih. Ajd sad pogledaj koliko stvari je na njoj orginalno osim masine i dijela rame oko masine. Ako nemas alata i znanja nemoj se upustati u takve avanture.  (y)
 
Alera Dugi said:
...evo jedne Yamahe Xt600 s pocetka 90-ih. Ajd sad pogledaj koliko stvari je na njoj orginalno osim masine i dijela rame oko masine. Ako nemas alata i znanja nemoj se upustati u takve avanture.  (y)

ima  :mrgreen:  zadnja vilica  (y)
 
Svidja mi se yamaha :D
Ma odluceno kupujem nesto novo kada se rijesim honde :D
 
iTox said:
Svidja mi se yamaha :D
Ma odluceno kupujem nesto novo kada se rijesim honde :D

ja se cak honde ne bih ni rjesavao. nece ti donijeti neku silnu lovu a na kraju ce ti biti zao. ja sam imao tranalp 93. godiste sa stvarni 36000km gore. sada mi je zao sto sam napravio tu glupost. bila je u odlicnom stanju i radila besprijekorno. ali sada je kasno. tip koji ju je kupio se zakucao u botaniku i potpuno unistio motor.
 
legajuana said:
ima   :mrgreen:   zadnja vilica   (y)
...je, al' je oko stalno na e-bayu u potrazi za Yamaha TT600 aluminiskom zadnjom vilicom!  (y)
 
Alera Dugi said:
...je, al' je oko stalno na e-bayu u potrazi za Yamaha TT600 aluminiskom zadnjom vilicom!  (y)

  fino yama izgleda,
    koliko si dosad ulozio u taj motor otprilike
 
kod mene je dosao u ovakom stanju, ulozeno je dosta, sto para, sto radnih sati...
...al nece dugo kod mene, vracam ga momku koji ga je radio. Nadam se da ce ga ove zime konacno zavrsiti...
 
Alera Dugi said:
...evo jedne Yamahe Xt600 s pocetka 90-ih. Ajd sad pogledaj koliko stvari je na njoj orginalno osim masine i dijela rame oko masine. Ako nemas alata i znanja nemoj se upustati u takve avanture.  (y)
poznat mi nešto taj motor..
 
zvonko situm said:
poznat mi nešto taj motor..
...bas se cudim, kad je veci dio napravljen kod tebe u radioni  :wink: