Starost pneumatika

Anonymous

Guest
E ovak, interesira me koliko bi guma tipa D 207RR smjela biti stara a da je jos uvijek sigurna za neku prosjesno sarf voznju. Negdje sam nacuo da bi nakon dvije godine skladistenja trebale u otpis :?:

tnx
 
Imam na motoru dvije godine staru (takvu sam je kupio) d208gp i nemam bas zamjerki osim sto je nemirna na vecim brzinama ali sam cuo da je to problem sa tim gumama bez obzira na starost.
Mislim da je guma stara dvije godine jos uvijek dobra. To je samo moje subjektivno misljenje.
 
Darko2 said:
Imam na motoru dvije godine staru (takvu sam je kupio) d208gp i nemam bas zamjerki osim sto je nemirna na vecim brzinama ali sam cuo da je to problem sa tim gumama bez obzira na starost.
Mislim da je guma stara dvije godine jos uvijek dobra. To je samo moje subjektivno misljenje.

Jel ti tu gumu voziš po cesti :shock: :?:
 
Osobno mislim da bi gume trebalo mijenjat bar jednom godisnje, bez obzira na stil voznje, jer ako to vrijedi za aute, onda duplo vrijedi za motore.
 
Ma imam dvije gume stare 4 godine, d207rr i sportec m1. naravno, nisu nikada vozene. e sad, glupo mi ih je baciti a opet, nije mi bas svejedno s tim se voziti. A ako nisu sigurne, jos mi ih je gluplje prodati nego baciti.
 
Ako je ne vožena guma može dugo stajati,samo ne zgnječena ni na suncu.Čitao sam pred godinu dana u njemačkom MO da je poželjno da guma stoji u skladistu oko godinu prije nego se montira.D208 gp je super za sportaše na cesti.
 
D208gp je dobra za cestu po ljeti kad je asfalt vruc, bar je meni dobra.
Jedino motor leluja na vecim brzinama neznam jeli to inace tako kod tih guma. D207rr je savrseno mirna kao i obicna d208f.
Na koliko da pumapam d208gp?
 
Darko2 said:
D208gp je dobra za cestu po ljeti kad je asfalt vruc, bar je meni dobra.
Jedino motor leluja na vecim brzinama neznam jeli to inace tako kod tih guma. D207rr je savrseno mirna kao i obicna d208f.
Na koliko da pumapam d208gp?

Tu gumu moras jebeno brzo vozit po cesti da bi ju zagrijal na njenu radnu temperaturu kada ona najbolje drži, tak da neznam bas da je dobra za cestovnu vožnju, ipak je to guma za stazu i nikako je niti proizvođač ne preporuča za cestu
 
Orion said:
Ma imam dvije gume stare 4 godine, d207rr i sportec m1. naravno, nisu nikada vozene. e sad, glupo mi ih je baciti a opet, nije mi bas svejedno s tim se voziti. A ako nisu sigurne, jos mi ih je gluplje prodati nego baciti.

Slazem se sa time...
Zato predlazem - poklanjanje :mrgreen:
 
gepeze said:
predlazem - poklanjanje :mrgreen:
Pa da se netko spizdi na moj racun :nono: ili, jos bolje, ja mu poklonim a on nekom proda. :evil: Kako god okrenes, nije dobro. :roll:

Ali ipak, za ( nakon ) par pivica... :mrgreen:
 
hmmmmmm, iz pouzdano stručnih izvora: guma bez ikakvog mjenjanja svojstava može stajati i 5 godina prije montaže ukoliko je bila uskladištena u vlažnom i tamnom prostoru a sad.....pitanje je da li je tako i bilo :roll:
i još nešto.....(opet od stručne osobe) D208 se pumpa na 2,9 na motoru teškom 230 kg......pa ako su slagali mene i ja lažem vas.....
 
4rijeke said:
hmmmmmm, iz pouzdano stručnih izvora: guma bez ikakvog mjenjanja svojstava može stajati i 5 godina prije montaže ukoliko je bila uskladištena u vlažnom i tamnom prostoru a sad.....pitanje je da li je tako i bilo :roll:
i još nešto.....(opet od stručne osobe) D208 se pumpa na 2,9 na motoru teškom 230 kg......pa ako su slagali mene i ja lažem vas.....

Predloži tom pouzdanom izvoru neka on montira gume stare 5 godina pa neka ide malo forsirati po grobniku
 
spox said:
4rijeke said:
hmmmmmm, iz pouzdano stručnih izvora: guma bez ikakvog mjenjanja svojstava može stajati i 5 godina prije montaže ukoliko je bila uskladištena u vlažnom i tamnom prostoru a sad.....pitanje je da li je tako i bilo :roll:
i još nešto.....(opet od stručne osobe) D208 se pumpa na 2,9 na motoru teškom 230 kg......pa ako su slagali mene i ja lažem vas.....

Predloži tom pouzdanom izvoru neka on montira gume stare 5 godina pa neka ide malo forsirati po grobniku

ukoliko su ispunjeni (GARANTIRANI) uvijeti skladištenja onda nema frke.....a čovjek je, vjeruj mi, stručan vjerovatno više od svih nas ovdje
 
...i pukim slučajem ti ih baš taj stručnjak ima za prodat. Prava guma, kad dugo stoji u vlažnom i tamnom prostoru, jednostavno upije neke osobine iz okoline tako da je takva gume fenomenalna na kiši i po mraku.
 
mate said:
...i pukim slučajem ti ih baš taj stručnjak ima za prodat. Prava guma, kad dugo stoji u vlažnom i tamnom prostoru, jednostavno upije neke osobine iz okoline tako da je takva gume fenomenalna na kiši i po mraku.

ne, taj čovjek je vozio onoliko dugo i puno koliko se mi možemo samo nadati a i nasljednik vozi i to jako dobro......usput, ne prodaje gume.....a ja sam u svom tekstu napisao da ako su lagali mene i ja lažem vas pa mi oprostite što sam htio s vama podijeliti neku informaciju :bonk:
 
4rijeke said:
mate said:
...i pukim slučajem ti ih baš taj stručnjak ima za prodat. Prava guma, kad dugo stoji u vlažnom i tamnom prostoru, jednostavno upije neke osobine iz okoline tako da je takva gume fenomenalna na kiši i po mraku.

ne, taj čovjek je vozio onoliko dugo i puno koliko se mi možemo samo nadati a i nasljednik vozi i to jako dobro......usput, ne prodaje gume.....a ja sam u svom tekstu napisao da ako su lagali mene i ja lažem vas pa mi oprostite što sam htio s vama podijeliti neku informaciju :bonk:

Ma ne kritizirami mi tebe,nego samo ti predlažemo da malo razmisliš.Uzmi za primjer kondom,bi li išao riskirati sa 5 godina starim kondomom.Neki bi a neki ne bi.