Statistika o izdržljivosti/učinkovitosti opreme

bricksrheavy

Well-known member
Ne znam jeli već bilo :misli: ali evo, ide; :mrgreen:

Australci su 2011. napravili studiju o izdržljivosti/učinkovitosti opreme na 212 slučajeva prometnih nesreća u kojima su sudjelovali motoristi, i osim onog očitog "ako ne nosiš opremu veća je šansa da ćeš se ozljedit" podatka pokazalo se da je, prema njihovim kriterijima;"Više od četvrtine hlača (28.1%), jakni (29.7%) i rukavica (25.7%) zakazalo jer je zaštitni sloj probijen i potencijalno izložio osobu koja je nosila opremu ozljedama."
E, sad, jasno mi je da ima svakakvog sranja od opreme na tržištu (i sam sam ga kupovao i vjerojatno ću se opet zajebat), ali da četvrtina opreme nije izdržala ni struganje po cesti!?

Link na studiju, podatke sam izvukao sa 6. stranice;
http://www.georgeinstitute.org.au/sites/default/files/documents/motorcycle-protective-clothing-protection-from-injury-or-just-the-weather-the-gear-study.pdf
 
Popis opreme koja ima CE certifikat;
http://advrider.com/forums/showthread.php?t=783126
Posebno je "zanimljiva" priča sa CE oznakom na nekim moto rukavicama koja zapravo označava da su atestirane za vrtne rukavice;
"Beware the bogus "gardening gloves" certification. Mention of Category 1 89/686/EEC and absence of an explicit "EN13594" pictogram - as well as being made for the French market - are typical red flags."
Isto tako iz teme se da iščitati da atest funkcionira na principu koda časti i poštenja, pa kad proizvođač izbaci novu verziju atestirane rukavice (sa promjenama u dizajnu) - ona se ne testira ponovo ali svejedno zadržava certifikat.
 
Ne znam o statistikama. Tu obično neke podatke možeš na razne načine prikazati. Ali, iskustveno .... Ja nisam imao priliku isprobati svoju opremu na taj način ( Roleff i Nolanova kaciga ), ali iz iskustava nekih poznanika s istom opremom kao i preko informacija s foruma oprema je odlična. Jedna cura je napisala da je pala na autocesti pri skoro 200 km/h i da ju je ova oprema spasila.
 
Još je stari Konfucije reka:
"Ne ubija brzina, već naglo zaustavljanje."

:starac:




Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Ako neznas sta je dobro gledaj sta je skupo  :mrgreen:  :LOL:

Ja sam kroz 15+ godina RR svijeta istestirao sirok spektar moto opreme od renomiranih, manje renomiranih, kvazi renomiranih i inih, rezultat je 60ak % posto polomljenog skeleta, tri kome, puuuno potrosenih para  :mrgreen:

Uvik cu reci ako je koza onda klokan, ako je kaciga onda karbon, ako je cizma onda sto tvrdja koza i sto vise plastike na njoj  (y)
Marka neigra ulogu ali ono sto je dobro to je i skupo bez obzira na marku, certifikatima mos dupe obrisat, pogotovo danas kad svaki srot ima certifikat  ;)