stavljanje sirih guma...

the_ilusionist

New member
jel se dobije sta sa stavljanjem sirih guma(jel se moze malo vise lec...) i jel se izgubi sta brzne(meni su na rs-u prednja 100/80-17, a zadnja 130/70-17)... stavija bi sprida 110/80-17 a zada 140/70-17 uglavnom malo sire... i koje bi mi gume preporucili, cita san o gumama na forumu, al to je sve za velike motore, ovo je ipak motor od 50 ccm, pa neznan what to do?? thanks....
 
ako stavis presiroke gume,onda ona poprima oblik "gljive" polako ak kuzis...i onda gubis na stabilnosti...al mislim da sa 130 na 140 moze bez beda...
 
sa dosta širom gumom motor sa manjom tockom prijanja uz asfalt, bas zbog toga sta je veca oblina. rijetke su situacije ali isto postoje da guma iskoci sa felge pod pritiskom.
za 10 veca nece bit problema, ali kad bi isao sa recimo 130 na 160, to vec nije dobro.
 
znaci najidealnije je u tom slucaju popratit vecu gumu s vecom felgom.
 
Alen_22 said:
ako stavis presiroke gume,onda ona poprima oblik "gljive" polako ak kuzis...i onda gubis na stabilnosti...al mislim da sa 130 na 140 moze bez beda...

moze bez beda, al mislin da taj motor vise nece bit ka i prije...sta se tice ciklistike i voznosti!  (y)
a sta se tice vizualnog izgleda, bit ce bolji nego prije!  8)
...pa ako ti je do vizualnog izgleda (predpostavljan da jeee) onda stavi!!  :mrgreen:

P.S. BACAS PARE!!!!  :wink:
 
Zildjian said:
sa dosta širom gumom motor sa manjom tockom prijanja uz asfalt, bas zbog toga sta je veca oblina. rijetke su situacije ali isto postoje da guma iskoci sa felge pod pritiskom.
za 10 veca nece bit problema, ali kad bi isao sa recimo 130 na 160, to vec nije dobro.

Čak je i za 10 previše, ako felga ne guta. Hondu sam kupio sa večeom gumom za 10 i imala je fakat oštri rub kak se spigala
 
Zildjian said:
za 180 i 190 gume jesu li iste dimenzije felge 5.5'?

Ne, 180 ide na 5,5''
190 se ne bi trebala stavljati na manje od 6''
 
Sip said:
Ne, 180 ide na 5,5''
190 se ne bi trebala stavljati na manje od 6''

meni je na Gromu 180 na felgi 5,5 a može se stavit i 190 bar tak stoji na stražnjem blatobranu
inaće na zedu imam 190 na 5,5 felgi  (y)
 
Goran zzz said:
meni je na Gromu 180 na felgi 5,5 a može se stavit i 190 bar tak stoji na stražnjem blatobranu
inaće na zedu imam 190 na 5,5 felgi  (y)

Istina, guma 190 ide na 5,5 ali je preporučeno od strane proizvođača 6,0!
 
Pitbull said:
Istina, guma 190 ide na 5,5 ali je preporučeno od strane proizvođača 6,0!

Moze 190 na 5,5 samo koliko god da nagnes  nece ici do ruba. :palacdolje:
 
the_ilusionist said:
jel se dobije sta sa stavljanjem sirih guma(jel se moze malo vise lec...) i jel se izgubi sta brzne(meni su na rs-u prednja 100/80-17, a zadnja 130/70-17)... stavija bi sprida 110/80-17 a zada 140/70-17 uglavnom malo sire... i koje bi mi gume preporucili, cita san o gumama na forumu, al to je sve za velike motore, ovo je ipak motor od 50 ccm, pa neznan what to do?? thanks....

motor ce ti ic malo sporije zbog vece sirine gume, ali nista strasno!!!!

na tomosa bt-a sam stavljao sire gume, puno ljepse izgleda ali gubis na performansama motora (brzina i ubrzanje)
 
Goran zzz said:
da al vidi na Tuono obični ide na 5,5 190 guma isto i na Z1000 felga 5,5 190 guma  :misli: zakaj odmah oni za te gume ne stavljaju 6,0 felgu  :misli:

Evo sad sam zbilja zbunjen, kladio bi se da Tuono i Mile i Falco idu na istim naplatcima, a to su 6'' i na taj naplatak ide guma od 190. Po mom svejedno bolja opcija 180.
Zao mi jer vec drugi put se povlaci rasparava, a ja ne mogu naci stranicu gdje je to detaljno opisano sa snimkama i mjerenjem.
 
Sip said:
Evo sad sam zbilja zbunjen, kladio bi se da Tuono i Mile i Falco idu na istim naplatcima, a to su 6'' i na taj naplatak ide guma od 190. Po mom svejedno bolja opcija 180.
Zao mi jer vec drugi put se povlaci rasparava, a ja ne mogu naci stranicu gdje je to detaljno opisano sa snimkama i mjerenjem.


vidi vidi vraga sad gledam teh. spec. i toćno kotrljaju se na naplacima 6.0  :misli: moj bed  :mrgreen: 

zgubil sam okladu  :( vrijedi  :piva:
 
Goran zzz said:
vidi vidi vraga sad gledam teh. spec. i toćno kotrljaju se na naplacima 6.0  :misli: moj bed  :mrgreen: 
zgubil sam okladu  :( vrijedi jedan krug

No prolemo (y)

za krug vrlo rado :mrgreen:
 
5.5 180, 6.0 190. Ako na 6 staviš 180, nedovoljno je savijena i nemožeš baš dobro kroz zavoje. Na raptoru sam imao odozad 4.5 i 160 i nije bilo dobro, guma je bila nekako previše savijena, teško je doći do ruba, a i površina nalijeganja je nešto manja.
 
Ja sad imam gumu 140/70 R17, pa mislim staviti 150! Prvo me isto bilo strah da ne bi pasala, pa sam se malo raspital okolo i rečeno mi je da je slibodno stavim! Tak da bi i ti mogel čist komotno staviti širu gumu!
 
miro said:
5.5 180, 6.0 190. Ako na 6 staviš 180, nedovoljno je savijena i nemožeš baš dobro kroz zavoje. Na raptoru sam imao odozad 4.5 i 160 i nije bilo dobro, guma je bila nekako previše savijena, teško je doći do ruba, a i površina nalijeganja je nešto manja.

ja neznam al meni je felga 6.0, pogledal na Apriliinoj stranici pod tehnićke podatke, i imam gumu 180  :?  :misli: a po zavojima jurim bez problema  (y)
 
Hm, imam na z900 5.5' felgu i gumu 160, pa mi fali da je trosim do ruba manje od 10mm,ako bi u istu felgu stavio gumu 180,koliko bi ona bila sira od gume 160 po vanjskim parametrima(kad bi uzeo subler(pomicno mjerilo) i izmjerio je od ruba do ruba)!?
Da pojasnim,moja guma 160 na felgi 5.5' dolazi 1-2mm do lanca,ako bi stavio gumu 180 u istu felgu(ako vi kazete da se samo vise zaobli,dobije oblik balona),bi li ona(180) dirala lanac!!!???
 
miro said:
5.5 180, 6.0 190. Ako na 6 staviš 180, nedovoljno je savijena i nemožeš baš dobro kroz zavoje. Na raptoru sam imao odozad 4.5 i 160 i nije bilo dobro, guma je bila nekako previše savijena, teško je doći do ruba, a i površina nalijeganja je nešto manja.
cekaj, pa zar nije za 4.5 preporuka 160?