Štetnost otvorenog auspuha

BananaOg87

New member
Svima lijepi pozdrav! Na kawu er-5 sam umjesto zadnjeg lonca stavio dvije obicne cijevi! Zanima me koliko je to zapravo stetno za mašinu? Ne pitam o sternosti zvuka, buke i kako na tehnicki i to nego iskljucivo za masinu! Znaci original cijev do zadnjeg lonca tamo 2 zeljezne tube! (ok izgleda i ok grmi). Molio bih neka iskustva i sl! Hvala puno na informacijama! :)
 
Neki odgovor? Sprdnja? :-D znam da e stetno naravno samo me detalji o stetnosti zanimaju :) itkoooo istaaaaaaaa :)  (y)
 
Izgorit će ti ispušni ventili, ostat ćeš bez kompresije i morat ćeš prodat motor u staro željezo, ili poklonit Dr.Marušiću za obranu disertacije.
Eto.
Happy?

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
postoje proracuni za izradu auspuha tj. cijevi
od duzine promjera itd.
postoji tu negdje na forumu cini mi se u preradama rasprava o tome
te neki linkovi za izracune te mogucnosti dobitka ili gubitka snage momenta itd.
 
Ok hvala.  (y) mislim meni nije do neke brzine vec gustanja i izgleda, ali ne bi htio opet sa pretjerivanjem unistit masinu pa da se vozim po dvoristu doma :)
 
Štetnost otvorenog auspuha može ovisiti o nekoliko stvari.
Ako imaš dovoljnu duljinu ispušnih grana, koje će odvoditi sagorjele plinove van onda nema starha da će izgoriti ispušni ventili.
To je moguće u slučaju da su grane suviše kratke pa atmosferski zrak u doticaju sa temperaturom samog ispušnog ventila može izazvat kvar.
Obzirom da ti imaš grane, a samo si maknuo topove izgubio si na snazi i momentu, a dobio buku.
postoji (teoretski) šansa da se cilindri previše ispiru ( sve ode u auspuh) i nema kvalitenog hlađenja i podmazivanja, tako da će biti posljedica.
 
samo ti vozi,neče ti biti ništa,ako tebi ne smeta (y)
 
:-D tako je i bilo!! Derem ja derem ono beči na sve strane, babe se križaju dica plaču ja gustam  8) i dojdem danas mehanicaru na izmjenu semeringa on odma dek ovo ce ti sj masinu! I sad mene uvatila panika jer mi zao stisavat motor :-D
Pa reko da pitam jos koga za misljenje! Hvala svima na odg!!  (y)
 
Jebo jedan ventil - ima ih još 7  :mrgreen:

edit: imakurac - sad tek vidjeh kaj vozi  :LOL:
 
Da opet ne obrišeš  :mrgreen:

BananaOg87 said:
Ima 4 po cilindru a 2 cilindra. A to je onda?
Jebem te matematiko  :LOL:

Kolko ispušnih

Jebem te mehaniko  8)