Sto biste zeljeli da se promjeni/uvede/otvori/organizira...itd

Babylon-07

New member
Pozdrav,

Evo jedne teme gdje bi mogli pisati sve sto bi htjeli a jos uvijek nemamo u ovoj nasoj jadnoj drzavi. Pisite apsolutno sve sto ste negdje vani vidjeli a voljeli bi da bude ili se primjeni kod nas "naravno vezano za moto svijet".
Tko zna mozda se iz svega nadje neka ideja za business te svi imamo nekakve koristi. Diskusije za i protiv su dobrodosle u odredjenim granicama.

Eto mislite i raspisite se.


Eto ja cu prvi:

1. Da se MotoGP vrati na Grobnik,
2. Da se napokon otvori jedan pravi webshop u kojem ce se naci hrpa opreme "svih poznatih proizvodjaca" te ujedno i kvalitetne dodatne opreme za motore "svih vodecih marki" - i naravno ne sa cijenama koje znaju biti i do 100% vece nego vani.
3. Da se prilikom registracije ne placa cestarina za motore odnosno bude u skladu sa zdravim razumom.
 
1. to se neće dogoditi dok god šape drže gore oni kojima to nije u osobnom interesu
2. baš me zanima da li bi itko išta u tom shopu kupio
3. zdrav razum je uvijek bio glavna vodilja hrvatskih zakonodavaca



Srki
 
Srki said:
1. to se neće dogoditi dok god šape drže gore oni kojima to nije u osobnom interesu
2. baš me zanima da li bi itko išta u tom shopu kupio
3. zdrav razum je uvijek bio glavna vodilja hrvatskih zakonodavaca



Srki

A cuj da su cijene kako treba, zasto ne.
 
Da se zakonom o gradnji propiše da se šahtovi ne smiju ugrađivati po cestama i prometnim ulicama, već pokraj nje... i da se autoceste grade od betona sa glazurom kvarcnog pijeska (kao u Švicarskoj)... i da svi vanjski odbojnici na zavojima i zonama izlijetanja moraju biti trostruki, spušteni do zemlje...
 
Sledgehammer said:
Da se zakonom o gradnji propiše da se šahtovi ne smiju ugrađivati po cestama i prometnim ulicama, već pokraj nje... i da se autoceste grade od betona sa glazurom kvarcnog pijeska (kao u Švicarskoj)... i da svi vanjski odbojnici na zavojima i zonama izlijetanja moraju biti trostruki, spušteni do zemlje...

Potpisujem  (y)
 
Ja sam za WSBK na grobniku,ako već ne može GP,to bi bilo do super.
 
Ja sam za vise ovlastenih servisa sa pravim majstorima.
 
Slažem s sa svim vašim prijedlozima. Ja bih uveo još jednu novotariju kao u Npr. u Belgiji veći popusti od 50 % na osiguranje i naravno jedinstveno osiguranje,ako imate 3 motocikla da se samo premješta tablica s jednog na drugi.
 
live-for-ride said:
pa zar to ne bi trebalo biti slijedeće ili one iza godine? Bilo na tv-u ako se ne varam.

Nisam znao  (y)
 
BIKERZZR1400 said:
Slažem s sa svim vašim prijedlozima. Ja bih uveo još jednu novotariju kao u Npr. u Belgiji veći popusti od 50 % na osiguranje i naravno jedinstveno osiguranje, ako imate 3 motocikla da se samo premješta tablica s jednog na drugi.

To, to...!!  (y) (y) (y)  To je odlična stvar, imaju Švicarci...
 
              1. Ukidanje ograničenja na autoputu il barem van sezone il barem dizanje na 180,te preispitanje i dizanje u skladu sa realnosti
                  na ostalim vannaseljskim cestama.
              2. Ukidanje poreza na CMV nakon 10 g. i tarifa po novonabavnoj cijeni a ne KW.
              3. Smanjenje trošarine na nove i ukidanje pravila duple trošarine na rabljene kao i dozvoljen uvoz motocikla svih godina kak je i vani.
              4. Manje tablice za motocikle.
              5. Ukidanje bilo kakvih povlastica i imuniteta za sve političare i plavce prilikom prekršaja u prometu kak je i u njem. npr. gdje bi i
                 ministar platio kaznu.
              6. Uvođenje sezonskih tablica na točno toliko mjeseci koliko želiš i platiš sve troškove za točno to razdoblje.
              7. Uvođenje vinjeta na autocestama.
              8. Da se izgradi još jedna staza koja bi imala dozvolu za sva moto i auto natjecanja blizu ZG-a i da je prek tjedna slobodno
                 dostupna svim građanima i da je subvencionirana od vlade.
 
Peter Stingray said:
             
             
              3. Smanjenje trošarine na nove i ukidanje pravila duple trošarine na rabljene kao i dozvoljen uvoz motocikla svih godina kak je i vani.
              4. Manje tablice za motocikle.
              5. Ukidanje bilo kakvih povlastica i imuniteta za sve političare i plavce prilikom prekršaja u prometu kak je i u njem. npr. gdje bi i
                 ministar platio kaznu.
              7. Uvođenje vinjeta na autocestama.
             
 
1. Ukidanje A2 kategorije i stavljanje dobne granice za A na 18 ili barem 20 god.
2. Stavljanje prometnih znakova na vidljiva mjesta
3.
Peter Stingray said:
              8. Da se izgradi još jedna staza koja bi imala dozvolu za sva moto i auto natjecanja blizu ZG-a i da je prek tjedna slobodno
                  dostupna svim građanima i da je subvencionirana od vlade.
  (y)
4.
Sledgehammer said:
Da se zakonom o gradnji propiše da se šahtovi ne smiju ugrađivati po cestama i prometnim ulicama, već pokraj nje... i da se autoceste grade od betona sa glazurom kvarcnog pijeska (kao u Švicarskoj)... i da svi vanjski odbojnici na zavojima i zonama izlijetanja moraju biti trostruki, spušteni do zemlje...
  (y) za ovo zadnje ima takva udruga u njemačkoj, mislim da se zove "mehrsie". Bilo bi dobro da to ima i kod nas.
 
za ovo zadnje ima takva udruga u njemačkoj, mislim da se zove "mehrsie". Bilo bi dobro da to ima i kod nas.

Evo ideja...
Koliko je to teško kod nas napraviti i jesmo li zainteresirani?
 
       Znam gledao na njem. televiziji reportažu o tome,tamo su samo na najkritičnije zavoje stavili i to isto ne po cijeloj državi jer je preskupo pa se uvijek bore sa općinama nek im daju novca da to naprave al ovi neću jer je neznam koliko put skuplje po kilometru nego obična pa su ovisni na privatne donacije,uglavnom prevelika cifra,jer nije samo dodatno željezo nego i posebni nosači koji amortiziraju i pouštaju prilokom udarca,iako svi znamo što vrijedi ljudski život državu to ne zanima.


Evo i njihove stranice : http://www.mehrsi.org/

I reportaža na njem. : http://mehrsi.org/download/dsf_bike_218_mehrsi.mp4
 
goodie said:
Evo ideja...
Koliko je to teško kod nas napraviti i jesmo li zainteresirani?

Nije teško napraviti. Zainteresirani smo.

Nema love... rekli bi naši lopovi kod kojih kilometar ceste već košta preko 10 milijuna ojra...