sto napraviti kad se pronađe motor koji je prijavljen da je ukraden

Status
Not open for further replies.

sven54

New member
ovako stoji stvar:

frendu su prije 3 godine maznuli motor. prometna i knjizica vozila mu je ostala kod kuce tako da su samo motor odvezli. prije par mijeseci nasao je motor. plocica na kojoj je broj je ostala na rami kako je i bilo  :shock: dakle nitko to nije skinuo. policiji je prijavio da je motor ukraden.

e sad bi ja htio kupiti motor od njega pa me zanima sto je potrebno napraviti da ga on meni proda a kad mene zaustavi murija da mi ga ne uzmu jer je jos uvijek pod potragom.

pretpostavljam da treba otici u policiju i nekako javit da je motor nađen. to je samo pretpostavka. da li je potrebno motor dovesti na uvid..da ga vide tamo ili sto..


ajde molim vas vi koji znate sto i kako pomozite  (y)


hvala :)
 
sven54 said:
ovako stoji stvar:

frendu su prije 3 godine maznuli motor. prometna i knjizica vozila mu je ostala kod kuce tako da su samo motor odvezli. prije par mijeseci nasao je motor. plocica na kojoj je broj je ostala na rami kako je i bilo  :shock: dakle nitko to nije skinuo. policiji je prijavio da je motor ukraden.

e sad bi ja htio kupiti motor od njega pa me zanima sto je potrebno napraviti da ga on meni proda a kad mene zaustavi murija da mi ga ne uzmu jer je jos uvijek pod potragom.

pretpostavljam da treba otici u policiju i nekako javit da je motor nađen. to je samo pretpostavka. da li je potrebno motor dovesti na uvid..da ga vide tamo ili sto..


ajde molim vas vi koji znate sto i kako pomozite  (y)


hvala :)
zakaj bi ga kupil??? ukradni mu ga... :misli:
normalno, prijaviš da je motor nađen, drotovi najvjervovatnije neće ići pogledati motor, oni ga odjave kao nestalog, lepo ga kupis i to je to...
al ja bi izabrala radje prvu opciju  :mrgreen:
 
Ma čekaj, a di je nađen motor?! Kod neke određene osobe? Na cesti? U jarku?!
Ovako ispada da ste našli motor negdje po putu, pokupili ga kao da se ništa nije desilo i išli ća?!
 
maja said:
zakaj bi ga kupil??? ukradni mu ga... :misli:
normalno, prijaviš da je motor nađen, drotovi najvjervovatnije neće ići pogledati motor, oni ga odjave kao nestalog, lepo ga kupis i to je to...
al ja bi izabrala radje prvu opciju  :mrgreen:
To ne postoji. Do smaka svijeta on je ukraden i takav ostaje.
Nek ide javit da je našao motor. I neka ga ne dira, niti sam vraća u svoj posjed. Motor će se uzet dugoprstiću kod kojeg je, i ako je sve u redu sa brojem šasije odmah se vraća vlasniku, sa motora se "skida" potraga i sretni gazda može s njim radit što ga je volja.
 
frend ga je sam nasao. tj uz pomoc nekih svojih kompanjona su ga slucajno u gradu nasli. dakle nije nađen pomocu neke policijske akcije ili slicno. prodavao se motor u dijelovima u oglasu i on je nazvao da vidi i vidio da se radi o njegovom motoru.....(falilo je pola plastika, far..i slično)

i motor mu stoji doma sad u garazi.

znaci sto mu je ciniti? otici u policijsku postaju i javiti da je nasao motor ?

vjerovatno postoji neka potvrda koju on dobije kojom moze dokazati kako se za motorom vise ne traga ili slicno..i koja mi ajmo rec ''garantira'' da ga mogu kupiti, prepisati na svoje ime, i registrirati.
ako sam krivo rekao nek me netko ispravi..


hrvoje ??!  :misli:

 
Sad ja ne kužim :misli:
Lik je došao, vidio da je to njegov motor, odvezao motor doma kao da se nije ništa desilo. jel i zahvalio tipu jer mu ga je cuvao i garažirao?
 
Napravio je glupost što nije prijavio policiji odmah kad ga je skužio u tuđoj garaži. Sada treba otić prijavit na policiju da ga je pronašao i onda njima objašnjavat zašto ih nije pravovremeno zvao. Jebemu miša, ak je prijavio krađu onda je mogao odmah i prijavit da ga je pronašao na taj i taj način u tuđoj garaži. I sad umjesto da lopovčini pripišu laganu kaznenu prijavu jer je motor nađen u njegovoj garaži, trebaju se za*ebavat. Neće bit presretni.
Inače kada pametni vlasnik obavi razgovor na policiji i oni povjeruju u tu priču oko pronalaska onda će automatski skinut potragu sa motora i ti ne trebaš nikakve papire niti dokaze niti niš drugo.
 
Ako povjeruju, ne bi se cudio da murija posumnja da sam vlasnik nekaj mulja...

Trebao ih je odmah zvati da oni to rijese...

:misli:
 
Cekaj, nije ga valjda opet kupio od mr. dugoprstica? :LOL:

Uglavnom, vec su ti sve rekli, trebao ga je odmah prijavit i ne dirat nista
 
vlucic said:
Ako povjeruju, ne bi se cudio da murija posumnja da sam vlasnik nekaj mulja...

Trebao ih je odmah zvati da oni to rijese...

:misli:
Upravo tako.

Ja sam jednom tak pronašao svoj bicikl vrijednosti 500kn pa sam se otprilike dva-tri dana s njima objašnjavao.
 
Kako si se to TI objašnjavoa?!

1: "Pa slušajte kolega, da vam objasnim..."
2: "Ali kolega, možete li eksplicitno izdvojiti..."
3: "Bicikl..."
4: "Za toliku vrijednost ne isplati se..."
5: "Dobro, onda ću ga uzet i idem doma!"

?
 
Rivi said:
Kako si se to TI objašnjavoa?!

1: "Pa slušajte kolega, da vam objasnim..."
2: "Ali kolega, možete li eksplicitno izdvojiti..."
3: "Bicikl..."
4: "Za toliku vrijednost ne isplati se..."
5: "Dobro, onda ću ga uzet i idem doma!"

?
:mrgreen:
Bilo je to u sretnijim danima u mom životu kad nisam imao veze sa SUP-om.
 
http://www.angelfire.com/wy/djordjenikic/images/Spijun/ViSte.wav
 
niksa said:
znaci taj nemili dogadjaj je bia prekretnica u tvom zivotu?  :mrgreen:
Aha...
Netko mi je ukrao biciklo,
jer ga nisam dobro vezo lancem...
 
a koji je to motor APN 4 da ne vrijedi 100 kuna ili sta??
Nasao motor da mu ga frajer u dijelovima prodaje,otiso pogleda,uvidio da je njegov,dao kradljivcu jos par sto eura i odvezao motor doma ?? :misli:  :misli:

a sad bi ga jos kompanjonu prodao??!!

pa cekaj malo,,i najgluplji murijak ce da skuzi da ste skupa igru izvodili,kasirali osiguranje i sad bi da je nadjen i jos da se vozi kako treba?!!! e pa to nema ni u tunguziji...

moje misljenje..:
il si umijesan u kradju isto ko i kradljivac,il si toliko glup da ces dobiti oskara za to

 
tu nekaj smrdi...
mom prijatelju su ukrali motor. prodaval se i ja sam otišel šatro kao kupac. snimil sam da je to taj motor. pozvali smo policiju i lopine su pohvatali. u garaži su našli još nekoliko ukradenih motora i automobila.
e sad ono najbitnije, motor mu policija nije vratila jer su kradljivci nabacili na njega još tko zna kolko dijelova od drugih motora (a ti su završili tko zna gdje) i kao to nije oriđiđi taj motor makar je šasija i mašina njegova. usput, na jednom autu je ustanovljeno da je sastavljen od 19 različitih komada.
e, sad, sud traje već jedno pet godina a motor trune negdje u policijskoj garaži...
u međuvremenu frend je kupil novi motor a sa ovim bu se, po svemu sudeći, mogel oprostit kak to ide kod nas...  8)
 
perepero said:
tu nekaj smrdi...
mom prijatelju su ukrali motor. prodaval se i ja sam otišel šatro kao kupac. snimil sam da je to taj motor. pozvali smo policiju i lopine su pohvatali. u garaži su našli još nekoliko ukradenih motora i automobila.
e sad ono najbitnije, motor mu policija nije vratila jer su kradljivci nabacili na njega još tko zna kolko dijelova od drugih motora (a ti su završili tko zna gdje) i kao to nije oriđiđi taj motor makar je šasija i mašina njegova. usput, na jednom autu je ustanovljeno da je sastavljen od 19 različitih komada.
e, sad, sud traje već jedno pet godina a motor trune negdje u policijskoj garaži...
u međuvremenu frend je kupil novi motor a sa ovim bu se, po svemu sudeći, mogel oprostit kak to ide kod nas...  8)

dobil ga bude za cca 1-2 godina ak bude sreće (meni (burazu) je tak murija uzela auto koji je bil kupljen uredno prek oglasnika sa svim papirima ali se na kraju ispostavilo da je tip nekaj mutil od kojeg smo ga kupili). Došla murija i odfurala auto - dobili ga za godinu i pol :(
 
Cigel said:
dobil ga bude za cca 1-2 godina ak bude sreće (meni (burazu) je tak murija uzela auto koji je bil kupljen uredno prek oglasnika sa svim papirima ali se na kraju ispostavilo da je tip nekaj mutil od kojeg smo ga kupili). Došla murija i odfurala auto - dobili ga za godinu i pol :(

nisi jedini,moj kupio od murijaka prekucan auto i sutra dosao on sa kolegom da mu oduzmu,i uzeli mu naravno,a sad se opet isti konj vozi sa njim....a love nigdje..koga tuziti??
 
hvala svima na odgovorima (hrvoje  (y))


stvar je sljedeca, frend je kad je nasao motor deckima rekao nek mu daju vrijednost motora umjesto da ih prijavi muriji. istina mozda i nije najpametniji potez ako gledamo zakonski (ostaju bez kazne za djelo koje je nezakonito) a frend je pak zaradio neku lovicu. on je tako odlucio i to je to. ja nemam nista sa time.

znaci...sad je jedino to da vlasnik vozila ode u policijsku postaju objasni gospodi da je pronasao svoj motor...(sto i kako to ce on objasniti) i oni bi nakon tog obavljenog razgovora motor pod tim brojem sasije i to sve trebali skinuti sa ''crne liste''


hvala svima jos jednom  :wink:
 
Status
Not open for further replies.