Što s kacigom nakon sudara?

maredm1

Member
Zanima me, što napraviti s kacigom koja je pretrpjela dobar udarac u vjetrobransko staklo ili sličan tvrdi predmet?! Da li je pametno koristiti takvu kacigu ili je samo za ukras u nekakvoj vitrini?
 
Po dosta pametnih ljudi u vitrinu...
Kada se na pisti padne ili klizne oni svu uvjek kupuju novu  :neznam:
 
Ja sam imao sudar 2003 i udario glavom u asfalt i dan danas imam tu kacigu i znam je nosit.A ako je ona pretrpjela dobar i jak udarac a tvojoj glavi nista znaci da je kvalitetna i mozes je stavit u vitrinu za podsjetnik ali i opet kupiti drugu takvu jer znas da je dobra  (y) Ali ako nema nikakvih vidljivih ostecenja ili pucetina trebala bi biti ok.
 
moover said:
Ja doma imam jednu Sharkicu koja je pretrpila jači udarac u asfalt prilikom sudara, nakon toga ju koristim samo za vožnju po gradu. Za vožnje van grada - nova, skuplja i kvalitetnija...
pad u gradu sa cca 100 je meksi od pada na otvorenoj sa cca 100?  :misli:
 
maredm1 said:
Zanima me, što napraviti s kacigom koja je pretrpjela dobar udarac u vjetrobransko staklo ili sličan tvrdi predmet?! Da li je pametno koristiti takvu kacigu ili je samo za ukras u nekakvoj vitrini?

Baci je ća ili u vitrinu

Nije to za se igrati
 
Imao sam zanimljivu situaciju s svojom kada sam imao saobracajku, poprilicno sam udario kacigom, bila je neostecena, no kada mi je nakon par mjeseci pala s visine cca metar..prakticki se raspala.
Tako da sam uvjek za opciju..kvalitetna kaciga i poslije udarca..nova.
 
kacigu mozes kupiti novu

glavu ne mozes
 
maredm1 said:
Zanima me, što napraviti s kacigom koja je pretrpjela dobar udarac u vjetrobransko staklo ili sličan tvrdi predmet?! Da li je pametno koristiti takvu kacigu ili je samo za ukras u nekakvoj vitrini?

Vidim da nitko nije u topicu to napisao, pa ću ja. Sama školjka kacige se najčešće kombinira od 3 različita materijala što joj daje nešto elastičnosti i nevjerojatnu izdržljivost, te je sposobna izdržat nevjerojatnu torturu prije nego popusti. No unutrašnjost kacige je osjetljivi dio - najčešće se radi od stiropora, koji se prilikom udarca kompresira i popije energiju udarca. Zbog toga kaciga nakon udarca više nije sigurna, jer jednom komprimirani stiropor više ne može upit energiju već se energija udarca prenosti na glavu a manje više svi znamo da naše glavurde nisu pretjerano izdržljive te bi ti se kod identičnog udarca, koji je prvi put donio samo manju glavobolju, sada glava rascjepala ko tikva.  (y)
 
aurellie said:
Vidim da nitko nije u topicu to napisao, pa ću ja. Sama školjka kacige se najčešće kombinira od 3 različita materijala što joj daje nešto elastičnosti i nevjerojatnu izdržljivost, te je sposobna izdržat nevjerojatnu torturu prije nego popusti. No unutrašnjost kacige je osjetljivi dio - najčešće se radi od stiropora, koji se prilikom udarca kompresira i popije energiju udarca. Zbog toga kaciga nakon udarca više nije sigurna, jer jednom komprimirani stiropor više ne može upit energiju već se energija udarca prenosti na glavu a manje više svi znamo da naše glavurde nisu pretjerano izdržljive te bi ti se kod identičnog udarca, koji je prvi put donio samo manju glavobolju, sada glava rascjepala ko tikva.  (y)
:blahblah:

ako je takav udarac da ti se spreša stiropor , onda ce sigurno biti oštecena i sama kaciga i to toliko da se neceš pitati dali mjenjati ...

ja sam probao sprešati jednom taj stiropor u kacigi , i nakon nekog vremena sam se vratio u prvobitni položaj tak da ono ....
 
jesam , šta sad ?

da je samo do stiropora ... onda bi samo ubacio novi stiropor u kacigu , za par kuna , i sve pet , jel  :mrgreen:
 
Bollocks!! said:
Imao sam zanimljivu situaciju s svojom kada sam imao saobracajku, poprilicno sam udario kacigom, bila je neostecena, no kada mi je nakon par mjeseci pala s visine cca metar..prakticki se raspala.
Tako da sam uvjek za opciju..kvalitetna kaciga i poslije udarca..nova.

...ej man...  :misli: ... ne šmokljanizirati  :mrgreen: nije; ne toliko toga...  (y)
 
markookram said:
koja kaciga
koliko jak udarac


Nisam siguran, nije moja kaciga, a ni glava, mislim da je sharkova kaciga, ne znam koji model. Udarac je bio prilično jak, jer je na vjetrobranu ostala rupa. Ponukalo me da postavim temu na forumu iz razloga što je čovijek prvo pitao šta mi je s kacigom?!
Kaciga je bila crne boje, nakon udarca kaciga je ostala bijela, gotovo kompletna boja se oljuštila.
Ja je sigurno više ne bi stavio na glavu!
 
Pravilo je - nakon udarca uslijed nezgode - kupiti novu kacigu!(y) (y) (y)

Sa ovom možeš ručno prazniti septičku jamu...  :LOL: :LOL: :LOL:
 
maredm1 said:
Nisam siguran, nije moja kaciga, a ni glava, mislim da je sharkova kaciga, ne znam koji model. Udarac je bio prilično jak, jer je na vjetrobranu ostala rupa. Ponukalo me da postavim temu na forumu iz razloga što je čovijek prvo pitao šta mi je s kacigom?!
Kaciga je bila crne boje, nakon udarca kaciga je ostala bijela, gotovo kompletna boja se oljuštila.
Ja je sigurno više ne bi stavio na glavu!
:shock:
Zašto uopće pričamo o tome  :shock:
 
aurellie said:
Vidim da nitko nije u topicu to napisao, pa ću ja. Sama školjka kacige se najčešće kombinira od 3 različita materijala što joj daje nešto elastičnosti i nevjerojatnu izdržljivost, te je sposobna izdržat nevjerojatnu torturu prije nego popusti. No unutrašnjost kacige je osjetljivi dio - najčešće se radi od stiropora, koji se prilikom udarca kompresira i popije energiju udarca. Zbog toga kaciga nakon udarca više nije sigurna, jer jednom komprimirani stiropor više ne može upit energiju već se energija udarca prenosti na glavu a manje više svi znamo da naše glavurde nisu pretjerano izdržljive te bi ti se kod identičnog udarca, koji je prvi put donio samo manju glavobolju, sada glava rascjepala ko tikva.  (y)

Ma koja tri materijala, ako se radi o kompozitnoj onda da, ako je polimerna onda ne i amen  :jesus: