Struja

phantomm993

New member
Pozdrav bajkeri  :wink: ako može pomoć?!?!?! ima li neđe literature vezano za električne instalacije na motorima, sve dolazi u obzir
Hvala dečki  :mrgreen:
 
Struja na vozilima je za***ana stvar, posebno danas kad je sve puno elektronike pa najmanja greška može bit fatalna.
Svaki je motor posebna priča pa ne znam na što ciljaš kad kažeš električne instalacije od motora jer nisam siguran da postoji nešto općenito što je primjenjivo na različite tipove i modele ...
 
evo jedna jednostavna sto ide na tomos sa 12v instalacijom,zmigavci itd.
imaj na umu da je ovo neka primitivno-jednostavna instalacija
 

Attachments

  • ELEKTRO_SHEMA_CIJELA.jpg
    ELEKTRO_SHEMA_CIJELA.jpg
    79.1 KB · Views: 98
  • Like
Reactions: enduro
imam izvjesnu količinu shema za motore. koji ti treba?
Pozdrav svima nov sam na forumu , interesujeme me sema za Robot 150cc coper , skoro sam ga kupio pa a ima neurednu instalaciju , nerade zmigavci i slicno poraspajene su neke zice pa bih je trebao pretresti svu al bih trebao neku semu ? Hvala!
 
Pozdrav svima nov sam na forumu , interesujeme me sema za Robot 150cc coper , skoro sam ga kupio pa a ima neurednu instalaciju , nerade zmigavci i slicno poraspajene su neke zice pa bih je trebao pretresti svu al bih trebao neku semu ? Hvala!
smatram,ako se kuzis u elektriku,da i bez sheme mozes sve napraviti,krenes od akumulatora na pokretac,pa na alternator i bravicu,i pola si rjesio...ostalo,stop,zmigavci i te sitnice,samo preko releja pospajas...
 
  • Like
Reactions: enduro and radenko
Joj sorry... Mislio sam pošto je forum o motorima da se pretpostavlja :) (y)
Za motor mi treba, konkretno Versys je u pitanju.
 
smatram,ako se kuzis u elektriku,da i bez sheme mozes sve napraviti,krenes od akumulatora na pokretac,pa na alternator i bravicu,i pola si rjesio...ostalo,stop,zmigavci i te sitnice,samo preko releja pospajas...
Pa onako poznajem osnove i sta kako funkcionise pa cu i probat to zavrsit samo bilo bi mi lakse sa semom al snacu se nekako, hvala u svakom slucaju!