Sukošan: 30-godišnji motociklist

Status
Not open for further replies.

Rivi

Active member
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=323398

HRVOJE V., 30-godišnji motociklist iz Sukošana, smrtno je stradao u prometnoj nesreći koja se dogodila noćas oko 2,30 sati na D 8 Jadranskoj magistrali kod Prosike, nedaleko Pirovca, priopćila je jutros šibenska policija. Kod Bosiljeva je sinoć smrtno stradala traktoristica.

Nesreća se dogodila kada je motociklist, koji je upravljao "hondom" uz korištenje zaštitne kacige, izgubio kontrolu nad upravljačem na ravnom dijelu ceste, udarivši u rubnik od kojeg se odbio i s motorom pao na kolnik. Motociklist je podlegao zadobivenim ozljedama na mjestu nesreće tijekom pružanja liječničke pomoći
 
mora da je bilo brzo, al kud je gledao? Alkohol? 2.30 u noći?

anyway...rest in peace.
 
Jel zna netko nešto više o ovome. To mi je bio dobar frend. Nije uzrok aklohol 100% prije će biti da ga je ponijela brzina jer nije bio pretjerano iskusan biker. Pretpostavljam da se vraćao iz Stankovaca sa moto skupa i čuo sam da je neka ekipa koja je išla prema Sinju stala i pomogla. Zanima ma točnije što je bilo. Hitna se navodno čekala 45 minuta.

Hvala svima
 
citiram današnji "vjesnik":
U nedjelju oko 2,30 sati na Jadranskoj magistrali kod mjesta Prosike, nedaleko od Pirovca, smrtno je stradao 30-godišnji motorist iz Sukošana Hrvoje Vunjak.
U policiji saznajemo da je nesretni mladić na glavi nosio zaštitnu kacigu koja mu ipak nije uspjela spasiti život. Svojom "hondom" vozio se u pravcu Zadra, ravnim dijelom magistrale kod Prosike, uz njezin desni rub, a onda je, izgubivši kontrolu nad upravljačem, sletio izvan kolnika, udario u rubni kamen od kojeg se odbio i potom se zajedno s motorom srušio na kolnik.
Na mjesto nesreće brzo jestigla ekipa hitne pomoći koja je mladiću pružila lječničku pomoć. Više od sat vremena liječnici su mu reanimacijom pokušali spasiti život, međutim on je u 4,45 od posljedica teških tjelesnih ozljeda preminuo....
Neslužbeno saznajemo da se mladić vraćao iz Stankovaca gdje se održavao veliki moto susret na kojem se okupilo više stotina motorista iz cijele zemlje.
 
To znam ... nadao sam se da će netko znati nešto više "iz prve ruke".
Još uvijek ne mogu vjerovati da ga nema.
 
Ja ti imam nekoliko informacija od druge ruke - njegovog rodjaka. Prica ide da je H. bio u disku u Prosici (Prosika) te se na putu kuci zelio pomaknuti automobilu koji ga je preticao. Previse je desno skrenuo, upao kotac u rubnik, pogodio kamen i odletio s motora. Pri padu se gadno razbio te umro u bolnici. Znam samo jos da je kacigu imao na glavi, da nije bio alkoholiziran (navodno mu je dan nakon nesrece bio i rodjendan) te da nije brzo vozio. Motor je navodno posjedovao tek mjesec dana.

g.
 
To sam i ja saznao. Vozio je 80 na sat. Udario je u kamen i preminuo od unutrašnjih ozljeda.
 
Status
Not open for further replies.