Superkolibri

Cool... :mrgreen: projekt je next level....i koliko te kosta u izradi npr ova prednja maska...
kupnja materijala za printer i sve sta dode s tim da dobijes ovaj gotov proizvod?
 
Skeniran prednji tocak, nacrtan usis za hladjenje i otprintan kalup. Sledi karbon.
 

Attachments

  • Screenshot_10.jpg
    Screenshot_10.jpg
    257.5 KB · Views: 0
  • 1.jpg
    1.jpg
    106.3 KB · Views: 0
  • Disk je zavrsen, ali pre slanja na secenje sam uradio jedan probni od drveta. Nitne su siroke, a tesno je oko kandze i blatobrana. Srce je od aluminijuma, a kociona povrsina od celika za kotlove. Obradjen, na magnetnoj brusilici. Skupo izaslo. Nitne su 37 e u Nemackoj. 10 e je uzela drzava. Srce je seceno vodom, a celik laserom. Ukupno 100e.
  • Aluminijumski deo sam gravirao. Vidi se na crtezu. Bice sastavljeno za koji dan.
IMG_20211216_134503.jpg.66b6aafae5aeb9878ce9abc9b57083d4.jpg

IMG_20211.thumb.jpg.afa18e8022c0dcd2c76df2d3b912e13a.jpg

IMG_20211222_190655.jpg
 
Ima aluminija.. i aluminija. Kako si siguran da taj dio ima dovoljno čvrstoće za tu svrhu?
 
Ima aluminija.. i aluminija. Kako si siguran da taj dio ima dovoljno čvrstoće za tu svrhu?
Ovo je kao neki jaci od obicnih aluminijuma. 7075 je tesko naci na manju meru od table. Videcemo. Motor je lagan i male su brzine, nema tu neke sile. Trebao sam pojacati samo jednu stranu, koja trpi pri kocenju. Malo koja stvar uspe iz prve. Jos par koraka je ostalo na samom motoru i posle toga pravim kutiju kao za Burago modele. Od poliestera i pleksija verna kopija, ofarbacu sa svim slovima i detaljima. Jedino ce umesto 1/18 pisati 1/1 i Tomos ide na zid.
dsfgg.jpg
 
Jos par koraka je ostalo na samom motoru i posle toga pravim kutiju kao za Burago modele. Od poliestera i pleksija verna kopija, ofarbacu sa svim slovima i detaljima. Jedino ce umesto 1/18 pisati 1/1 i Tomos ide na zid.

ha, ha, koja dobra ideja.. (y)
 
Bravo,super motoric.,nego...za gdje se to koristi,je za trke,...