Šuškanje dekla NRG 2T?

Sprljo

Member
Pozdrav ekipa!

Trebala bi mi pomoć, pokušao sam guglati ali bezuspješno.
Uglavnom, ima par dana da mi je skuter počeo šuškati, iz dekla dolazi zvuk, po mojoj procjeni.

Manifestira se kao šuškanje/zujanje, i to samo pri punijem/punom gasu. Na minimumu se ništa ne čuje. Na samom skuteru nisam primjetio nikakav gubitak performansi, ide i vuče normalno, i ubrzanje i maksimalna brzina.
Remen je već na njemu dosta, u prvi mah sam pomislio da je on u pitanju, ali nisam otvarao deklo.

Što bi moglo bit u pitanju?

Inače riječ je u NRGu 2000. godište, dakle 2 takta
 
Hmm...otvori pa pogledaj?  :misli:
 
Što gledati, što tražiti?

Nisam baš previše vičan tehnici...

Imaš kakve ideje što bi moglo biti u pitanju obzirom na simptome?
 
Moglo bi svasta bit ..npr lezaji radilice.Vodi to u sevis ako nisi vican tehnici
 
vickodu said:
Moglo bi svasta bit ..npr lezaji radilice.Vodi to u sevis ako nisi vican tehnici

Ležajevi radilice?
Triba minjat onda cilu radilicu ili samo ležaje?
I što ukoliko ne odem odmah u servis, riskiram havariju mašine?

edit: lako bi bilo da je plaća redovna, ali 5 mjeseci plaća kasni tako da se nema novaca, da je normalna situacija otiša bi odma u meštra i riješija to  :undecided:
 
Kad sam se već pohvalio trenutnom financijskom situacijom onda mogu reći i da mi je ima skoro 2 mjeseca istekla registracija.

Valjda ću ga uskoro uspjet registrirat, nego mene zanima koliko treba policiji da mi eventualno pošalju kaznu na kuću zbog nevraćanja tablica?
 
Sprljo said:
Ležajevi radilice?
Triba minjat onda cilu radilicu ili samo ležaje?
I što ukoliko ne odem odmah u servis, riskiram havariju mašine?

edit: lako bi bilo da je plaća redovna, ali 5 mjeseci plaća kasni tako da se nema novaca, da je normalna situacija otiša bi odma u meštra i riješija to  :undecided:

Najvjerovatnije trebas mje jat samo lezaje ako je do njih.Pukne li ti prsten na lezaju riskiras da ti strada klip i cilindar...otidi makar do mestra da ti da dijagnozu sto treba radit
 
vickodu said:
Najvjerovatnije trebas mje jat samo lezaje ako je do njih.Pukne li ti prsten na lezaju riskiras da ti strada klip i cilindar...otidi makar do mestra da ti da dijagnozu sto treba radit

ležajevi bi bili oko 200 kuna?
ok, zahvaljujem na pomoći, otići ću u mešta ovih dana, čim uhvatim vremena, pa se mogu javiti ovdje kad mi on da svoju dijagnozu
 
i manje ali sa rukama ce te ispasti vise od 200
a kazna ti je vrlo vjerojatno na putu do kuce ako nisi vratija tablicu u roku 15 dana
 
Tolerira se mislim do nekih 30-ak dana za vracanje, osim ak nisu postrozili, i mene to isto zanima  :?
Moguce da su lezajevi, mogu biti i istroseni klizaci varija...
 
dolac said:
i manje ali sa rukama ce te ispasti vise od 200
a kazna ti je vrlo vjerojatno na putu do kuce ako nisi vratija tablicu u roku 15 dana

S rukama ce ispast puno vise od 200
 
Puno puuuno puuuuuno vise :jesus:
Ako je 2000. g. pitanje je i u kakvom ce stanju biti radilica, a i ostali elementi ak nije nikad nis delano, pa onda bude to jos puuuuuuuuuuuno vise  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Sprljo said:
Valjda ću ga uskoro uspjet registrirat, nego mene zanima koliko treba policiji da mi eventualno pošalju kaznu na kuću zbog nevraćanja tablica?

Zakonski rok vraćanja tablice je 14 dana, nakon toga svaki dan živiš u neizvjesnosti kad će u policiji na terminalu ići u provjeru toga (frend mi radi na tome pa znam) kod nas obično to rade jednom mjesečno, tako da stvarno imaš sreće ako nisi ništa dobio već dva mjeseca