suza gsx 1100 f pitanja

M.C. Kompa

Member
jel zna neko koje ulje ide u tu masinu jel 10-40 ili 20-50

znam da ide polusintetika.

godina 1991

unaprijed zahvalan
 
vec sam ti odgovorio na pm a sad cu ponovit za nekog drugog ili možda da pobije moje mišljenje

10-40 po knjigama ali ja osobno u sve stare motore uljevam 20-50 jer motor manje šuška najbitnije je ulje mijenjati zajedno sa filterom svako 6-8 mjeseci i to bi bilo najvažnije za kvalitetan život a gradiaciju probaj jednu pa nakon 6-8mjeseci drugu(nikako ih nemiješati zajedno malo ove nadolit pa one) pa sam odlući jer neces u nijednom slucaju faliti a ovo vrijedi za za večinu starijih motora(gradijacija) a ni novi nisu imuni na izmjenu

PS: dosta ljudi kaže da se filter mijenja pri svako drugoj izmjeni ali to više ne vrijedi tj najvjerojatnije neće biti ništa ALI...- filteri su ima 15god bili dosta kvalitetniji nego sada nisu od papira ovakvog jeftinog se sastojali već od mrežica,spužvica... i kad bi izvdio filter i iscurio ulje iz njega ima je malu razliku u težini nego novi tek kupljeni dok ovi novi filteri koji su dakako i puno jeftiniji kad ih skineš ima u njima 1/2kg a kad su novi ka perca su tako da ta razlika u težini sama za sebe nešto govori
 
e pomogo bi ti al jos uvijek sipam hipenol u mz-a, za mene ti je to svemirska tehnologija!!! :oops:
 
honda cb900f said:
10-40 po knjigama ali ja osobno u sve stare motore uljevam 20-50 jer motor manje šuška najbitnije je ulje mijenjati zajedno sa filterom svako 6-8 mjeseci i to bi bilo najvažnije za kvalitetan život a gradiaciju probaj jednu pa nakon 6-8mjeseci drugu(nikako ih nemiješati zajedno malo ove nadolit pa one) pa sam odlući jer neces u nijednom slucaju faliti a ovo vrijedi za za večinu starijih motora(gradijacija) a ni novi nisu imuni na izmjenu

ja sam nedavno mijenjal filtar i ulje u svoju yzf 1000 i umjesto polu stavil sam ful sintetiku jer u dućanu nisu imali kakvo sam tražil....
 
...nema veze sta si ulio punu sintetiku, malo si skuplje prosa i to je to!
...s tim da je za taj motor ako ga vozis cisto prosjecno dovoljna polu sintetika!
 
hrvatin said:
...nema veze sta si ulio punu sintetiku, malo si skuplje prosa i to je to!
...s tim da je za taj motor ako ga vozis cisto prosjecno dovoljna polu sintetika!

znam to!! 110 kuna po litri x 4 :cry: al kaj sad.... čital sam da može doći do proklizavanja spojke na većim turažama pa sam mislil da sam se možda zahebal s tom sintetikom...
 
...te makinje od fzr-a 1000 do yzf-a 1000 imaju problema sa kumpljugom ali to znas ko to osjeti, niko!
...nista ti ne brini, vozi tako sa tim uljem dok god ne osjetis visak novaca... ...hehe...
...kad budes sljedeci put minjat ulit ces polusintetiku i to je to...