Suzuki bandit 1200 - dam kontakt, ignition i motor je mrtav, kao da nema akumula

nicsoew

Member
Stanem ispred pekare, uzmem burek od sira i pirosku od sira, stavim u jaknu i dam kontakt, sve uredno, svijetlo se upali, svijetli zeleno od lera, stisnm kvacilo, paljenje, klak i motor mrtav, nema slike nema tona...sacekam, opet mrtvilo..cekam...mrtvilo. Maknem sic, prodrmam zice, okrenem kljuc, opet svijetlo, zelenjava..paljenje...mrtav..uz klak. Par puta tako, uzmem kljuc, osmica valjda, maknem i vratim zicu s akumulatora, par puta se ponovi navedeno, iskra skoci sa zice na sasiju izgleda...mrtvo...i nakon bezumnog pimplanja, odvidavanja i zavidavanja....brmmmmm.....dodjem doma, ugasim i 5-6 puta za redom uredno pali.

WTF?
 
Pogledaj kill switch i ocisti malo ili konektor od kuplunga koji daje signal da je stisnut.

btw
27d4bd8d7dc27943ee15068e26c76779.jpg

 
BM0021 said:
Pogledaj kill switch i ocisti malo ili konektor od kuplunga koji daje signal da je stisnut.

btw
27d4bd8d7dc27943ee15068e26c76779.jpg

Turci, koji su izmislili burek, burekom zovu sva govna u lisnatom. I krumpirusu i zeljanicu  i s mesom i sirom...

Tako da, boli me kurac za bosanske prevare  :mrgreen:
 
BM0021 said:
Pogledaj kill switch i ocisti malo ili konektor od kuplunga koji daje signal da je stisnut.

btw
27d4bd8d7dc27943ee15068e26c76779.jpg

Ocistit cu kill switch, mozda i kablove promjenim. Konektor od kuplunga, pogledam i to. Cudno mi je da motor ostane kompletno bez struje...mrtav bude.
Hvala na sugestijama.
 
Aha, sve ti umre onda? Onda nije kuplung signal, a bas ni kill switch. Da ti nije masa rasklimana / oksidirana? Osigurac oksidiran koji mozda?

Kak je islo, das kontakt i kad stisnes starter sve umre? Ponovo daš kontakt i svjetli ili je mrtav neko vrijeme?
Ako je skroz mrtav bio neko vrijeme odi da ti spoje tester na aku za svaki slucaj.
 
Zvuci kao oksidirani kontakt od akumulatora..ili mozda ga je burek zahebo :misli:
 
BM0021 said:
Aha, sve ti umre onda? Onda nije kuplung signal, a bas ni kill switch. Da ti nije masa rasklimana / oksidirana? Osigurac oksidiran koji mozda?

Kak je islo, das kontakt i kad stisnes starter sve umre? Ponovo daš kontakt i svjetli ili je mrtav neko vrijeme?
Ako je skroz mrtav bio neko vrijeme odi da ti spoje tester na aku za svaki slucaj.

Da, sve umre, mrtav je neko vrijeme, onda kad sam po kablovima počeo prčkat - na spoju na akumulatoru oživi, onda opet umre pa sam odvidao kablove, ponovno zategnuo i upalio. Dođem kući, ugasim, upalim 5-6 puta bez problema.
 
nicsoew said:
Da, sve umre, mrtav je neko vrijeme, onda kad sam po kablovima počeo prčkat - na spoju na akumulatoru oživi, onda opet umre pa sam odvidao kablove, ponovno zategnuo i upalio. Dođem kući, ugasim, upalim 5-6 puta bez problema.

Ista stvar mi desila jednom na GSX-u. Pregledao kablove, stavio novi accu i radi ko grom.
 
Kiki_Rotten said:
Ista stvar mi desila jednom na GSX-u. Pregledao kablove, stavio novi accu i radi ko grom.

Biti će da je tu ista stvar u pitanju. Pokušat ću s čišćenjem kontakta - kabel - akumulator.
 
Nero said:
Turci, koji su izmislili burek, burekom zovu sva govna u lisnatom. I krumpirusu i zeljanicu  i s mesom i sirom...

Tako da, boli me kurac za bosanske prevare  :mrgreen:

I...di je još neka fora?  :misli:
 
nicsoew said:
I...di je još neka fora?  :misli:

Ako imas stavi dielektricne masti na spojeve ( kleme itd )

Imas od Permatexa bas mast za to ( meni je pa klemama i spojevima na svim motoria )

Nema hrdje i odbija vlagu

U vezi bureka ti ne mogu pomoci  :mrgreen:
 
Napier said:
Ako imas stavi dielektricne masti na spojeve ( kleme itd )

Imas od Permatexa bas mast za to ( meni je pa klemama i spojevima na svim motoria )

Nema hrdje i odbija vlagu

U vezi bureka ti ne mogu pomoci  :mrgreen:
imaš li možda točan naziv masti?
 
Napier said:
Ako imas stavi dielektricne masti na spojeve ( kleme itd )

Imas od Permatexa bas mast za to ( meni je pa klemama i spojevima na svim motoria )

Nema hrdje i odbija vlagu

U vezi bureka ti ne mogu pomoci  :mrgreen:

Odlično, uzet ću si u ponedjeljak - utorak. Hvala :)

Btw. na burek sam stao jer mi je isapo iz jakne a nisam skužio - kada sam silazio s motora nakon zamračenja :D