Suzuki GS 500 F?, M? Mutant.

sid

Active member
There was
TH BIKE



THE IDIOT


The dijelovi


The Mutant





 
I dobroo.. (y) (y) (y) ljepsi je 6x puta nego onako ... i sad uzmes prodas te maske sto si skinio  i far i dobro.. i jos si u dobitku..  (y)
 
izgleda puno bolje nego prije, samo nisi li mogao staviti veće farove. ovi su mi nekako premali
 
Sve skinuto se moze u roku par sati vratiti nazad na motor, nikakve prerade koje bi mijenjle originalne prihvate nisam radio. Tako ad plastike idu na pranje i na policu na cuvanje.

Ovo su jedini farovi koje sam uspio naci, planirao sam staviti 1 veliki, ali nisam nasao, bit ce dobro i ovo dok me nesto drugo na pukne.
 
sid said:
Sve skinuto se moze u roku par sati vratiti nazad na motor, nikakve prerade koje bi mijenjle originalne prihvate nisam radio. Tako ad plastike idu na pranje i na policu na cuvanje.

Ovo su jedini farovi koje sam uspio naci, planirao sam staviti 1 veliki, ali nisam nasao, bit ce dobro i ovo dok me nesto drugo na pukne.

to ti je dobro sada imas "dva u jedan", svaki dan možeš "mijenjati" motor  :mrgreen:
 
Meni je nekak........tak......
Ali najbitnije je da se tebi svidja,osim svega bitno je da plastike mozes vratiti na mjesto tako da ces kroz koju godinicu prodavati "nov motor" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Svjetla su bila 1200 kn. Tu je prvi problem koji jos moram rijesiti.
Svjetla su pravljena tak ad rade skupa, dakle u svakom faru je i kratko (55W) i dugo (60W), ja sam uredio da mi je desni far kratko a lijevi dugo. To naravno za sobom povlaci svjetlosni snop sa manje rasprsenja, dakle sa strane manje svjetla.
Idealno bi bilo da mi rade obadva svjetla, zna li neko sto moram od instalacije mijenjat, standardno svjetlo je 4W poz, 55W kratko, 60W dugo,
ova varijanta je 8W poz, 100W kratko, 120W dugo, velike brojke tak da je pitanje i kaj bi bilo sa alternatorom.
Ako neko zna odgovor, biljezim se sa stovanjem.
 
oracle said:
meni je bio ljepši prije :wink:

Same to me!!! :wink: Ali ja nisam objektivan u ovoj priči. :mrgreen:

Iako, ne mogu reći da mi je ovakav loš,ali bih svakako mijenjao boju....
 
ljepo izgleda  (y)
 
sid said:
Svjetla su bila 1200 kn. Tu je prvi problem koji jos moram rijesiti.
Svjetla su pravljena tak ad rade skupa, dakle u svakom faru je i kratko (55W) i dugo (60W), ja sam uredio da mi je desni far kratko a lijevi dugo. To naravno za sobom povlaci svjetlosni snop sa manje rasprsenja, dakle sa strane manje svjetla.
Idealno bi bilo da mi rade obadva svjetla, zna li neko sto moram od instalacije mijenjat, standardno svjetlo je 4W poz, 55W kratko, 60W dugo,
ova varijanta je 8W poz, 100W kratko, 120W dugo, velike brojke tak da je pitanje i kaj bi bilo sa alternatorom.
Ako neko zna odgovor, biljezim se sa stovanjem.

Evo pronasao sam (jedva) neke specifikacije gdje se spominje snaga alternatora: http://www.scigacz.pl/Suzuki,GS500,826.html
Znaci, imas na raspolaganju 230W, ne smijes sve trositi da se accu puni.
Neznam kakav je alternator na GS500, ako je trofazni (to je) sa permanantnim magnetom (vjerojatno, ali nisam ziher) onda je regulacija rijesena shuntom, znaci, ako sustav vise opteretis regler je manje opterecen i manje ce se grijati - duze trajati. Opet, nesmijes premasiti 200W (konstantno, ako zakocis sa upaljenim zmigavcem, zablendas i jos potrubis, tu je accu da potpomogne alternatoru, ovaj ce mu poslije vratiti).
Otprilike; 120W dugo + 8W pozicija + 10Wstraznja pozicija + 20W za CDI i iskre (nemam pojma koliko, moglo bi biti tu negdje) i jos ti je ostalo.
Uostalom, spoji sve, upali motor, upali sve potrosace i stavi voltmetar na accu; ako ne pada ispod 13V sve je OK. Probaj na leru i s malo gasa.
Takodjer, ne bi skodilo staviti relej za farove i deblju zicu direktno sa accu.
 
dpanijan hvala ti za ovo, bojao sam se sve spojiti instalaciju da nesto ne skurim, dakle mogao bi isprobati sve spojiti i izmjeriti struju punjenja akumulatora.
Sorry ja se u struju ne kuzim pol pisljiva boba, po meni za struju treba 1 zica (+) a sve ostalo je dodatno kompliciranje.
 
kisikana said:
Pardon što padam s marsa ali... poanta pretvaranja F u naked je...?  :misli:
pod 1 nisu imali nakda kad sam kupovao.
pod 2 ne pali me R look (jer sam spor vozac)
pod 3 volim nesto prckati po motoru
pod 4 zanimalo me kak ce izgledati
pod 5 imam jos jednu varijantu u glavi samo moram naci dijelove za nju.
pod 6 pogledaj natpis iznad slike lika s kacigom :D


Nego ko je s nakedom ima (top case) prosao u nedjelju pored Routa 66 oko 17-18 sati.
 
Sporier5 said:
Super zgleda, samo daj reci di si kupil svijetla i koliko dođu  (y) :misli:

Motormanija Svjetla su bila 1200 kn. Tu je prvi problem koji jos moram rijesiti.
Svjetla su pravljena tak da rade skupa, dakle u svakom faru je i kratko (55W) i dugo (60W),
obrati paznju na ovo sa svjetlima.
 
Kad sam vidija prvu slika reka sam na sav glas  :misli: STA JE TO JADAN TI SI? Ali na kraju si napravija nesto sta j " jestivo" i svaka cast puno je bolji za mene tkav kakvim si ga napravio mada  vidim da su ukusi razliciti.  (y) (y) (y) (y) (y) (y)