Suzuki GS450 L, 1987

83120033

Well-known member
Prošli tjedan sam otišao u Njemčku i kupio Suzuki GS450 L, godište 1987. Kupio sam ga od čovjeka koji je bio njegov vlasnik 15 godina. Motor je stvarno dobro očuvan i kupio sam ga umesto bicikla, skutera ili mopeda. Nešto za po gradu itd... Za ozbiljnu vožnju imam moju staru Yamahu XTZ750 Super Tenere. Motor je izgleda napravljen za američko tržište, jer ima zanimljivu opremu za svoje godište:
- 6 brzina
- indikator brzina
- pokazivač za gorivo

Suzuki GS450 L
 
Odlično.
Koja je procedura kod kupovine i uvoza?
 
kosta said:
Odlično.
Koja je procedura kod kupovine i uvoza?

Za Sloveniju je malo drukčija nego za nas  :mrgreen:
 
u SLO je procedura malo komplikovana:

1. Motor na homologaciju: 72€
- trebaš kupo-prodajni ugovor
- saobračajnu dozvolu ( njemačka je sastavljena iz 2 djela )

2. Pregled sa strane predstavnika za starodobnike ( ako želiš motor da registriraš kao starodobnik ), 70€

3. DURS ( Poreska uprava ). Trebaš potvrdu da ne plačaš 5% DMV ( porez na motorna vozila ), pošto je motor starodobnik
- trebaš kupo-prodajni ugovor
- saobračajnu dozvolu ( njemačka je sastavljena iz 2 djela )
- potvrdu o nekim izpušnim emisijama koju sam dobio na homologaciji
- izpis i potvrdu da je motor starodobnik ( dobiješ od društva za starodobnike )
Na poreski upravise čeka cca. 3-4 sedmice zbog gužve ( Kranj i Ljubljana )

4. Opet ideš na homologaciju, gdje dobiješ kartončič o homologaciji

5. Registriraš motor ( tehnički + osiguranje )
Cjena za starodobnike je siča. Moj če koštati cca. 30-40€ godišnje, sve komplet.

Momentalno u SLO možeš da registriraš vozilo kao starodobnik ako je stariji od 25 godina. Od 1.1.2014 ide zakon na 30 godina. Kod starodobnika registracija je jeftina ( osiguranje + cestna taksa ). Rekao mi čovjek iz društva za starodobnike, koji vozi neki stari Moto Guzzi od 900 kubika, da plača godišnje, mislim da oko 70€.
 
ljep motor,gs ovi imaju 6 brzina i pokazivače brzina od 70 ih god
 
koliko je kod nas za starodobnike :misli:valjda 10 puta više :mrgreen:-motor je bombon (y)