Suzuki GS500F

NUCLEO

New member
polako dolazi vrijeme da i ja stavim nešto novo u svoju garažu pa me zanima ovaj model. imam yamahu xt125 s kojom radim oko 8000-9000km godišnje, vozim tri godine.... pošto sam ja jedan od onih koji zagovara da se ide klasu po klasu me dosta primil ovaj model. ima ko kakva iskustva s njim? svaki savjet mi je dobrodošel
 
NUCLEO said:
polako dolazi vrijeme da i ja stavim nešto novo u svoju garažu pa me zanima ovaj model. imam yamahu xt125 s kojom radim oko 8000-9000km godišnje, vozim tri godine.... pošto sam ja jedan od onih koji zagovara da se ide klasu po klasu me dosta primil ovaj model. ima ko kakva iskustva s njim? svaki savjet mi je dobrodošel

GS 500 F ti spada u onu klasu malih, provjerenih, trajnih i jeftinih(u svakom pogledu) motora(ER-5, CB500).
Rekli bi neki da je pretežak, jer spreman za vožnju ima 199 kg, ali to je čist dobar i okretan motorić.
Frend ga vozi već godinama i nije imal nikakvih problema.
No ovaj tvoj(F model) ima i oklop, a osnovne linije prednjeg kraja preuzete su sa jačih modela Suzukija.
 
NUCLEO said:
pošto sam ja jedan od onih koji zagovara da se ide klasu po klasu
to je s moje strane vrlo pohvalno i mislim da je GS500 dobar izbor makar s njim nemam nikakvih iskustava. svojedobno, kad sam bil mali, pikiral sam upravo na njega i ER-5. u svakom slučaju, pravi izbor za početak ozbiljnije vožnje...  8)
 
NUCLEO said:
polako dolazi vrijeme da i ja stavim nešto novo u svoju garažu pa me zanima ovaj model. imam yamahu xt125 s kojom radim oko 8000-9000km godišnje, vozim tri godine.... pošto sam ja jedan od onih koji zagovara da se ide klasu po klasu me dosta primil ovaj model. ima ko kakva iskustva s njim? svaki savjet mi je dobrodošel

Davno je to bilo, taj me motor impresionirao na neki način, jedan
lokalni friend ga je imao, no bez oklopa, ja vozio XT600E u to
vrijeme... Išli do ZGB autocestom i malo se zamjenili u vožnji...
Obzirom da XT nije za velike brzine, nismo išli preko 130 km/h..
I GS 500 potrošio jedva 4 litre/100 km....Sympa motorich...
 
a kaj mislite o sv-u650s? mislim da nije prejaki a njega bi duže vozil... ima možda ko o tom motoru informacije iz prve ruke? kolko troši?... 
 
Pa s obzirom da ima istu mašinu ka i V-strom a meni moj gradske troši ispod 6 i to malo življe vožnje.V-strom je teži od SV-a tako da bi on treba trošit oko 5,5 iako nemora značit.Otvorene vožnje moj troši ispod 5 a ja imam 85kg pa sad računaj  :mrgreen:
 
perepero said:
to je s moje strane vrlo pohvalno i mislim da je GS500 dobar izbor makar s njim nemam nikakvih iskustava. svojedobno, kad sam bil mali, pikiral sam upravo na njega i ER-5. u svakom slučaju, pravi izbor za početak ozbiljnije vožnje...  8)

Potpisujem!  (y)
 
frend mi ga je vozil i veli da je motor No.1 za početnike!!!
 
:misli: :misli: :misli: :misli:


vidis ....
jucer sam pitala jednog velemajstora za 4t motore...
i meni je isti taj motor pao za oko
kao da se i ja sa 125tice prebacim na to
njegov komentar je ...

"bezi od tog govna sto dalje"
na moje pitanje sto

"ma vise sam ga srafio nego vozio "

:misli: :misli: :misli: :misli:

ni meni nije jasno ...a takvih komentara sam dobila vise a nesamo jedan...
a motor mi se mnoooogo  svidja :?sta sad
 
DUCA said:
:misli: :misli: :misli: :misli:


vidis ....
jucer sam pitala jednog velemajstora za 4t motore...
i meni je isti taj motor pao za oko
kao da se i ja sa 125tice prebacim na to
njegov komentar je ...

"bezi od tog govna sto dalje"
na moje pitanje sto

"ma vise sam ga srafio nego vozio "

:misli: :misli: :misli: :misli:

ni meni nije jasno ...a takvih komentara sam dobila vise a nesamo jedan...
a motor mi se mnoooogo  svidja :?sta sad
a to se radi o gs-u ili sv-u?
 
NUCLEO said:
polako dolazi vrijeme da i ja stavim nešto novo u svoju garažu pa me zanima ovaj model. imam yamahu xt125 s kojom radim oko 8000-9000km godišnje, vozim tri godine.... pošto sam ja jedan od onih koji zagovara da se ide klasu po klasu me dosta primil ovaj model. ima ko kakva iskustva s njim? svaki savjet mi je dobrodošel

frendica ima, starijeg, doduse, ali nikad problema, vec ga dugo vozi..
 
osobno nemam iskustva s tim motorom ali mozda ti info da taj motor u D zovu "fahrschulmoped" iliti autoskola motorcic. e pa sad odluci dal to kao pocetnicki motor valja il ne. uzmi u obzir da motor u autoskoli mora bit kolko tolko robustan i u kratkom roku prode puuuno km bez nekih ozbiljnih popravaka