Suzuki gsxr 750 poceo trokat u voznji i kad sam ga ugasio vise ne mogu upalit

ybr-ovac

New member
:mrgreen: kupio sam motor po kisi neki dan, srad 750 96. God, u voznji nakon. 100 km po kisi i po -4 temperaturi, nakon 100 km je poceo trokat kod kretanja, u visokim obrtajima ok ide, i kad sam ga ugasio, vise ne mogu upalit, pumpa gorivo baca i ima iskru, svijecice ne mogu izvadit jer nemam kljuc, svi konektori otpojeni pospricani i pregledo sam sve, motor ne pali. Ja sam mehanicar inace!  Molim pomoc
 
ybr-ovac said:
:mrgreen: kupio sam motor po kisi neki dan, srad 750 96. God, u voznji nakon. 100 km po kisi i po -4 temperaturi, nakon 100 km je poceo trokat kod kretanja, u visokim obrtajima ok ide, i kad sam ga ugasio, vise ne mogu upalit, pumpa gorivo baca i ima iskru, svijecice ne mogu izvadit jer nemam kljuc, svi konektori otpojeni pospricani i pregledo sam sve, motor ne pali. Ja sam mehanicar inace!  Molim pomoc

Kak znaš da ima iskre ako ne možeš sviječicu skinut?
 
Ne kuzim kaj se javljas ak ne znas da kad stavis odvijac u kabel i na mas
u i ako vidis da ti baca iskru znas da ima
 
danijel044 said:
I na taj način provjeriš da je SVIJEČICA ispravna???  :jesus:


Zato sam napisao da nemam kljuc i da ne znam kakve su, hvala vam za pomoc, ne trebate se trudit ...
 
1) provjeti iskru na sviječicama, dali je ima
2) fergazer - e tu buš se malo igral...

Meni je znal trokirati (a najlakše primjetiš na nižim obrtajima) radi onog sigurnosnog prekidača na nogici. Zna se dogoditi kaj ti kaj prekidač jebe struju v vožnji (jer je masan od spreja za lanac...)

 
majstore, ako ja anuliram taj prekidač! ...vjerovatno idu dvije žice na njega pa ako ih spojim skupa anulirao sam prekidač, sutra idem u auto krešo po sviječice... na kabel dolazi struja...mislim da njega zalijeva benzin.... i fergazeri su mi masni od goriva (malo i curi)....  mislim kad stavim svečke sutra da bude kresnul.... a fergice budem morao slagat.... a ovaj senzor na nogici budem zbrikal ....

hvala ti do neba :D  ako je tko imao kakav slucaj nek mi slobodno kaže, i tek sam kupio ovaj motor, ako ko zna na šta pripazit i ulje u getribi dal je isto ko i od motora?
 
Uuu... Ti to prvi motor? Jel? Isto je ulje,nije odvojeno ko u autu. Dal je moguce da mu se od kise nest pohebalo oko struje? :misli:
Da ti njega stavis u toplu garazu da se osusi. Na sta pazit? To je Suzuki. Samo gas,a kad se malo upraksas poslat cu ti ja na PP objasnjenje za sta sluzi crveni prekidac na desnoj rucki :wink:
 
Provjeri isto tako prekidač On Off gore kraj gasa napisao si da si se vozio po kiši da ti nije voda ušla i u njega, a možda je negdje voda probila i zašlusala pa je možda prdnuo i cdi ako nisi imao sreče.

"smrdi na struju" u svakom slučaju-
 
Kablove jos jednom provjeri,dali probijaju. oko kompa instalacija i kablova sve dobro ispusi kompresorom, ispusti na karbovim gorivo iz casice stime ces vidjeti dali ti je ometan dovod ili voda u. Princip je isti kao i kod vozila samo sto je masina spojena s getribom.
 
Hvala ekipa, danas cu ga probat kresnut, u garazi je tri dana i svi konektori otvoreni popigani pinovi pospricani , kablovi dobri ... danas cu stavit svijecice, pumpa druka gorivo, vjerovatno je struja, covjek je najnormalnije vozio, ja ga uzmen i vozim 50 km i pocne kisa i snijeg vozim 10 km lagano pocne trokat i prestao je pokazivat temp. Koja je bila 45 stupnjeva
 
STAVLJENE NOVE SVIJEČICE I UPALIO KO MINA HVALAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA  :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021: :021:
 
ybr-ovac said:
Hvala ekipa, danas cu ga probat kresnut, u garazi je tri dana i svi konektori otvoreni popigani pinovi pospricani , kablovi dobri ... danas cu stavit svijecice, pumpa druka gorivo, vjerovatno je struja, covjek je najnormalnije vozio, ja ga uzmen i vozim 50 km i pocne kisa i snijeg vozim 10 km lagano pocne trokat i prestao je pokazivat temp. Koja je bila 45 stupnjeva
Vidi indikator temperature da spoj nije popustio to se i meni desilo, usput provjeri kad upalis dali je hlađenje ispravno. Ovo ti ocigledno ukazuje da se nesto na motoru navlazilo. Sitnica samo treba potraziti.  :wink:
 
ace_of_spades said:
Vidi indikator temperature da spoj nije popustio to se i meni desilo, usput provjeri kad upalis dali je hlađenje ispravno. Ovo ti ocigledno ukazuje da se nesto na motoru navlazilo. Sitnica samo treba potraziti.  :wink:
[/quot
sve kontakte sam prošao i sve mi radi super...našpricao i popigao pinove na cijelom motoru... sve je dobro...danas napravio 50 km i probao oko 250 i ide motor sasvim ok ! hvala vam na trudu :D sve sam riješio osim kupit novu gumu prednju ahahah