Suzuki k9 cudan zvuk

Igor636

New member
Pozdrav radi se o suzi litri k9 i kad je upalim 1 2 sekunde nesto ka da zvecka i ona sve super dok se ne ugrije onda kao da isto nesta pocne da kemijskom tuckac onako tupo

A drugi problem je u leru kad pustam lagano kvacilo isto mi je zvuk cudan? Sto bi moglo biti motor ima 28 tisuca
Dali je moguce da je fazni lanac ili nesto?
 
To je kao sum neki ajmi reci,da kad stisnem prestane kad drzim na posla onda se cuje sum
A ovo drugo jel moguce da je fazni se istegnuo i spaner ga ne moze toliko naspanovat i da zato zvoni
 
To sa spanerom lako ispitas, izvrnes kompletan spaner, opruga ga izbaci do kraja, prislonis ga nazad da stisne lanac, i ako tada izmedju tijela spanera i cilindra ima oko 5mm lufta lanac nije istegnut. Bar je tako na DR-u, pretpostavljam da je tako i na tvom motoru.
 
Igor636 said:
To je kao sum neki ajmi reci,da kad stisnem prestane kad drzim na posla onda se cuje sum
A ovo drugo jel moguce da je fazni se istegnuo i spaner ga ne moze toliko naspanovat i da zato zvoni
Trebalo bi to čuti,dal imaš nekoga ko se razumije u motore pa da on posluša?
Ne znam od kud si ali trebao bi otiči do nekoga mehaničara. Na mom suzukiju je isto bio neki takav čudan zvuk,i znao mi se ugasiti kada je bio jako vruč i kad bi brže otpustio kvačilo ali rekli su mi da je to zbog toga što je imao hidraulično kvačilo i da nije ništa. Kod mene je bio 2g i nisam imao nikakvih problema a evo čuo se neki dan sa kupcem i motor i dalje nema problema samo se treba naviknuti na to kretanje. To što se čuje dok radi u leru i ako prestane kad stisneš kvačilo to bi mogao biti potisni. Uglavnom mislim da nije ništa strašno ali na tvom mjestu bi za svaki slučaj otišao do mehaničara
 
Ja tu ne čujem ništa,ali kao što sam rekao,odi do nekoga mehaničara da ga posluša,ako nije ništa dati češ mu za pivu i biti na miru a ako je spasit će te od moguče veće stete  (y)
 
Ja sam prije Suze 750 imao Kawu 650 sa 2 cilindra koja je radila duplo tiše..Takva je mašina..Ali pođi ipak do nekog meštra da posluša.. Možda je uživo drugačije..
 
Sad bu ispalo i da Kawasaki radi uglađene mašine  :shock:  :misli: :misli:

:mrgreen:
 
Je  :mrgreen: ...Mjenjač je prema Suzukijevom katastrofa, ali taj Kawin 2 cilindrik je radio puno uglađenije u leru od ovog sad Suzinog 4 cilindrika što imam.. U vožnji opet druga priča..