suzuki RF600/900

Djordje.rad

New member
Na suzuki RF600 ubacio sam masinu od RF900. Ima li neko kakvih iskustava sa ovim modelom, navodno masina od 900ccm se pokazala kao izdrzljivija, kod nas ih ima relativno malo, pa bas i nemam sa kim da podelim utiske. A sada problemi : iz motora se cuje lupanje zadnje vodjice lanca, pokusao sam ovo da resim tako sto sam srafcigerom gurnuo spaner za 2-3 zuba. Ali posle nekog vremena lupkanje se vratilo. U katalogu delova vidim da postoje dva tipa ove vodjice - moguce da se to resava zamenom jedne drugom, voleo bih da cujem Siletovo misljenje, jer sam u nekim postovima video da je taj problem na Suzukiju cesta pojava, i on kaze da je negde opisano kako se resava, ali ja to nisam nasao. Sam automatski spaner deluje ispravno, ali nosim se mislju da umesto njega ugradim manuelni. Drugi problem je ignitor (elektronika za paljenje) ostao je od RF600, prema manualu pretpaljenje je isto (7 stepeni pre GMT na 1500 rpm) za oba modela jedino je cut-off za manji model za 1000 rpm visi (11500/12500 rpm). Gde naci dijagram krive paljenja ili podatke o max. pomeranju tacke paljenja? Po nekim neproverenim informacijama, ignitor od GSXR 1100 W je isti kao i za RF900, ali po kataloskim brojevima to bas nije tako. Mada je to masina koja se gotovo nije menjala tokom produkcije (`94.-`98.) postoji nekoliko tipova ignitora zavisno od trzista i varijante snage. Pri naglom dodavanju gasa dolazi do trokiranja, sto pripisujem paljenju. Svaki savet je dobrodosao ...
 
Ni kod nas nema puno takvih motora,jako rijedak model  :? A ipak mozda se javi netko ko zna vise.