Suzuki servis na 12 000 km

Status
Not open for further replies.

the_Fexara

New member
Pozdrav svima,

Imam Suzuki GSX-R 600 K4, zanima me što se sve radi na servisu na 12 000 km da me ne prevare na servisu :).

Molim Vas za pokoji savjet.
 
the_Fexara said:
Pozdrav svima,

Imam Suzuki GSX-R 600 K4, zanima me što se sve radi na servisu na 12 000 km da me ne prevare na servisu :).

Molim Vas za pokoji savjet.

clipboard01nlk.jpg
 
Kraj ulja ti pise r znaci da je za mjenjanje a filter bi bilo pametno promjenit bez obzira sto nisu napisali
 
Ja bi svima vama koji se bojite dati jebenih 60 kuna za izmjenu filtera zakonom oduzeo motore. Kak te uopće nije sram pitat tako nešto...
 
mate said:
Ja bi svima vama koji se bojite dati jebenih 60 kuna za izmjenu filtera zakonom oduzeo motore. Kak te uopće nije sram pitat tako nešto...



:naklon: :naklon: :naklon: :naklon: :naklon: ljepo li je biti admin i moc pisat sto hoces a ne pazit da ces dobit bananka  :mrgreen:
 
mate said:
Ja bi svima vama koji se bojite dati jebenih 60 kuna za izmjenu filtera zakonom oduzeo motore. Kak te uopće nije sram pitat tako nešto...

E moj lacky...da si imalo pametniji shvatio bi da sam stavio  :misli: (misli smajl - sto znaci nije mi jasno), odnosno nije mi jasno kako moram promijenit ulje, a ne moram uljni filter. Molim te za malo kulture.

Ako ti se ne sviđa odogovor slobodno ban!
 
vickodu said:
Kraj ulja ti pise r znaci da je za mjenjanje a filter bi bilo pametno promjenit bez obzira sto nisu napisali

Ne kontam baš tablicu, što znači "-", a što "|"

U biti na serivisu su mi rekli, ulje, uljni filter, možda će mijenjat ulje u kočnicama kao 800 kn. Znam da ono Motul 300W košta 130 kn litra i uljni filter 60-80 kn pa gledam kolko ruke koštaju onda.

Još jedno pitanje, taj filter za ulje...od kojeg proizvođača treba biti na motoru, jel to suzuki baš pravi ili bilo koja firma za uljne filtere.
 
the_Fexara said:
Ne kontam baš tablicu, što znači "-", a što "|"

U biti na serivisu su mi rekli, ulje, uljni filter, možda će mijenjat ulje u kočnicama kao 800 kn. Znam da ono Motul 300W košta 130 kn litra i uljni filter 60-80 kn pa gledam kolko ruke koštaju onda.

Još jedno pitanje, taj filter za ulje...od kojeg proizvođača treba biti na motoru, jel to suzuki baš pravi ili bilo koja firma za uljne filtere.


"-" znaci ne treba radit  "I" znaci kontrola "r"je zamjena  Ulje za kocnice ide zamjena svake dvije godine a ako nisi siguran kad je i jeli neko mjenjao zamjeni je da si miran .Isto vrjedi i za rashlčadnu tekucinu .Filter za ulje rade razne firme a imas ga i u Suzuki original pakiranju
 
Promjeni filtar ulja, nije to najveći novac. Možda ti ne bi bilo loše promjeniti i svjećice iako ih se preporuča mjenjati dosta kasnije.
Ulje, filtar, svjećice, kočionu i rashladnu tekučinu, akoje prošlo bar dvije godine od zadnje izmjene i to ti je to. Za kočnice vidi kakve su...
 
the_Fexara said:
E moj lacky...da si imalo pametniji shvatio bi da sam stavio  :misli: (misli smajl - sto znaci nije mi jasno), odnosno nije mi jasno kako moram promijenit ulje, a ne moram uljni filter. Molim te za malo kulture.

Ako ti se ne sviđa odogovor slobodno ban!

Da si ti malo pametniji ovakva pitanja na razini djeteta od 8 godina ne bi ni postavljao.
 
live-for-ride said:
Promjeni filtar ulja, nije to najveći novac. Možda ti ne bi bilo loše promjeniti i svjećice iako ih se preporuča mjenjati dosta kasnije.
Ulje, filtar, svjećice, kočionu i rashladnu tekučinu, akoje prošlo bar dvije godine od zadnje izmjene i to ti je to. Za kočnice vidi kakve su...

To sam i konto, ulje, uljni filter, kočionu i rashaldnu tekučinu...ali za sviječice sada trenutno nemam para, al dobro njih mogu stavit kada dođe plača za 15-ak dana. Mislim da to neće šteti motoru. Koćnice cu oj imaju još puno mesa. Nije baš divljano s motorom, jako je očuvan.
 
the_Fexara said:
To sam i konto, ulje, uljni filter, kočionu i rashaldnu tekučinu...ali za sviječice sada trenutno nemam para, al dobro njih mogu stavit kada dođe plača za 15-ak dana. Mislim da to neće šteti motoru. Koćnice cu oj imaju još puno mesa. Nije baš divljano s motorom, jako je očuvan.

Oprosti molim te ako sam te uvrijedio svojim pitanjem jel moram mijenjat filter ulja, pitanje je bilo isključivo vezano uz tablicu...ajde molim te promotori tablicu.

Hvala

Neda mi se nastavljat rasprava, ostala gospoda na forumu mi pomažu što i kako.
 
no HF ikome, ali ne vidim smisao mijenjenja ulja a ostavljana starog filtera  :misli: tim vise sto cijena i nije nesto da se smrznes,

stara izreka kaze, malo loseg ulja pokvarit ce puno dobrog

ali malo dobrog nikako nece popraviti lose
 
sid said:
no HF ikome, ali ne vidim smisao mijenjenja ulja a ostavljana starog filtera  :misli: tim vise sto cijena i nije nesto da se smrznes,

stara izreka kaze, malo loseg ulja pokvarit ce puno dobrog

ali malo dobrog nikako nece popraviti lose

Sve 5, kontam, nije mi bila jasna tablica. Sad mi je sve jasno.
 
the_Fexara said:
To sam i konto, ulje, uljni filter, kočionu i rashaldnu tekučinu...ali za sviječice sada trenutno nemam para, al dobro njih mogu stavit kada dođe plača za 15-ak dana. Mislim da to neće šteti motoru. Koćnice cu oj imaju još puno mesa. Nije baš divljano s motorom, jako je očuvan.
jesi li ti to kupio motor ili servisiraš svoj? Sviječice su ti oko 90 kn.
 
the_Fexara said:
Sve 5, kontam, nije mi bila jasna tablica. Sad mi je sve jasno.

no problem, osobno ne radim promjenu ulja bez promjene filtera, ni na autu ni na motoru

jbg. mozda nisam u pravu ali tak sam mirniji

sta ces kad sam paranoik  :yikes:
 
live-for-ride said:
jesi li ti to kupio motor ili servisiraš svoj? Sviječice su ti oko 90 kn.

Kupio sam od prijatelja u 3 mjesecu, dobri smo jako, zajedno smo se vozili, on sam gušta motor tako da je očuvan jako. Ja sam ga sad kupio pa trebam radit servis, pa me zanimalo što sve treba da mi se tamo onaj u servisu nebi pravio pametan!
 
Status
Not open for further replies.