Svi motori sa blokadom na 25kw??

leskone

New member
Aj mi molim vas nabrijte motore koje imaju blokadu na 25 kw(i da tak piseu knjizici)a moze se skinuti..jel mladi sam vozac..pa me zbog toga zakon hebe..pa jos god dana nemogu vozit preko te 33ks pa me zanima koji motori imaju a da se moze skinujt..za yamahu mt 03 znam..al je preskupa :D hvala
 
kawasaki ER-6n i ER-6f sigurno  (y)
 
leskone said:
Aj mi molim vas nabrijte motore koje imaju blokadu na 25 kw(i da tak piseu knjizici)a moze se skinuti..jel mladi sam vozac..pa me zbog toga zakon hebe..pa jos god dana nemogu vozit preko te 33ks pa me zanima koji motori imaju a da se moze skinujt..za yamahu mt 03 znam..al je preskupa :D hvala

Možeš voziti što te volja...

Samo što nesmiješ  :mrgreen:.


Ja vozim, evo danas imam 13.000 ilegalnih kilometara nabrojanih, nije mi jasno zašto nebi smio voziti svoju FZ6-ticu, ali dobro, zakon je tu da se poštuje/krši, kako kome drago.



Na popisu je uz gore nabrojane, i Yamaha XT 660 R , te XT 660 SM , zatim kako i sam kažeš mt03 i dalje nebih znao...
 
skoro za svaki model postoji blokada na 25kW
i moze se skinuti  8)
 
speed attack said:
skoro za svaki model postoji blokada na 25kW
i moze se skinuti  8)


uzeo mi slova s tipkovnice  :mrgreen:


tako je, za svaki motor postoji blokada koja se moze metnut na njega ili kupit s njom.
uklonit je se moze kada vlasnik pozeli.
 
Zakon koji bi uskoro trebao biti izglasan, za mlade vozače daje granicu od 35 kW (48 KS) i proizvođači će sugurno uskoro limitirati snage pojedinih verzija na te iznose. Uvjet prigušenja na 35 kW je da izvorni agregat (neprigušena verzija) nije jači od 70 kW.
 
Pec said:
Zakon koji bi uskoro trebao biti izglasan, za mlade vozače daje granicu od 35 kW (48 KS) i proizvođači će sugurno uskoro limitirati snage pojedinih verzija na te iznose. Uvjet prigušenja na 35 kW je da izvorni agregat (neprigušena verzija) nije jači od 70 kW.

:misli:

a zasto bi to bio uvjet???

pa sta ima veze kolko motor u otvorenoj verziji ima kW???
vazno da ima blokadu#

kolko se sjecam u D je i za Hayabusu bila u ponudi blokada na 25kW  :mrgreen:
 
speed attack said:
:misli:

a zasto bi to bio uvjet???

pa sta ima veze kolko motor u otvorenoj verziji ima kW???
vazno da ima blokadu#

kolko se sjecam u D je i za Hayabusu bila u ponudi blokada na 25kW  :mrgreen:
Mislim da će ovo uskoro biti i u D jer je ćini mi se izvadak iz EZ direktive o vozačkim dozvolama. Nema puno smisla to da izvorni motor ima manje od 70 kW ali nema smisla ni busa sa 35 kW.
 
Pec said:
Zakon koji bi uskoro trebao biti izglasan, za mlade vozače daje granicu od 35 kW (48 KS) i proizvođači će sugurno uskoro limitirati snage pojedinih verzija na te iznose. Uvjet prigušenja na 35 kW je da izvorni agregat (neprigušena verzija) nije jači od 70 kW.

Vjerojatno su predvidili da ce se blokade masovno skidat, pa su stavili tu opciju da izvorna snaga motora nije preko 70 kW :misli:
 
Pec said:
Mislim da će ovo uskoro biti i u D jer je ćini mi se izvadak iz EZ direktive o vozačkim dozvolama. Nema puno smisla to da izvorni motor ima manje od 70 kW ali nema smisla ni busa sa 35 kW.
(y) :mrgreen:
 
VypeRS said:
Vjerojatno su predvidili da ce se blokade masovno skidat, pa su stavili tu opciju da izvorna snaga motora nije preko 70 kW :misli:

ista ti je kifla jel napravio sranje sa 70 ili 85kW
u prekrsaju si i naje*at ces 8)
 
Zelio bih se ukljuciti u ovoj temi i napisati nekoliko rijeci.Ja osobno nisam za to da se svimotori blokiraju.Sjecam se razdoblja,kad su u Njemackoj motori bili prijavljivani na maksimalno 98 KS,a bili su ionako vozeni sa vise KS,da bi to kasnije hvala Bogu bilo promijenjeno.Blokade od 25 KW su uveli za sve one koji polazu vozacku i mladji su od 27 godina,jer su prema statistickim podacima vidjeli da su se najcesce u toj starosnoj dobi (18-27 ),dogadjale prometne nesrece.Znaci-polozis vozacki ispit,vozis motor sa 25KW 2 godine,ne smijes u tom razdoblju raditi sranja i kad prodjeu 2 god.po zelji,skidas blokadu.Moje misljenje-ima logike,a da se svi motori blokiraju je potpuno besmisleno.
 
U hrvatskoj skineš blokadu odma, nama na tehničkome još ne provjeravaju to :jesus:
 
VypeRS said:
U hrvatskoj skineš blokadu odma, nama na tehničkome još ne provjeravaju to :jesus:
a kak je sa murjom?vide npr motor 600ccm 25 kw..ono wtf dal im je cudno?jel provjeravaju..