Svjećica budućnosti???

KAMENI DJ

New member
Ameri je hvale naveliko, a dali će se proširiti na druge kontinente?
 
Kaže proizvođač
-veča snaga,
-bolje sagorjevanje,
-ćišći ispuh,
-manja potrošnja goriva,
-paljenje smjese kreče iz centra svjećice.......


 
pa kad i ako dođe i ima razumnu cijenu čemo probat
tko to uopče proizvodi
 
Ma sve je to muljaza. Svjecica ko svjecica :? Citao negdje testiranje svjecica pa se sokirao razlikom u snazi :? Drugi me uvjeravali da je sve to glupost :?

Jedino sto obecava je svjecica koja se postepeno pali i jos ima produzeno paljenje.
 
ja bi reako da jedino što valja je lasersko paljenje smjese....ali to je još u testiranjima
 
To su neke halo svjećice

evo usporedba sa ngk i bosch,neka V8 mašina nesječam se točno :misli:
 
e sad baš da dobije 10ks ne vjerujem, ili su ove ngk i bosch bile stare 10godina
 
Jedino još nema za motojiće,samo automobili :?

i šerifi su zadovoljni,auti troše preko 10 posto manje hlapljive tekučine :mrgreen:
 
Sumnjam u poboljsanje, ovaj prsten mi se nikako ne svidja, zanima me po cemu su bolje od svjecice sa 4 ili 5 elektroda koje nemaju prsten nego su elektrode otvorene
 
KAMENI DJ said:
Ameri je hvale naveliko, a dali će se proširiti na druge kontinente?
Ma i onako ce uskoro skontati neko lasersko-plazma paljenje 8)
 
Mille said:
Ma i onako ce uskoro skontati neko lasersko-plazma paljenje 8)

Ok za drugačiji sistem paljenja,ovo je samo varijacija na temu svjećica koja nezahtjeva dodatna ulaganja nego samo ušarafiš drugi model po specifikaciji proizvođača i vozi(cjena je kao i prosječne svjećice).
 
KAMENI DJ said:
Ameri je hvale naveliko, a dali će se proširiti na druge kontinente?
Bit ce malo jebeno ocistiti cvarak kad se uhvati! :LOL:
 
Gato said:
Bit ce malo jebeno ocistiti cvarak kad se uhvati! :LOL:
a,ne kaže kameni da se ova ne može šporkat uvik čista ,uvik spremna samo šteta šta je nema za kupit :jesus:
 
rus said:
a,ne kaže kameni da se ova ne može šporkat uvik čista ,uvik spremna samo šteta šta je nema za kupit :jesus:
Bes svjecicu na koju se ne vata cvarak! :LOL:
 
Na ovoj svjećici nema ništa posebno osim previše materijala  :mrgreen: iskra i dalje bude jedna jedina a ako se mene pita ova svjećica može povećat snagu za 0.001 konj zbog veće kompresije a vjerojatnije će smanjit snagu zbog čudog puta kojim se eksplozija može širit. Ali 10ks  :shock: tu su stvarno malo pretjerali no dovoljno je da 1 od 1000 ljudi nasjedne i eto para (a ja jednom jesam)

Manje više svjećice su došle do kraja, jedini način za bolej je finija izrada i bolji materijali ali ni tu se više ne može daleko. A ovo na slici liči na obično gofance  :mrgreen: do neke nove tehnologije paljenja smjese nema se više što izmišljat, a ako i ima, to sigurno ne budu oblici elektroda...
 
ovo napravljeno da kad se odlomi, uleti veci komad u cilindar.
 
Pa nebi nam valjda ameri lagali :mrgreen:

jel se više nesječate njihovog "tru only tru" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :LOL: