svjecice....

karamela

New member
da ne trazim po manualima i ako moze mi koji iskusni radopisac (aj da vidim tko ce promijenit rijec  :mrgreen: ) reci, koje svjecice su im predstavljale najvise razocaranja, koje su ispale najbolji odabir...
tko vise napise, dobije cokoladu.

unaprijed hvala!
 
Jelena said:
da ne trazim po manualima i ako moze mi koji iskusni radopisac (aj da vidim tko ce promijenit rijec  :mrgreen: ) reci, koje svjecice su im predstavljale najvise razocaranja, koje su ispale najbolji odabir...
tko vise napise, dobije cokoladu.

unaprijed hvala!

ja imam ngk..  :wink:

ali, ne pitaj me detalje jer to neznam  :mrgreen:
 
Koristio ngk cr9(još nešto 9) ali sam ih odlučio promjenit jer su mi često rikavale (tj rikavale su normalno ali ja uvijek pucam na nešto bolje :)). Sad sam stavio neke čudne svjećice što imaju gap od preko 2mm, iako nisam mogao pošteno isprobat motor jer nemam auspuh, čini mi se da će bit jako dobre  (y)
 
denso brisk su sviječice namjenjene za motore visokih performansi.imaš ih sa više krakova
imaju dosta bolju iskru od drugih pa tako i motor ima bolje sagorijevanje te bolje ide.
 
Motor: najlošije Bosch
          najbolje Denso

Auto: najlošije Bosch
        najbolje NGK
 
AnteK said:
Motor: najlošije Bosch
          najbolje Denso

Auto: najlošije Bosch
        najbolje NGK
slažem se s tobom boš ni za kosilicu nevalja  (y)
 
demza said:
najbolje su one koje proizvodjac preporucuje...

a sve ostalo? Najbolje je jer proizvođač hoće 100% sigurnost i pouzdanost i trajnost, jer ne žele da im svaka šuša gnjavi na telefon zašto ovo ne radi, zašto ne valja...većina što voze motore kad tad pređu neke granice pa više sigurno ne koriste gume koje proizvođač propisuje, pa ni pločice, ulje...rijetke su stvari za koje se može univerzalno reć "najbolje je to" ali svak od nas ima svoje ukuse i kad preraste oem djelove prelazi na ono što mu je bolje/isplatljivije... :D
 
za rsv mille 2002: NGK R DCPR9E



iskustvo sa ngk mi je lose kada sam ga stavljao u druge motore kao zamjensku...
kada sam umjesto championa bio stavio ngk imao sam samo problema - cvarak, rikne, cesto mjenjaj... povratkom na champion, problemi nestali
 
r1 vtc said:
denso brisk su sviječice namjenjene za motore visokih performansi.imaš ih sa više krakova
imaju dosta bolju iskru od drugih pa tako i motor ima bolje sagorijevanje te bolje ide.
zanima me kako svijecica s vise elektroda daje bolju iskru
po nekoj logici - sto tanja elektroda to bolja ("jača") iskra. valjda jer se struja podijeli na manju povrsinu. zato se na skuterima za trke brusi cak i elektroda da bude sto vise u spic
 
Evo kako izgledaju svjecice koje su trenutno u mojoj cbr-ki. Nema auta sa standardnim paljenjem koji bi upalio na ove svjećice, ali mi vlasnici visokoturažnih motora smo blagoslovljeni icm-om koji je neusporedivo moćniji  (y) Inače vidio sam hrpe fancy svjećica ali ove osim što izgledaju fancy, dokazano na dyno stolu dodaju na cbr 600 rr 1-2ks a na motorima od litre oko 2-3ks. Meni dovoljno dobar razlog da prekopam cijeli net da ih nađem i isprobam a ako ne valjaju lako se vratim na original. Neću pisat kako se zovu jer se već ljudi smiju budali koja misli da svjećice mogu poboljšat snagu  :jesus:
 
demza said:
za rsv mille 2002: NGK R DCPR9E



iskustvo sa ngk mi je lose kada sam ga stavljao u druge motore kao zamjensku...
kada sam umjesto championa bio stavio ngk imao sam samo problema - cvarak, rikne, cesto mjenjaj... povratkom na champion, problemi nestali

I po čemu je to recimo bolja svjećica od Densove paralelne po katalogu?
Većina proizvođača navodi svjećice koje sama ugrađuje, no to samo po
sebi ne znači da nema boljeg ili jednako dobrog. Isto vrijedi i za "preporuke"
( koje to u stvarnosti i nisu ) za ulja i maziva, filtere, gume i slično...
 
jolly the roger said:
mos ovu prvu preradit bez navarivanja. samo treba pobrusit gornju elektrodu u spic

u platini napraviti v zarez.
 
jolly the roger said:
zanima me kako svijecica s vise elektroda daje bolju iskru
po nekoj logici - sto tanja elektroda to bolja ("jača") iskra. valjda jer se struja podijeli na manju povrsinu. zato se na skuterima za trke brusi cak i elektroda da bude sto vise u spic
nisam ja reko da sviječica sa više elektroda daje jaču iskru nego da denso brisk ima sviječice sa jednom dve tri i četri elektrode.a očeš reč da se stavi sviječica na motor koji tvornički ima  4 elektrode sa jednom elektrodom da bi to bilo bolje  :misli: