Šta kupiti: ZRX 1200 ili Bandit 1200???

rolipop

New member
Šta kupiti: ZRX 1200 ili Bandit 1200???
Koji od njih je bolji za duga putovanja za dvoje s puno prtljage (tri kofera, tank-torba)? Kako reagira ovjes na opterećenje? Potrošnja?
 
e za to ti je najkompetentniji ZRIX, vozio je Bandita 3 godine a sad vozi ZRX-a treću godinu.....ako želiš savjet iz prve ruke - nazovi 098-489-514 Boris
 
...tu moras ladne glave odlucit iako su ista klasa motori su dosta razliciti, ova kawa je malo vise "R" od Bandita, sad koliko ti to igra neman pojma, ja bi bandita "S"...
 
hrvatin said:
...tu moras ladne glave odlucit iako su ista klasa motori su dosta razliciti, ova kawa je malo vise "R" od Bandita, sad koliko ti to igra neman pojma, ja bi bandita "S"...

čovjeku trebaju konkretni savjeti a tu ne igraju mišljenja nego iskreno iznošenje prednosti i mana koje imaju oba (kao i svi ostali :? ) motora
 
...pa sta cu mu ja sad prepricavat test, moze ako treba samo nisan tija bit dosadan!
 
Mislim da ZRX i Bandit nisu baš previše usporedivi motocikli osim po kubikaži mašine. U nekom prošlom Moto Pulsu (čini mi se nekom lanjskom) bio je usporedni test maxi nakeda gdje su usporedbi bili ZRX, CB 1300, GSX 1400 i XJR 1300.
Ako već dvojiš između Kawasakija i Suzukija onda bi sličniji bili upravo ZRX i GSX 1400.
ZRX osim u standardnoj i R verziji, imaš i u S verziji sa poluoklopom, meni estetski ne baš lijepom ali zato veoma efikasnom.
Sve u svemu da sam na tvom mjestu odabrao bi ZRX.
 
Davi said:
Mislim da ZRX i Bandit nisu baš previše usporedivi motocikli osim po kubikaži mašine. U nekom prošlom Moto Pulsu (čini mi se nekom lanjskom) bio je usporedni test maxi nakeda gdje su usporedbi bili ZRX, CB 1300, GSX 1400 i XJR 1300.
Ako već dvojiš između Kawasakija i Suzukija onda bi sličniji bili upravo ZRX i GSX 1400.
ZRX osim u standardnoj i R verziji, imaš i u S verziji sa poluoklopom, meni estetski ne baš lijepom ali zato veoma efikasnom.
Sve u svemu da sam na tvom mjestu odabrao bi ZRX.
imas negdje taj motoplus
da vidim test
 
Beeblebrox said:
Davi said:
Mislim da ZRX i Bandit nisu baš previše usporedivi motocikli osim po kubikaži mašine. U nekom prošlom Moto Pulsu (čini mi se nekom lanjskom) bio je usporedni test maxi nakeda gdje su usporedbi bili ZRX, CB 1300, GSX 1400 i XJR 1300.
Ako već dvojiš između Kawasakija i Suzukija onda bi sličniji bili upravo ZRX i GSX 1400.
ZRX osim u standardnoj i R verziji, imaš i u S verziji sa poluoklopom, meni estetski ne baš lijepom ali zato veoma efikasnom.
Sve u svemu da sam na tvom mjestu odabrao bi ZRX.
imas negdje taj motoplus
da vidim test

Imam negdje. Kad se vratim doma javim ti broj.
 
hmmmmm.....svi su bili best by.....a u tekstu ih je ZRX (bio je model R) pomeo totalno :wink: .......od ove godine nema više S modela nego SAMO R....

čovjek je mislio na ZRX 1200 S kad je pitao što bi bilo bolje a ti se motori MOGU uspoređivati
 
Znam da od ove godine nema ZRX 1200 S, pa onda u obzir dolazi model R ili Bandit 1200 S...
I još uvijek nisam odlučio, iako po onom što sam do sada saznao, malu prednost ima ZRX.
 
Ustvari me najviše brine kad se sjednemo cura i ja (>100 + 60 kg) pa stavimo tri kofera i tank torbu tj stvari za otprilike mjesec dana života na cesti i lutanja okolo da motoru auspusi ne stružu po cesti. Do sada smo putovali na GPZ1100 iz 81. koji je taj posao obavljao dobro ali sam uvjek imao prljave ruke. Prednosti koju ima ZRX najviše su pridonjela dva Olinsa koji imaju dosta dobru mogućnost regulacije umjesto mono amortizera na Banditu
 
rolipop said:
Ustvari me najviše brine kad se sjednemo cura i ja (>100 + 60 kg) pa stavimo tri kofera i tank torbu tj stvari za otprilike mjesec dana života na cesti i lutanja okolo da motoru auspusi ne stružu po cesti. Do sada smo putovali na GPZ1100 iz 81. koji je taj posao obavljao dobro ali sam uvjek imao prljave ruke. Prednosti koju ima ZRX najviše su pridonjela dva Olinsa koji imaju dosta dobru mogućnost regulacije umjesto mono amortizera na Banditu
Ja i cura imamo 200 kg na XJR-u jedva da osjetim nesto na gasu
:cool:
 
Ja i cura imamo 200 kg...[/quote]

:shock: Tko je jači? :mrgreen:[/quote]
cuj ja imam momentalno 125 kg a ona ostatak zajednicak visina je 3,77 m
 
4rijeke said:
čovjek je mislio na ZRX 1200 S kad je pitao što bi bilo bolje a ti se motori MOGU uspoređivati

Pa normalno da se MOGU uspoređivati, svaki se motor može usporediti sa svakim ali ipak mislim da je realnija usporedba ZRX - GSX-om nego ZRX - Bandit i to u svim parametrima. Da nije tako i oni iz Moto Pulsa bili bi izabrali Bandita umjesto GSX-a.
A budući da u cjeniku razlike između tih motora nisu baš prevelike htio sam predložiti da čovjek razmisli i o GSX-u ako traži baš maxi.

To Beeblebrox: Usporedni tekst Maxi naked Moto Puls dvobroj 7-8/2004.
Pogledaj da li su stavili ovu usporedbu na svoje web stranice, a mogu probat i skenirat ili slikat sa digitalcem pa ti poslat.
 
Davi said:
4rijeke said:
čovjek je mislio na ZRX 1200 S kad je pitao što bi bilo bolje a ti se motori MOGU uspoređivati

Pa normalno da se MOGU uspoređivati, svaki se motor može usporediti sa svakim ali ipak mislim da je realnija usporedba ZRX - GSX-om nego ZRX - Bandit i to u svim parametrima. Da nije tako i oni iz Moto Pulsa bili bi izabrali Bandita umjesto GSX-a.
A budući da u cjeniku razlike između tih motora nisu baš prevelike htio sam predložiti da čovjek razmisli i o GSX-u ako traži baš maxi.

To Beeblebrox: Usporedni tekst Maxi naked Moto Puls dvobroj 7-8/2004.
Pogledaj da li su stavili ovu usporedbu na svoje web stranice, a mogu probat i skenirat ili slikat sa digitalcem pa ti poslat.

a po čemu je to GSX usporediviji od Bandita sa ZRX1200S???????????



po kubikaži, zaštiti, snazi ili po tome što je bio test u Moto pulsu??????????
 
Ako po ničem drugom onda po snazi i okrentnom momentu jer ako usporediš Banditove brojke one se baš ne uklapaju u prije navedeno društvo iz testa. Ne mislim da je to loš motor, dapače ali mi nekako ne spada u klasu maxi.

Gle nije mi bila namjera sa nikim polemizirati jer tako i tako to ne vodi nićemu. Očito da se ti nečeš složiti sa mojim mišljenjem i niti ja sa tvojim. Htio sam samo čovjeku predložiti još jedan model koji po mom mišljenju sličniji pa neka on sam odluči.
 
evo da zaključim ovaj post, hvala svima koji su se javili i rekli svoja mišljenja i razmišljanja. Odluka je pala na ZRK1200R model iz 2004. koji je u KMS-u na popustu od nekih 5000kn. Valjda zato jer ih je malo ostalo. Na stranu ZRX-a je prevagnulo nekoliko stvari (stražnji ovjes - dva olinsa sa dosta više mogućnosti podešavanja, vodeno hlađenje i nešto manja potrošnja zbog niže radne temperature, nešto jeftiniji servis.

see you on the road
 
ZRX je nekako najsportskiji naked,ali ne izgleda baš skladno, nema ih puno i rabljenog je jako teško prodati,govorim iz iskustva mog poznanika.
 
rolipop said:
evo da zaključim ovaj post, hvala svima koji su se javili i rekli svoja mišljenja i razmišljanja. Odluka je pala na ZRK1200R model iz 2004. koji je u KMS-u na popustu od nekih 5000kn. Valjda zato jer ih je malo ostalo. Na stranu ZRX-a je prevagnulo nekoliko stvari (stražnji ovjes - dva olinsa sa dosta više mogućnosti podešavanja, vodeno hlađenje i nešto manja potrošnja zbog niže radne temperature, nešto jeftiniji servis.

see you on the road
:cool: E ak mogu pitat koja to cifra ispadne na kraju, za gotovinu. :shock: