TAUBI=MINUS JEDAN

Srki said:
jel bar nekom nogice vire?

covjeka znam samo po cuvenju i nemam se potrebe nikom uguzit
imam dobrog majstora
:)
 
Shokrefumi said:
ako Taubi ne zna sa fergazerima, ne znam tko onda zna. A ako si ti tolko siguran da on ne zna, a ti kao znas sta bi trebalo napravit, zasto si onda to sam ne napravis?

pa on je vec "drkao" po tome :LOL:
 
Vjerojatno bi čovjek bio najsretniji da mu je Taubi uzel motor na servis, raskopal mu sve i rekel stvarno stanje stvari...a to je da treba ili nove frge ili komplet za reparaturu frge. Takav posel oduzima dosta vremena ako želiš napraviti frge kak spada. I onda bi imali dva scenarija...ili bi na dijagnozu spljuvali Taubija, ili bi spljuvali dotičnog zbog računa.
Jedino kaj je sreća...Taubi nebu delal kompromise kad nekome šrafi...bumo to malo probali ovak, pa bu možda išlo...inače bi imal topic ko i sekol nedugo di ga je netko zhračkal zbog starog motora, a di je sekol išel čovjeku na ruku...

Ima u HR puno majstora...odi drugome. Kod jednog od njih moraš biti zadovoljan. Ili...još bolja solucija...prolit koju kap znoja i znanja i složit sam. Jbg, downloadaj si service manual i peri...ak sam ja uspio na CB 250 iz '83. ti koji si šrafil po autima možeš valjda nekaj napraviti na svojoj drli.
 
linza said:
Da skratimo. Taubi nam je frend   :jesus:

Frend je onaj koji radi džabe. :mrgreen:

On je najbolji frend svih ptičurina na remizi. Kad dođe u baRRaku sleti jedno sto tisuća vrabaca, golubova i ostale gamadi. Jednom ću ga zasut tim njegovim mrvicama pa nek ga pojedu.
 
mate said:
Frend je onaj koji radi džabe. :mrgreen:

On je najbolji frend svih ptičurina na remizi. Kad dođe u baRRaku sleti jedno sto tisuća vrabaca, golubova i ostale gamadi. Jednom ću ga zasut tim njegovim mrvicama pa nek ga pojedu.


Je, točno! Frend je onaj kaj ti rade džabe, i još mu na kraju kad ti sve složi možeš reć KAJE PIČKO KUAC TI JE POSO NEMAŠ POJMA SVE SI MI SJEBO I GAAAAAAAAAAAAAAS ( naravno, na super složenom motoru) :mrgreen:

TO je frend! :mrgreen:

srki
 
Srki frende, trebalo bi pomoci izvaditi vesmasinu iz supe  :jesus:
 
linza said:
Srki frende, trebalo bi pomoci izvaditi vesmasinu iz supe  :jesus:

Ajd javi, znaš da sam uvijek za

nosat po kućama
farbat po kućama
hebat po kućama
jest po kućama
izležavat se po kućama



srki
 
Isti problem kao kod dotičnog gospodina, problem s fergazeromi još malo veći. Riješio mi ga je DUDO. Uz redoviti servis koji napravio na motoru (ulje filteri, svjećice, lanac) nije mi ni uzeo puno love. Čovjek sasvim korektan mada sam svašta pročitao na forumu o njemu. Osobna mišljenja jako često nemoraju biti i opis stvarnog stanja. Motor mi ide fenomenalno, radi fenomenalno, bolje nego kad sam ga kupio. Sve pohvale. Samo ne Eurorent!!!!
 
radman said:
gosp. Taubi izgleda nezna slozit frge ak je neki problem kaj nije standardni posto je odustao kad sam mu objasnio poblize problem i kaj sam vidio kaj je u frgama
a bas i nisam mogao ja nesto zeznut jer sam dosta godina radio mehaniku ,doduse na autima , a i i nakon ciscenja frga motor se isto ponasao ,daklem nisam ja zeznuo nista  :wink:
e sad, pa to je 91 godina ,pa to covjek kaj se bavi motorima od onda mora imat u malom prstu
ili krame ne radi  :shock: daj me Ninja jos malo nasmijavaj  :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
mozda i ovi u mercedes servisu isto vise ne popravljaju 91g jer ipak je to proslo stoljece  ,katastrofa od razmisljanja


Nije mi jasno sto te je nasmijalo u mojem postu?
 
Flegma said:
Isti problem kao kod dotičnog gospodina, problem s fergazeromi još malo veći. Riješio mi ga je DUDO. Uz redoviti servis koji napravio na motoru (ulje filteri, svjećice, lanac) nije mi ni uzeo puno love. Čovjek sasvim korektan mada sam svašta pročitao na forumu o njemu. Osobna mišljenja jako često nemoraju biti i opis stvarnog stanja. Motor mi ide fenomenalno, radi fenomenalno, bolje nego kad sam ga kupio. Sve pohvale. Samo ne Eurorent!!!!

Zakaj ne Eurorent???

Evo meni danas uredno rijesili problem
Ustekali na diagnostic port ocitale greske SET i TPS postelali ih i amen peri dalje naplatili nista jer pila je pod garancijom.
 
:
Ninja said:
Zakaj ne Eurorent???

Evo meni danas uredno rijesili problem
Ustekali na diagnostic port ocitale greske SET i TPS postelali ih i amen peri dalje naplatili nista jer pila je pod garancijom.
Vrlo rado ću odgovoriti. već je pisano, ali nema veze. Ko želi nek pročita. Dofuram im motor s nekim problemom. Slabo se miri (spušta turaža), ne radi na leru, ali uredno pali. Uredno vuče i ide ok. Odfuram da mi složi to mirenje, zamolim da mi počisti frgić i da veli što po njemu treba promjenit. Dođem po motor. Tražim račun. Počistio je fergazer, naplatio potrošni materijali, rekao što treba promjenit. Neznam što je potrošni materijal. ništa osim toga. Bumm 1400kn. Ok ak je dobro nema veze. Sjednem na motor i nemogu ga upalit.Sva sreća da je mehaničar ( u daljnjem tekstu konj, idiot, mamlaz...) bio pored mene.E da, zamolih ga da mi podesi kuplung. Ostane i drugi dan. E kod slaganja krivo mi je onaj idiot složio frgić. Ventile koji propuštaju gorivo u jednom smjeru krivo okrene, a što je najbolje motor trokira i nema snage. Neide iznad 100. U petoj na 4tisuće okr cuka ko blesav.
Pazi idiota, veli treba zamjenit karike, ventile, gumice, korpu mjenjača..... Npr, motor ne troši niš ulja. Napravio 5000km s istom razinom ulja, nema plavog dima i on bi mjenjao karike. Konj prenapne sajlu kuplunga tako da sam ga do taubija furao na kuplungu. I samo do taubija.  Ukupno 6000kuna djelova. Niš mu nisam vjerovao i otišao sam. I sve za 1400kuna. Taubi je bio izuzetno korektan i svaka mu čast. Čovjek nije imao vremena da složi sjebano u eurorentu. Nije cukao, sad cuka, nije se mirio, ni sad se ne miri, kvačilo, neide iznad 100... Potrebni djelovi 6000 kuna. Kompresija kakti izmjerena i 6 od 12. Bašme zanima kak sam ga uopće mogao upalit. Valjda tip nezna da mora isključit ventil za dekompresiju da bi ju mogao izmjerit.Motor za smeće ukratko. Taubi me uredno primi, nekaj poštela, ali zbog trka nije imao previše vremena i zamoli da dođem za 3 tjedna.Niš ne naplati (nemrem vjerovat, srce me boljelo. Pukim slučajem dođem do dude. Nebitno kako. Popričam s čovjekom, ostavim mu motor. Za dva dana dođem po njega. Niti mjenjao korpu, niti ventile, niti karike, niti gumice ventila, niti obrada glave i još hrpa stvari koju mi je onaj mamlaz u eurorentu rekao. Motor radi ko sat, pali od prve, miri se savršeno, radi na leru i kad je hladan. Povuče bolje nego kad sam ga kupio.Imam samo riječi pohvale. I ne, ne mislim ga prodavat da neko nebi mislio da si radim neku reklamu. Jednostavno mi je zadovoljstvo sjest na njega. Prekidač za paljenje pipnem i več se upali. Malo sam pod dojmovima, ali stvarno je tako. I opet ću k njemu jer mu vjerujem. Znam (čitao sam) da nisu svačija iskustva ista, ali ako ga pažljivije  neko posluša i shvati što želi reč neće imati problema. Sad sam zadovoljan. Pa što ako motor nije bio gotov isti dan. Bolje tri pa da ide, nego jedan kao u eurorentu pa da neide. Tvoj motor je bio pod garancijom i oni su tamo u principu zamjenili dio. A što kad treba složit, a ne promjenit, kao u slučaju dotičnog gospodina, što kad motor nije pod garancijom, što onda? Sigurno ne eurorent. E zato ne oni? Oprostite na dužini, ali da je bilo tak dosadno sigurno nebi pročitali do kraja :wink
 
citam bas odgovore i ne kuzim zasto se neki briju da je problem u novcima, dijelovima ,pljuvanju po majstoru .dijagnoza kvara i da dalje ne nabrajam
pa kaj covjek nemre vise ni na servis doc normalno (narucen) i malo strucnije porazgovarat sa "starim majstorom" a da se ovaj kad cuje kaj je odprilike odmah predomisli ???
pa mogao je raskopat ,slozit i naplatit kolko dode i stvar rijesena ,meni je bitno da stvar hoda
ovak  samo  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
Taubi, daj ga ti primi a ja ću mu "sredit" frge. On se naprosto gura da nam da lovu. Ionak mu neće radit a uzmemo mu par somića za trud. :mrgreen:
 
Srki said:
Je, točno! Frend je onaj kaj ti rade džabe, i još mu na kraju kad ti sve složi možeš reć KAJE PIČKO KUAC TI JE POSO NEMAŠ POJMA SVE SI MI SJEBO I GAAAAAAAAAAAAAAS ( naravno, na super složenom motoru) :mrgreen:

TO je frend! :mrgreen:

srki
taubi ti je stavljao kofer na motor? :mrgreen: