TDM 850 auspuh

Dodicuss

Member
Daklem, probusio mi se auspuh na motoru.Kako ja ne znam ama bas nikoga tko vozi tdm-a 850 , mozda mi netko ovdje moze pomoci. Stvar je u tome sto ja ne zelim nikakve shacale, akrape, wingse i ostale djidjemidje, ocu original auspuhe, pa jel moguce da netko ovdje vozi tdm-a sa zamjenskim auspusima, a doma u shupi ima originale koji skupljaju prasinu, ili mozda poznajete nekog takvog?
 
Iskreno, nije mi jasno kako možeš odoliti da ne staviš otvorene auspuhe na svoj bike, meni jedan od najboljih sound-ova :D . Budem ti se raspitao kod ekipe... Pozdrav
 
bool said:
Iskreno, nije mi jasno kako možeš odoliti da ne staviš otvorene auspuhe na svoj bike, meni jedan od najboljih sound-ova :D .


Slazem se, no... vise je razloga, imao sam prije KLE-a sa scorpionom (danasjim akrapovicem), grmio je, cool za po gradu i manje ture, tuneli su mi bili omiljene dionice....al na duzem putu mi je usi izbijalo i pocelo mi je smetati. Kako se relativno cesto iz zagreba zaletim do dubrovnika gust mi je uzet discman , slusalice pod kacigu, i eto mi glazbe, s otvorenim auspuhom ne bi nista cuo pod kacigom... mislim da bi poludio do dolje.

Ima otvoreni top prednosti...., auti te ranije zamijete, pomicu se i sl, al eto ja radje zrtvujem otvorene auspuhe u korsit r'n'r-a 8)

Najbolje bi bilo kad bi postojali otvoreni topovi koji se montiraju i skidaju u roku 2 min pa za grad da imam otvorene a za put tvornicke.

A i tu je drugi par rukava, sve sam vise siguran da je doslo vrijeme promjene, pa ne baca mi se sad neka luda lova za nesto sto namjeravam prodati.


bool said:
Budem ti se raspitao kod ekipe... Pozdrav

Hvala , vidim u samoboru kad se zaletim na cugu cesto crveni tdm, mislim da shacala ima, al nikad ga ne ulovim :mrgreen:
 
Što se tiče muzike u ušima tokom vožnje, priznam tj. želim samo onu koja dolazi iz moje mašine i topova, ova kombinacija sa discmanom mi se čini nepojmiljivom... ali, svatko ima svoj gušt.
Čak i čepovi za uši mi se čine nepotrebnima, gdje je onda gušt?

Što se tiče topova, ubodeš one koji imaju mogučnost stavljanja i skidanja dodatnog prigušivača... treba ti možda minutu za remont.

Samobor i TDM... ima ih dosta i večina ima neke spulje :D
 
Bool, sve si reko. Nema sounda do onog iz vlastitih spulja.
Jučer sam za potrebe tehničkog pregleda našarafio db-killer (iliti prigušivač), iako se ispostavilo da je bilo potpuno nepotrebno.
I ...naprosto nisam mogao dočekati da dođem doma i hitno ga skinem.
 
A da i ne spominjemo da su slušalice na ušima za vrijeme vožnje protuzakonite. Ja čapove za uši strpam samo kad idem van grada na malo duže, onda mi "šum" (čitaj buka) vjetra smeta. Inače... auspuff... :twisted: :twisted: :twisted:
 
bool said:
Što se tiče muzike u ušima tokom vožnje, priznam tj. želim samo onu koja dolazi iz moje mašine i topova, ova kombinacija sa discmanom mi se čini nepojmiljivom... ali, svatko ima svoj gušt.
Čak i čepovi za uši mi se čine nepotrebnima, gdje je onda gušt?

Što se tiče topova, ubodeš one koji imaju mogučnost stavljanja i skidanja dodatnog prigušivača... treba ti možda minutu za remont.

Kao sto napisah, uopce nemam nista protiv otvorenih topova, i sam sam ga imao, ali eto mozda me to vise ne pali kao prije. Bitno mi je da se vozim. Mozda cu na iduci motor staviti nesto "street legal" no sve u svoje vrijeme.



bool said:
Samobor i TDM... ima ih dosta i večina ima neke spulje :D


To je bolje za mene zar ne :D , jos jednom fala ti unaprijed, samo nemoj zaboraviti pitat
 
Bizon said:
A da i ne spominjemo da su slušalice na ušima za vrijeme vožnje protuzakonite. Ja čapove za uši strpam samo kad idem van grada na malo duže, onda mi "šum" (čitaj buka) vjetra smeta. Inače... auspuff... :twisted: :twisted: :twisted:


Pa sad... ne sjecam se neke tocke zakona u kojoj je zabranjeno imati slusalice u usima dok vozis motorom.
Paradoks je onda da kad polazes ispit za A kategoriju, imas slusalice u usima jer ti govore gdje da ides.
Slijedom toga bilo bi protuzakonito slusati glazbu u autu za vrijeme voznje, a da ni ne spominjem handsfree i ostale stvare.

A slusalica ti dodje nesto slicno ko cepic :)
 
Jednom davno sam vidio kako Schwantz stavlja čepove pa sam probao i sam. Užas totalni, potpuna dekoncentracija. Onda sam probao slušati walkman na najjače bez kacige. Na 120 se više nije čulo ali baš ništa osim vjetra. Nakon toga išla je proba sa slušalicama pod kacigom. Stavio sam ih negdje u Zvonimirovoj i vozio do Novog Zagreba. Opet isto s tim da sam skoro imao bliske susrete s asfaltom par puta... od tada nema više eksperimentiranja, samo zvuk motora...
 
tvrtka marving izrađuje auspuhe za tdm-a, vrlo slične onim originalnim i jako povoljno. di nabavit? nažalost znam samo za piccilo racing u splitu.isplati se nazvat i pitat za cifru. tel: 021/325 677 :wink:
 
na intermotu na sajmu probo sam onaj Remusov automat za zvukove motocikala u seriji i njihovoj tkacoj izvedbi i TDM mi je ino najjebeniji zvuk .slaze se i drustvo koje je islo sa mnom pa...
 
možeš Remus/Sebring, a i većinu 'tvorničkih' auspuha kupiti s E certifikatom (zadovoljavaju europske norme o buci), .... znači imaju pregradu, nisu otvoreni i ne bi trebali biti ništ puno glasniji od originala.
 
mate said:
Jednom davno sam vidio kako Schwantz stavlja čepove pa sam probao i sam. Užas totalni, potpuna dekoncentracija. Onda sam probao slušati walkman na najjače bez kacige. Na 120 se više nije čulo ali baš ništa osim vjetra. Nakon toga išla je proba sa slušalicama pod kacigom. Stavio sam ih negdje u Zvonimirovoj i vozio do Novog Zagreba. Opet isto s tim da sam skoro imao bliske susrete s asfaltom par puta... od tada nema više eksperimentiranja, samo zvuk motora...


E gerijatrijo :mrgreen: , izgleda da ti ne idu dvije koordinirane radnje u isto vrijeme :D

Nemam s tim problema, jos kad cujem neku stvar brzeg ritma koja mi vristi u uho "daj gas daj gas", pa kad potegnem motor za desno uho :) a ono sve u skladu kao da svira filharmonija,a ti dirigent :D pa se najezis, adrenalin proradi, uf ...
 
Kawaman said:
možeš Remus/Sebring, a i većinu 'tvorničkih' auspuha kupiti s E certifikatom (zadovoljavaju europske norme o buci), .... znači imaju pregradu, nisu otvoreni i ne bi trebali biti ništ puno glasniji od originala.


Da sad ne odgovaram svima posebno....

Super je sto ima zamjenskih topova, koji malo brundaju, i hvala svima na savjetu, ali...kao sto pise u prvom postu, meni se to ne isplati. Da ste u poziciji kao ja, dakle da vam je mislima prodaja motora koja samo sto se ne sprovede u djelo, tj posalje oglas u oglasnik, bi li kupovali nove auspuhe ili stavili neke originale koji su u dobrom stanju, a pretpostavljam da to ne bi trebalo puno kostati , pa neka buduci vlasnik stavlja gore i dimnjak i neka mu grmi i sijeva, ako mu se svidja :)