Test aditiva za benzin

Proizvođači su sigurno bili oduševljeni ovim testom  :mrgreen:
Nisam nikad to koristio, jedno vrijeme su nas u firmi bombardirali onim tabletama za smanjivanje potrošnje, nikad ništa nismo uzeli.. Izgleda i bolje...
 
Rezultati su upravo onakvi kakvi i trebaju biti u testu koji za bazu koristi dovoljno kvalitetno gorivo
( smanjenje snage otprilike odgovara postotku dodatka namijenjenog poboljšanju oktanske vrijednost goriva )

Pozitivni efekt "oktan boostera" moguće je očekivati  ( i zaista postoje ) kada se koristi
za podizanje oktanske vrijednosti benzina preniske oktanske vrijednosti za korišteni motor.

Benzine s manje od 90 oktana, koji su dosta neugodni za korištenje na današnjim motociklima
( vjerujte da s takvim benzinom o maksimalnoj snazi i ne razmišljate ! ) oktan-boosteri čine upotrebljivima i podnošljivima.
To je njihova svrha koju više-manje ispunjavaju i zbog toga ostaju nužna potreba na nekim tržištima. 
 
Ja samo znam da je na testu samo stetilo..a tom testu vjerujem vise nego random misljenju trgovaca.
 
A sta je sa aditivima za ciscenje karba i injektora?

Poslao Joca Amsterdam
 
Mario T said:
A sta je sa aditivima za ciscenje karba i injektora?

Poslao Joca Amsterdam

Koristio LM aditiv za ventile i klip,

zadovoljan rezultatima, kad sam otvorio masinu samo fini sivi tanki sloj bez onih nakupina garezi,

Starije masine jos iz vremena dok se vozilo na olovni benin
 
dakle, rastavio motor (skinuo glavu) na NSU 175, pogledao stanje,

slozio nazad,

ulio LM i vozio se mjesec dana (stavljao LM kod svakog tankiranja, tankirao na istoj pumpi, voznaj 90% po gradu)

ponovo skinuo glavu,

nije bilo naslaga garezi an celu klipa, glavi, ventilima,
samo tanki sivi film,

na 33 koristio LM nekih 2 mjeseca, kad sam skinuo glave rezultat isti,

to je moje osobno iskustvo s aditivim tj. sa LM aditivom
 
ja sam nedavno usuo motulov fuel system clean..kao čisti cijeli sistem goriva, podmazuje ventile itd.
nisam primjetio nikakvu promjenu
 
Na benzinskoj u Tudmuru (Sirija) skužio da imaju taj oktan boster....pitam tipa koliko oktana ima to njegovo gorivo..tip me nakratko pogleda i ispali "two hundred" :misli:..nakon toga sam shvatio da mi to netreba :mrgreen:....i stvarno pila je išla ok ma šta sam sipao u nju....mislim da je najniže oktanski bilo 82 i fz6 je to gutao kao 95-icu :wink:..