Thunderace 1000

Kneeslider

Member
Evo,pošto u zadnje vrijeme razmišljam o promjeni motocikla,zanima me je li ko imao Thunderace i kakva su iskustva s njim...
 
nisan ga nikad ima ali san uvik ima simpatije prema tom motoru 8)
Po meni jako dobar dizajn, dosta dobar ovjes, malo je preglomazan i tezak, ali to je vec sportturer iako se vodi pod R-a :misli:...
Sve na sta pada prst sumnje je ta makinja koja je ko na FZR-u...iako ja tvrdim da uz pravo odrzavanje ni ona nece stvarat probleme...
Samo da spomenem ako nisi zna, taj motor ima lose konstruiranu radilicu, sa jako velikom udaljenosti izmedju 2 i 3 cilindra i pri visim okr. tu dolazi do krivljenja same radicice i ostecenja stajaci lezajeva nakon neki 60 000 km...
Medjutim taj problem se javljao kad je motor tek dosao na trziste po meni zbog tadasnje kvalitete ulja...
Ja vec dugo nisam cuo da je neko ima ti problema na FZR-ki sa modernim fullsintetikama

A i na Tunderaceu su ti drugaciji stajaci lezajevi (sa tri rupe) 8)
 
gastajbarter said:
ako je presla vise od 20000km racunaj jedno litar ulja na 1000km-sve ostalo je okej

za tu litru ulja ces se morat potrudit da u 2000 km potrosis zadnju gumu 8)
Muski (ili konjski) taj motor triba vozit da toliko potrosi :?
 
hrvatin said:
za tu litru ulja ces se morat potrudit da u 2000 km potrosis zadnju gumu 8)
Muski (ili konjski) taj motor triba vozit da toliko potrosi :?
Imao moj prijatelj novu i mazio i pazio ju pa je svejedno češče dolijevao ulje nego ni gorivo ! FZR 1000 Genesis a kasnije i EX-UP i Thunderace su imali motor 3 GM a on je klasično smeče... Sory.
 
ima ga moj znanac. Troši ulje daje to katastrofa, inače je otor održavan i uredan ali kao da ima rupu na kartetu. Potroši i goriva solidno. Inače je ok. Uglavnom od mora do slavonije ode litra ulja i još fali. A to je ipak malo previše. Ne znam zašto je tako, ali je tako.
 
zvonko situm said:
Imao moj prijatelj novu i mazio i pazio ju pa je svejedno češče dolijevao ulje nego ni gorivo ! FZR 1000 Genesis a kasnije i EX-UP i Thunderace su imali motor 3 GM a on je klasično smeče... Sory.

Šile ti si mi motiv da dokrajcin ovo faksa, i slozin jednu jebacku Yamahu
:mrgreen: :jesus:
pa ako triba i 3gm :mrgreen:
 
Jebemu miša,pretpostavlja san da će trošit ulje,ali da ga toliko suklja to mi je skoro nevjerojatno :?.Baš san se sitija motoplusovog članka vezanog za FZR u kojem kaže da su imali velikih problema sa razletavanjem radilica...Ništa,čini mi se da neće Thunderace u moju kuću :misli:
 
Moja dva frenda (1 frend 1kolega), imaju thundera i koliko znam, nijednom ne trosi ulje, a obadvije su ko iz ducana...

:misli:
 
zna li netko za kakvog thunderacea za dijelove ... trebam nekih stvari i sitnica, pa je svaka informacija dobrodošla.. ;)