Ti si mladi vozac i amen !!!??

Status
Not open for further replies.

zec750

New member
    Evo zanimljivog događaja koji mi je totalno razj..ao dan i ugodnu vožnju. Na kraju sam i dobro prošao. Nego da pojasnim:

    Lijep je dan i idem se malo provozati. Iz smjera Siska uđem u Gvozd i "jurim" 60 km/h, prođem nekakvo glavno raskršće, predamnom ravnica i ja ga u 3. brzini polako odvrćem kad na cestu pred mene skoče 2 policajca, al doslovno skoče obojica. I onaj s lizalicom i onaj koji me skinuo laserom. Stanem ja, znam da sam isao malo brže, al što je tu je. Uslijedi normalna procedura (vozačku, prometnu bla, bla...) Na uređaju piše 83 km/h (svijetli dioda measure). I ovaj s lizalicom kuži da to ipak nije bilo neko divljaštvo i započeo priču oko motora - kao jel nov, kolko košta novi, gle pa ima i ABS...  I njemu svaka čast.  (y)

    Al sad najzanimljivije. Ovaj drugi provjerava podatke preko veze i kad je završio kaže on meni: TI SI MLAD VOZAČ, a ja wtf  :misli: kak mladi vozač???
    Kaže: A kategoriju si položio krajem 2006.
    Ja mu odgovorim da B kategoriju imam već 11 godina i da zbog toga nisam, i da sam se oko toga interesirao i da sam 99,9% sigiran da ja nisam mlad vozač. Kažem mu da se vara. Na to mi pokazuje knjižicu zakona o prometu i neki članak gdje je to kao regulirano.

    Ne popuštam ja, ali ni on i već polako pizdim  , ali se suzdržavam.

    I sam kraj. Vrati mi vozačku dozvolu i prometnu i savjetuje da se sporije vozim kroz naselja i oprašta (valjda sam mu ulio neki crv sumnje). Kaze da je kazna oduzimanje vozačke i ne znam što još, i da neki ko nije mladi vozač mora iz Zagreba doć po motor u Gvozd jerbo se zbog toga vozač isključuje iz prometa i ....  :palacdolje:  :x

    I sad Vas cijenjeni kolege motoristi pitam: Ko je sad u ovom slučaju u pravu?

    Nakon ovoga iskustva pitam se da li da im uopće više stanem. Uvijek imam opremu (radi sebe, jel), registriran motor, tablica vidljivo postavljena i ...
 
zec750 said:
     I sad Vas cijenjeni kolege motoristi pitam: Ko je sad u ovom slučaju u pravu?

i nakon otvaranja hrpe tema na ovom forumu, konzultiranja Hrvoja, pravnika i ostale ekipe to se jos uvijek ne zna  :LOL:  :LOL:
 
a zas si zacrnio podatke na vozačkoj? pa nisi john travolta da ti navalimo doma sasda =P  tek si mi sada sumljiv =)
 
zec750 said:
   
     I sad Vas cijenjeni kolege motoristi pitam: Ko je sad u ovom slučaju u pravu?

Pa policajac je uvijek u pravu, ti se možeš žaliti pismeno da eventualno
dokažeš drugačije  :mrgreen: Moj recept je - polako, kulturno i strpljivo,
pali u 99% slučajeva, bez obzira na veličinu prekršaja. Što se više kurchis
to ima manje efekta. Naša policija je ( iako vjerujem da mnogi misle drugačije )
još uvijek poprilično tolerantna i kad napraviš neki prekršaj, da se iskemijati
manje kazna, često i bez kazne. Barem je moje iskustvo takvo, u ovih 20-ak
godina vožnje i poprilično puno kilometara.  (y)
 
AnteK said:
Pa policajac je uvijek u pravu, ti se možeš žaliti pismeno da eventualno
dokažeš drugačije  :mrgreen: Moj recept je - polako, kulturno i strpljivo,
pali u 99% slučajeva, bez obzira na veličinu prekršaja. Što se više kurchis
to ima manje efekta. Naša policija je ( iako vjerujem da mnogi misle drugačije )
još uvijek poprilično tolerantna i kad napraviš neki prekršaj, da se iskemijati
manje kazna, često i bez kazne. Barem je moje iskustvo takvo, u ovih 20-ak
godina vožnje i poprilično puno kilometara.  (y)

Ma bio sam ja koliko mogu biti ljubazan, al kipilo je u meni.
Napisao sam da su me pustili bez da sam ista platio  :wink:

Valja bit ljubazan pa ak upali - upali  :). Uspjelo mi dva puta (2/3) otkad vozim motor.
 
nisi mladi vozač ako imaš B kategoriju 11 godina, ali ...

ograničenje snage za motocikle ti je 25kW dvije godine od polaganja ispita. Bez obzira na tvoje godine i koliko dugo imaš B kategoriju.

barem su meni tako objasnili  :wink:

u svakom slučaju lijepo od njih što su te pustili.
 
U biti glavna poanta i jesu tih 25 kW , a moj motor ima 78 kW. Malo sam se mozda krivo izrazio pojmom "mladi  vozač".
 
Policajac nije u pravu,  imas pecat "A" kategorije, to znaci da nemas nikakvih zabrana. (y)
Da imas samo pecat na "A1" i ne na "A", onda si "mladi" vozac, i imas ogranicenje na 25kw
Toliko o policajcevom poznavanju zakona i pismenosti :palacdolje: :palacdolje:
 
A1 je za vozače od 16 do 18 godina. Ograničenje 125 ccm.

kad imaš preko 18 onda dobivaš odmah A, ali sa ograničenjem prve 2 godine.
 
U krivu si kolega :mrgreen:

Ako si stariji od 18g., i imas polozenu vozacku dozvolu "B" kategorije duze od 2.g.,
onda dragi moj dobijas vozacku  "A1" i "A" kategorije, i nema nikog jebanja sa zabranama.
 
djuka0505 said:
ma policajac nikad nije u pravu.... :jesus:
Hehe nisam jedini  :mrgreen:
Meni je prije mjesec dana rekao policajac da sam mladi vozac, bio sam sa autom, imam polozenu B kategoriju od 17.05.2005 i stalno me uvjerava da sam mladi vozac. Nakon sto je vidio da sam uporan rekao je da ipak nisam mladi vozac JER imam vozacku A kategorije iz 2003. polozenu  :mrgreen:
Onda sam mu objasnjavao da nije to razlog zbog kojeg nisam mladi vozac nego zbog toga sto je proslo i vise od 2 godine kolko treba proc da vise ne bi bio mladi vozac  8)

Kroz tu raspravu nisam bio nekulturan, na fini nacin sam mu objasnio i na kraju mi vratio papire i pozdravio.

Lani sam 21.04.imao problema sa policijom kad su me zaustavili 500m od kuce  u 23:15  :mrgreen:
To je taman bilo dan prije utrke supermota u N.Marofu, i na taj datum nisam imao 2 godine vozackog staza u B kategoriji pa sam bio u prekrsaju, pokusavao sam ih nagovorit da me puste da se okrenem i odem doma ali nisu ni cuti htjeli. Na kraju se lik tak lijepo rasprical samnom i faxu motorima bla bla bla i ja si mislim da bude me pustil  :mrgreen: Kod ponovnog pitanja da me pusti opet je odgovorio negativno i tak je i ostalo a ja ostal bez vozacke na jedan dan  :mrgreen:
 
moguće je da sam u krivu, ali zakon kaže:

Članak 221.

(1) Osoba koja je položila vozački ispit i dobila vozačku dozvolu za M, A1, A, B, ili C1 kategoriju vozila ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat, niti tim vozilom smije vući priključno vozilo, a niti organizirano prevoziti djecu.

(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW. Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za A kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 25 kW.


koliko znam policajci baš ne inzistiraju na tom zakonu izuzev ako si jako mlad i jako brz.  :wink:
 
Mikoni said:
A1 je za vozače od 16 do 18 godina. Ograničenje 125 ccm.

kad imaš preko 18 onda dobivaš odmah A, ali sa ograničenjem prve 2 godine.

Ima potpuno pravo.
To ograničenje za A kategoriju ne vrijedi ako imaš više od 2 godine B kategoriju ili sam u krivu  :misli:
Naš se zakon može interpretirati na sto načina  :LOL:
 
Nemozes dobiti "A" kat. ak nemas "B" ili "A1" duze od 2.g.
A nasa draga drzavica???? :LOL: :LOL: :LOL: :jesus:
Moj kolega je polozio "A" kat., "B" ima duze od 10g, i na policiji su mu
normalno stavili pecat na "A", a "A1" ne :LOL: :LOL:
mislim, ko tu koga??
 
dejvid said:
To ograničenje za A kategoriju ne vrijedi ako imaš više od 2 godine B kategoriju ili sam u krivu  :misli:
Naš se zakon može interpretirati na sto načina  :LOL:

Meni to nikako nije bilo jasno jer imam već 15 godina B kategoriju i 8 godina C kategoriju.

Što se A tiče svi koje sam pitao su mi rekli da imam ograničenje bez obzira na ostale kategorije i svoje godine.

Navodno je druga priča ako si imao A1 od 16-e godine, pa je ona prešla u A iako za to nisam siguran pošto me to nije zanimalo.

 
Mikoni said:
moguće je da sam u krivu, ali zakon kaže:

Članak 221.

(1) Osoba koja je položila vozački ispit i dobila vozačku dozvolu za M, A1, A, B, ili C1 kategoriju vozila ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat, niti tim vozilom smije vući priključno vozilo, a niti organizirano prevoziti djecu.

(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW. Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za A kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 25 kW.


koliko znam policajci baš ne inzistiraju na tom zakonu izuzev ako si jako mlad i jako brz.  :wink:

O tome ti pricam, ako imas "B" ili "A1" duze od 2.g., ovaj zakon ne vrijedi za tebe ili ikoga. :wink: :wink:
 
Ja imam "B" i "C" 9g.,i prosle god. sam polozio "A", i kad sam posao raspitivat po autoskolama,  :misli: jojjjj
ni oni sami nisu znali :LOL: :LOL:
Kad sam dosao u ovu gdje sam polozio, su se smijali dok sam ih pitao za zabranu :mrgreen:
Uvijet da dobijem "A" je bio da imam "B" polozenu minimalno 2.g., i da polazem na motociklu jacem od 125ccm. (y)
To sam ja naravno znao :mrgreen: :mrgreen:, ali su me skoro razuvjerili :nasilni:
 
a kaj nikom nist, dobro si presel i gotovo, lock inace opet pe 20 stranica kad spadas u mlade vozace kad ne..
 
Nakon sto ovo procitah i uvidjeh sve peripetije koje su u igri  :shock: i da se vise uopce ne zna ko je tu ko  :shock: mogu ustvrditi samo, drago mi je da to mene ne kaci 8)

Jer ovo je stvarno, mmmm, besmisleno kako su te zakone slozili  :?
 
Status
Not open for further replies.