Što nakon prometne(automobilske)

ppinjuh

New member
Moja draga majčica je upravo imala prometnu.
Udario ju je lik bočno sa E-klasom, a ona je bila 206-ici. On tvrdi da je stajao na semaforu i krenuo lijevo, a da mu je ona došla sa lijeve strane prošavši kroz crveno. Po silini udarca i šteti na našem autu se to ne bi baš reklo. Ukrivio nam je skroz prednji desni kotač i čitavi desnu stranu do zadnjeg blatobrana je izribao. Tada je došao njegov svjedok i rekao kako je išao preko zebre u istom smjeru kretanja kao i moja mama i da je morao potrčati preko da ga ovaj sa mečkom ne zgazi jer ga je vidio da se zaletio odozgor prema semaforu, što je pobilo prvotnu priču vozača e-klase. Da je bilo kako je rekao vozač, to bi značilo da je on oduzeo prednost nadolazećim vozilima iz supronog smjera.
Policajac je pitao moju mamu da li je skretala lijevo jer je auto bio toliko odbačen.
Sad ne znam kako ide procedura što se tiče osiguranja,prijavljivanje štete,utvrđivanja krivice,naplate štete i svega toga što ide u taj paket.

Ako itko zna što se treba raditi da bi se završilo nama u korist pošto nemamo kasno a lik ima, molim za pomoć.
Na slici iscrtkano predstavlja predviđene putanje vozila.

Ako itko išta zna, molio bih da pomogne.

P.S. Moderatorima: Ne znam gdje da stavim ovaj topic, a nije baš za birtiju.


 
http://www.motori.hr/forum/viewtopic.php?t=6888

ukratko:

policija je napravila zapisnik...ti se javis osiguranju da si imao prometnu. nakon nekog vremena oni salju procjenitelja za procjenu stete.

bilo bi dobro da saznas od tog lika sto vas je udario hoce li priznati da je kriv.

ali najbolje je da uzmes odvjetnika i prepustis slucaj njemu :) puno je zdravije za tvoje zivce :)
 
Pa napravljen je očevid, policija će preliminarno odrediti krivca i onda vas sve, svakoga u njegovoj funkciji po krivici ili nevinosti, poslati na sud zbog kazne i pokrića štete. To će se znati nakon što se vidi zapisnik. Bitno je da vi imate podatke od tih ljudi koji vam mogu svjedočiti u korist, pa naložiti sudu da i njih pozove za svjedoke.

Preporučljivo je u autu uvijek imati i nekakav fotoaparat, najbolje one obične i jednokratne, sa jednim filmom od 36 ili 24 slike (u robnoj kući ili kod fotografa su ispod 30 kuna...), i poslikati takve situacije prije nego dođe policija, mada se to može slikati i kada oni dođu (to je i psihološki dobra fora), jer onda policija ide fakat kvalitetno obaviti očevid... a vi djelujete ozbiljno, i oni ne znaju tko stoji iza vas, mada najčešće dečki i odrade posao vrlo profesionalno. Taj fotić za malo kuna može vam kasnije značiti jako puno na sudu.

Napominjem da je potreban klasični aparat, jer ako je digitalac, može se slika, zbog mogućnosti digitalne manipulacije, obarati na sudu.

Kada dobijete zapisnik, onda sa njim možete na osiguranje.
 
Tip je bio jako užasan nije htio ni pričati, a kamoli šta drugo....čak nije niti podatke razmjenio...nije htio da se popuni ono izvješće o nezgodi nego samo da se zove murija. Inače se radi o Svenu Dukiću. Tko je iz Pule zna o kome pričam. Neki voditelj sa radio Pule.
On tvrdi da je stara proletila kroz crveno, a onaj svjedok je 'njegov' svjedok. Kada je došao do njega bilo je: 'Ej Sven, di si?'
 
niksa said:
Sledgehammer said:
Napominjem da je potreban klasični aparat, jer ako je digitalac, može se slika, zbog mogućnosti digitalne manipulacije, obarati na sudu.
kad cujem ovakvu izjavu - kosa mi se na glavi digne !!!

nisi jedini
 
demza said:
niksa said:
Sledgehammer said:
Napominjem da je potreban klasični aparat, jer ako je digitalac, može se slika, zbog mogućnosti digitalne manipulacije, obarati na sudu.
kad cujem ovakvu izjavu - kosa mi se na glavi digne !!!

nisi jedini

Zašto? Ja za to znam iz sudske prakse, ne znam otkud znate vi, ali neka vam se i dalje diže kosa... barem nešto!

Baš zbog toga što sam rekao, policija i dalje sve očevide radi sa klasičnim i skupim špigl-refleksnim aparatima, te se sve slike razvijaju, a sudu se na zahtjev dostavlja i negativ.

Koliko gluposti sam se tu načitao, imam sreću jedino što se šišam na nulu, jer bi mi stalan rad kose išao na živčeke...
 
zato jer MUP jos uvijek ne vidi vrijednost digitalne fotografije kao dominantne tehnologije

da postoje ljudi sa suvremenim stavovima na bitnim pozicijama u MUP-u, zaposljavali bi strucnjake koji bi bili sposobni otkriti manipulacije u digitalnoj fotografiji
a dobru manipulaciju nije lako napraviti jer imas brdo faktora koji mogu poljuljati vjerodstojnost manipulacije
isto tako imas dva brda pokazatelja vjerodostojnosti digitalne fotografije

klasicna fotografija uopce nije mjerodavna jer su se jos prije 60 godina radile savrsene manipulacije klasicne fotografije, da su neke tek danas otkrivene kao prevare
 
MUP ima digitalnih aparata, i koristi ih za neke druge namjene, ne za očevide. Razlozi za to nisu uopće u "suvremenosti", nego u nekim drugim službenim zahtjevima, jer i druge policije u svijetu imaju slične probleme.

MUP ima zakonsku obvezu prikupljanja dokaza, ne i dokazivanja vjerodostojnosti nečije digitalne fotografije. Barem ne dok to kao vještačenje ne zatraži sud.

Nije problem u tome da li MUP ima ljude sa suvremenim stavovima, jer ih MUP ima, nego je takvo ponašanje odraz sudske prakse (koja nije u nadležnosti MUP-a). Glede same fotografije, MUP pokriva sve vrste snimanja i fotografija, uključujući i stereofotogrametriju.

Da li je nešto lako ili teško napraviti, sa time se policija ne opterećuje, jer je i to posao suda i zakonodavaca, koji vrednuju težinu i organiziranost zločina. Stoga je profil rada MUP-a određen uvijek vanjskim faktorima, a ne da li MUP ima ili nema nekoga i nešto. Koliko sam ja upućen - a vjeruj da sam jako dobro upućen - MUP ima sve što mu treba, barem glede određenih stvari i tehnike, koja je na raspolaganju službama koje tu tehniku i trebaju.
 
Hvala na odgovorima......budemo vidili šta kažu čika cajci
 
niksa said:
ili da izvod iz maticne knjige nesmije bit stariji od 2 mjeseca - pa ne mogu se rodit 2 puta!!!


totalni kretenizam
isto ko i domovnica za vadit novu putovnicu


zivjela hrvatska :cool:
 
niksa said:
sledge, nemoj sve svacat osobno. Nije tebi upucena primjedba. Ali to s digitalnom fotografijom me podsjeca na pricu o vjerodostojnosti mejla ili digitalnog potpisa, ili da izvod iz maticne knjige nesmije bit stariji od 2 mjeseca - pa ne mogu se rodit 2 puta!!!

ali se možeš oženiti, razvesti,promjeniti ime ili prezime, a sve se to upisuje u rodni list
 
Mislim da ti je najbolje uzet odvjetnika jer ovi iz osiguranja ce te pokusat zaj***....

JA sam isto sebi uzeo odvjetnika i sad sam miran.... :D
 
Bajac said:
JA sam isto sebi uzeo odvjetnika i sad sam miran.... :D

a jel' se stvar okončala?

naime, ako nema svjedoka koji su spremni dati svoj iskaz na sudu, onda to može poprilično trajati bez nužnog happy enda.
 
cuore said:
Bajac said:
JA sam isto sebi uzeo odvjetnika i sad sam miran.... :D

a jel' se stvar okončala?

naime, ako nema svjedoka koji su spremni dati svoj iskaz na sudu, onda to može poprilično trajati bez nužnog happy enda.
Rjesava se ali sve ide polako.... :evil:

Htjeli su me zaj*** pa sam ih sad tuzio i tu treba vremena....

ALi sad od nove godine dolazi novi zakon....
Sto vise oduzuju na to im idu kamate.... :D