tomos apn 6

Status
Not open for further replies.

Juc

New member
Zanima me kolka mu je naveca brzina(stock motor),dal ima blokade,dal kaj pomaze rezonatni auspuh pri ubrzanju i brzini i dal se smijem voziti s njim po cesti s obzirom da nema zmigavce! :? Pitam zato jer bi si ga mozda kupio poslije dok polozim!  :D
 
brzina mu je oko 55 km/h...Blokada nema...ali mozes mu skratiti sipku u auspuhu(tocnije koljeno koje ulazi u zadnji dio auspuha)...stavis mu petu brzinu...i klip od tomos 14-tice...i eto...motoric ide solidnih 70 km/h...A rezonantni auspuh mu svakako pomaze...ali ne bilokoji...Medutim...za pocetak dovoljno ti je i takav kakav je. Naravno da se mozes bez zmigavaca voziti...Ako ih motor tvornicki nema..onda nije bitno. (y)
 
kupio bi si apn-a onda bi ga sredio da ide malo vise od 55 km/h jer mi je to premalo!  :) I kad kupim taj klip i auspuh dal mogu dati bilo kojem mehanicaru da mi to zmontira?  :?
 
evo neki dan sam stopao apn orginal  4 brzine na gps nizbrdo 61.4 kmh..

kao sto kaze VTR samo ja bi stavio klip s l prstenom...a za auspuh ima citava paleta ..trebalo bi ih probavat

 
yatasaki said:
evo neki dan sam stopao apn orginal  4 brzine na gps nizbrdo 61.4 kmh..

kao sto kaze VTR samo ja bi stavio klip s l prstenom...a za auspuh ima citava paleta ..trebalo bi ih probavat
znam da bi bilo bolje..ali onda treba se zajebavati sa piksnom u radilici...ubacivati tanju...sa promjerom 12mm. A to bas nemoze svatko napraviti. Bolje ovako...klip od 14 tice...plug-n- play... :mrgreen:
 
Za početak se vozi tak kak je , a poslije kad malo svladaš tehniku vožnje idi na neko umjereno friziranje.
55 km/h za početak je i više nego dovoljna da si napraviš zlo :misli:.
Jednog dana kad odlučiš frizirati pilu stavi klip 38L (ima sa 10mm bolcnom), malo spoliraj kanale u cilindru,malo spusti glavu, neku rezu nabaci i mislil buš da ideš warp 6. (y)
 
kosta said:
Za početak se vozi tak kak je , a poslije kad malo svladaš tehniku vožnje idi na neko umjereno friziranje.
55 km/h za početak je i više nego dovoljna da si napraviš zlo :misli:.
Jednog dana kad odlučiš frizirati pilu stavi klip 38L (ima sa 10mm bolcnom), malo spoliraj kanale u cilindru,malo spusti glavu, neku rezu nabaci i mislil buš da ideš warp 6. (y)
ima.da...ali sve su to klipovi imitacije jednog i jedinog klipa  38 l...a to je "elko" klip...odnosno konig. Originalni najkvalitetniji i najizdrzljiviji...ova ostala sranja sto se kupuju..(montis..meteor..) nije vrijedno spomena...
 
Klip oko 300kn, dihtunzi oko 100kn, reza 200kn, poliranje kanala  radiš sam ( imaš mjere kako i koliko na Tomos forumu), glavu spustiš ili sam na šmirgl ili daš tokaru ( cca 50kn).
Za sređivanje cilindra se naoružaj alatom ( bijax-i, razne gradacije šmirgla, bušilica) puno strpljenja i vremena.
Malo proguglaj, ima hrpa napisanih stvari o tome.
 
Molil bi vas misljenje dal bi mi se vise isplatilo kupit vec sredeni apn ili da kupim obicnog pa da ga sredujem! Ja mislim da bi trebal kupiti obicnog pa ga sredivati svojim rukama i mislim da bi mi tak bilo jeftinije!Molil bi vase misljenje!  :wink:
 
Juc said:
bi trebal kupiti obicnog pa ga sredivati svojim rukama i mislim da bi mi tak bilo jeftinije!!  :wink:
:wink: :misli: jeftinije nebu, ziher,  al da bu bolje, buuu, ak se dovoljno potrudiš, a i  netrebaš imat lovu na hrpi već možeš malo po malo, :( a jako  je bitno da kreneš s dobrom osnovom, znači neubijenim motorom.
 
kosta said:
Klip oko 300kn, dihtunzi oko 100kn, reza 200kn, poliranje kanala  radiš sam ( imaš mjere kako i koliko na Tomos forumu), glavu spustiš ili sam na šmirgl ili daš tokaru ( cca 50kn).

Jebmti EU, napredak i kapitalizam. Prije 20 god sve nabrojano (osim auspuha M-POWER) je koštalo zajedno 50 DM i dobar stari apeenac ide 80 km/h.
 
vec je dosta proslo od kako sam vozio apn-e,ali,koja je razlika izmedju klipa od 14-tice i apn-a?  :misli:
mozda se varam,ali jedina je razlika bila sto je 14tica imala cini mi se karburator 13,a apn 12..
 
..ja.. said:
vec je dosta proslo od kako sam vozio apn-e,ali,koja je razlika izmedju klipa od 14-tice i apn-a?  :misli:
mozda se varam,ali jedina je razlika bila sto je 14tica imala cini mi se karburator 13,a apn 12..


14-tica klip je kraći 5mm...
 
Puno bi napisa o Tomosu ali sam već pisao na drugoj temi isti motori osim Elektronika a Junior i Senior koje sam imao i još ih frizira bez pozrebe kad sad pogledam dosta je bilo staviti mašinu od bilo koja tri na kostur od APN-a samo je tribalo zakositi karburator,ili bar kod nas kratica za njega u to vrime (Ako Padneš Najebeš) a moga si kad se došlo do novaca staviti 5 brzinu na APN-4 ILI 6 neko je stavlja 42 klip neko 38 i po l prsten a znali smo i na 42 tokariti klip,praviti L prsten na 42 klip,olakšavati radilicu,polirati kanale cilindra,obavezno spuštiti glavu,spaja sam lijevu polutku radilice od automatika koja je bila manja i centrira bi je sa polutkom od APN-a i dobra rezonanca,zasad dosta ako nekom nešto nije jasno odgovoriću a najdraže doba je baš to bilo pa ti evo frendu dobro prolistaj i načićeš puno korisnih savjeta a ja najviše volim onaj dio : "Moguće Je Sve Što Misliš Da Je Nemoguće"  :wink:
      "Zdravko Matulja legenda sa Tomosom od 50 ccm (specijalkom) postigao na Grobniku 204 km
                      to je bio Tomos i Matulja koji je sludio Talijanske vozače koji su bili na Tomosima  (y)

                          "DOBRO PROLISTAJ NAĆI ĆEŠ SVE ŠTO TE ZANIMA I UŽIVAĆEŠ"
     
                          http://tomos.11.forumer.com/viewtopic.php?t=6444
 
 
Moja preporuka je klip 42 od vanbrodske pente tomos 4, oko 60ccm i kak bi rekel Đoli dobiš momenta da vuče iz podruma...  8) :mrgreen:
 
z-1000mk said:
Moja preporuka je klip 42 od vanbrodske pente tomos 4, oko 60ccm i kak bi rekel Đoli dobiš momenta da vuče iz podruma...  8) :mrgreen:
dobis da ti sjebe radilicu u roku odmah....radi ludacke kompresije....Treba se tu dosta poigrati...ako misli staviti 42 na apn cilindar....a posto je decko pocetnik ne preporucujem mu to...
 
APN 4 78g, 42 L (meteor), peta brzina, Lipnik auspuh, prijenos 15/33

Max brzina 90 km/h(nizbrdo i nesto vise) sa vozacem od 60kg zalegnutim na governal  :D
 
bmw m 5 said:
dobis da ti sjebe radilicu u roku odmah....radi ludacke kompresije....Treba se tu dosta poigrati...ako misli staviti 42 na apn cilindar....a posto je decko pocetnik ne preporucujem mu to...


Stavi se i radilica iz tomosa 4 i nemas problema.
 
Status
Not open for further replies.