TOMOSIMA po Balkanu - Budva,Tirana,Ohrid,Grčka

Dane-ČK

New member
Dakle,u ove zimske dane kad svi provode većinu vremena pred kompjuterom,pokušat ćemo razradit plan za ljeto 2013 godine. Znam da ima još pola godine do onda,al za nešto takvo treba 2 mjeseca priprema najmanje.

Nakon putovanja na more sa Dejanom,nastavlja se era Tomosa.

Dakle,plan je sljedeći,pomalo lud bi neki rekli:

Marko na skuteru i ja na svojoj 14-ici odlazimo dole preko Bosne za Dubrovnik,Pa u Budvu,zatim albanija u Tiranu na pljeskavice,i pravac Ohrid u Makedoniji. Poslije Ohrida,planiramo posjetit i Grčku,mjesto thessaloniki,pa ak se nam bude dopalo,pičimo za Atenu,koljevku civilizacije !

A za kući pičimo po istom putu,al nejdemo kroz Bosnu,nego duž Hrvatske,a sad dal će bit jadranska il knin,vidit ćemo ! 

Za ovaj put treba mnogo priprema,al sa tempom od 60-ak km/h i potrošnjom od 3L će biti ostvarivo.

Dakle,ako netko od vas zna za koje puteve koji su bolji nek kaže tu,pisat ćemo tok priprema za put,dobre volje imamo,kao i novac.

https://maps.google.hr/maps?saddr=Gornji+Hra%C5%A1%C4%87an&daddr=45.1790782,18.0145937+to:45.179004,17.9948433+to:44.094515,17.8874507+to:43.020998,17.5898769+to:41.1754123,20.8383064+to:Solun,+Gr%C4%8Dka&hl=hr&ie=UTF8&ll=43.125043,18.775635&spn=4.802605,7.064209&sll=42.049293,22.609863&sspn=9.769914,14.128418&geocode=FfqqwwIdLmP5ACnxS4BNJVNvRzF8HVrIpXn7bg%3BFcZgsQIdgeESASlVXp2xbrpdRzFhf2PAFATwog%3BFXxgsQIdW5QSASlleNnKR7pdRzEM7l02a73w7Q%3BFTPUoAId2vAQASmxhxhIRRlfRzHFeQt8fHhWYg%3BFcZykAIddGYMASnz3ikooqBLEzGMV-q40vG1FA%3BFXRJdAIdovc9ASnl7lodZNlQEzG6IO2BlxmPDQ%3BFXYbbAIdXhteASnt4CgU9DioFDGpdNW4Fee6CQ&oq=Gornji&t=h&gl=hr&dirflg=ht&mra=mru&via=1,2,3,4,5&z=7&layer=t




Okvirni put. Poželite nam sreću 
 
ljep0taaaaaaaa.... Ohrid,,, za spavanje moj ti savjet  restoran Neim...  odlicna klopa ,,uredne sobe.. odlicni ljudi,, vlasnik ti je biker..Neim Kerimoski.. ako si zainteresiran posaljem ti broj mob..  i vecina bikera kod njega spava.. tak da ti sve pet i sve znamenitosti Ohrida ti se nalaze u blizini..  Bio tamo ove godin3e.. sve  (y)  (y)  i da cijena ti sobe je 10 eura..  isto tako ako se slucajno  budete  vracali kroz Srbiji.. kojik slucajem  :wink:  znam  i tamo odlican hostel...  www.thegarden.rs
 
Neki kažu da idemo kroz Albaniju,neki kažu ne. šta sad?  :mrgreen:

I da,molio bih broj ili adresu. Hvala  (y)
 
Dane-ČK said:
Neki kažu da idemo kroz Albaniju,neki kažu ne. šta sad?  :mrgreen:

I da,molio bih broj ili adresu. Hvala  (y)

Kroz Albaniju  (y)
 
Pratio sam vašu prvu avanturu , a pratit ću i ovu. (PS.Ja sam onaj "bajker" iz Bjelovara..)
Zamislili ste si lijepu avanturicu i želim vam puno sreće i puno lijepih uspomena sa tog tripa, i , samo jedan prijedlog: - kad već idete tako daleko, gledajte da se što manje vraćate po istom putu.... (y)
 
Odlična ruta i nema razloga da ne uspije. (y)
Za Tomosa koje paljenje i par svijećica pod sic i gass, nema frke.
Sretno !
 
Dane-ČK said:
Neki kažu da idemo kroz Albaniju,neki kažu ne. šta sad?  :mrgreen:

I da,molio bih broj ili adresu. Hvala  (y)
Kroz Albaniju obavezno, Tirana, Elbasan, Ohrid. Provjerena ruta
 
Ekipa, držim vam fige i nadam se da ćete realizirati putovanje.
Biti će zanimljivo pratiti cjelokupnu pripremu i put.
Ja sam prošle godine na skuteru obišao većinu te rute (vidi putopis u potpisu); ako trebaš dodatne informacije, pošalji PP.
U svakom slučaju, samo naprijed.  (y)
 
pratim jer mi se čini da će biti zanimljiv putopis i avantura  (y) (y)
 
Možda ipak malo preambiciozno. U svakom slučaju želim da vam se želje i ostvare. Sretno.  (y)
 
pedjopop11 said:
Pratio sam vašu prvu avanturu , a pratit ću i ovu. (PS.Ja sam onaj "bajker" iz Bjelovara..)
Zamislili ste si lijepu avanturicu i želim vam puno sreće i puno lijepih uspomena sa tog tripa, i , samo jedan prijedlog: - kad već idete tako daleko, gledajte da se što manje vraćate po istom putu.... (y)

E,da,mi smo se u Bjelovaru upoznali  :mrgreen: :mrgreen:

DankoM said:
Kroz Albaniju obavezno, Tirana, Elbasan, Ohrid. Provjerena ruta

Pljeskavic,sljadoljed  :mrgreen: :mrgreen:

Belly_SMB said:
Ekipa, držim vam fige i nadam se da ćete realizirati putovanje.
Biti će zanimljivo pratiti cjelokupnu pripremu i put.
Ja sam prošle godine na skuteru obišao većinu te rute (vidi putopis u potpisu); ako trebaš dodatne informacije, pošalji PP.
U svakom slučaju, samo naprijed.  (y)

Za nešto ovakvo treba dosta pripreme,pa 6 mj nije prekasno za kupit opremu,posložit motor i tako.  (y)

lory said:
Možda ipak malo preambiciozno. U svakom slučaju želim da vam se želje i ostvare. Sretno.  (y)

Za ovakav put treba veliko srce,dobar kolega i puno zezancije. Nije potrebno soma i dvjesta kubika,dovoljno je i ovo. prošle godine sam od krka do splita potegnuo u komadu s tomosom,jedino je bila stanka ukarlobagu na radlerima  :mrgreen: :mrgreen:




Hvala vam dečki,samo mi recite kakav je smještaj u Baru,Ohridu i Solunu ak ko zna?

i šta sve treba imat od dozvola-mislim na vize i to?  :misli:
 
Dane-ČK said:
Neki kažu da idemo kroz Albaniju,neki kažu ne. šta sad?  :mrgreen:

I da,molio bih broj ili adresu. Hvala  (y)

Ohrid restoran Neim.. ulica Goce Delcev 71    broj.. RestoraN.. 00389 46 25 45 04
 
odlična ideja. na ohridu posjetit Sveti Naum i restoran je tamo odličan na samoj rijeci. i obavezno kroz albaniju (y)
 
Moji prijedlozi:

- iza Mostara skrenuti u CG (Nevesinje), otici u Pluzine (nocenje u Jazz&bikers baru/prenocistu), pa preko Trse u Zabljak, onda preko mosta na Djurdjevica Tari do Podgorice
- Podgorica-Tuzi-Shkoder-Fushe Kruje-Durres
- pogledati Durres (bikers bar Trojan u Plazhu, moguce nocenje)
- posjetiti Berat (orijentalna arhitektura, pod zastitom UNESCO-a)
- Vlora, prijevoj Llogara, Dhermi, Himare (nocenje u bikers hotelu clana Steel Wings of Albania, povezani sa Trojan barom u Durresu)
- pogledati Sarandu i Butrint (inace komuna Ksamil je najljepsi dio Albanske obale, tamo je sniman i Top Gear Driving in Albania - Top Gear - BBC)
- Igoumenitsa
- prijevoj Metsovo (Pindus, 1700 mnm)
- Meteora (2 dana potrebno za obilazak!!)
- Solun

Svakako zaobici Tiranu i Elbasan, zato sto nema nista posebno interesantno. Ako trebate vise informacija, slobodno pitajte. Bio sam tamo puno puta. I sretno Vam bilo!
 
momci svaka čast ali vrlo ostvariva avantura.
pa ljudi biciklom prolaze svijet i pješke čak.
pratim.
kad dođete u budvu zovite da platim pice i klopu.
 
Dane-ČK said:
i šta sve treba imat od dozvola-mislim na vize i to?  :misli:

netrebaju vize

putovnica, pare, prometna od motora (i zelena karta), vozačka i gaaas  (y)

čitam i navijam  :wink: