Toskana 2015 info

tomo8891

Member
Pozdrav

Ove godine plan je da pucamo prema Toskani u drugoj polovici 8. mjeseca(znam guzva, vrucina...ali jedva smo uskladili g.o.).Okvirno bilo bi to 7-8 dana IT i 3-4 rehabilitacija i meditacije u Istri.
Plan bi bio bazirat se negdje u sredini i laganini svaki dan nesto obici, pa eto svi savjeti sta obici, kojim cestama obavezno proci, gdje jeftino spavat....bi mi dobro dosli. :012:
 
kad smo bili smjestili se u Montecatini terme..... meni se činilo nekako ok i blizu svega... na koncu i agencije za ture u Toscanu se smještaju tamo...

zavisi i o tvojim planovima što i gdje idete gledati, pa onda prema tome smještaj bliže moru ili unutrašnjosti...

ovo je naš đir, pa možda pomogne, ali nažalost nema više slika
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,192951.0.html
 
Mi smo bili krajem 6mj. Mislim da vam je 8 dana previše. Jedino ako želite stati u svakom muzeju i sl. ili ako želite guštat u nekom agroturizmu, pa pomalo...
Drugi puta bi Firenzu zaobišao ili bi stao samo na Piazza de Michelangelo, to je mjesto za slikanje. Vidi se cijela Firenza. Grad je prljav, nemožeš hodati od emigranata koji prodaju bižuteriju. 
Mi smo obišli Firenzu, San Gimignano, Siennu, Asciano, Massa Marittima , Volterra, pa po obali do Pise, Terme Montecatini...
Najljepši dio nam je bio krajolik od Sienne do Asciana. I žao nam je šta nismo išli još južnije.
U biti očekivao sam da će biti takva cijela Toscana, kao sa razglednice. A to ti je u biti 'malo ovdje, malo ondje'... Ako pogledaš google maps satelite, vidjeti ćeš žute prijedjele, to su ti tipični krajolici sa žitom, ćempresima i brežuljcima. Centralni dio ima puno šuma.
Sve u svemu supruga i ja smo razočarani i obećao sam joj da ćemo drugi puta 'lovit samo taj krajolik' i zaobilaziti gradove. Jer kada vidis San Gimignano (prekrasno) vidio si sve, jer je to slično.
Pozdrav, Taxi.
 
Da, Toscana je malo previse razvikana tako da u 8 dana stignete jos obici cijelu sjevernu Italiju do Francuske.  :mrgreen:
Ako ipak odlucite ostati, javi da mi pogledas jedan motor.  :mrgreen:
 
Taxi said:
Mi smo bili krajem 6mj. Mislim da vam je 8 dana previše. Jedino ako želite stati u svakom muzeju i sl. ili ako želite guštat u nekom agroturizmu, pa pomalo...
Daj mi reci koliko ste dana bili i gdje ste se smjestili, koliko ste km dnevno prelazili te kako se krecu cijene?
Nas plan bi bio bez prese obici vise manje  poznate destinacije, cinque terre, firenca, pisa, san gimignano, arezzo, siena, montepulciano, lucca...
Imam osjecaj da citav dan mozes potrosit samo na Firencu, tak da mi se tih 7-8 dana cini realno a i gospodicna se izjasnila da ne zeli radit dnevne rute od 400tinjak km  :evil:
 
tomo8891 said:
Daj mi reci koliko ste dana bili i gdje ste se smjestili, koliko ste km dnevno prelazili te kako se krecu cijene?
Nas plan bi bio bez prese obici vise manje  poznate destinacije, cinque terre, firenca, pisa, san gimignano, arezzo, siena, montepulciano, lucca...
Imam osjecaj da citav dan mozes potrosit samo na Firencu, tak da mi se tih 7-8 dana cini realno a i gospodicna se izjasnila da ne zeli radit dnevne rute od 400tinjak km  :evil:
Dobro ti veli Mate, za Toscanu ti je 4-5 dana i više nego dovoljno. Mi smo u povratku sa Sardinije u jednom danu obišli Pizu i Cinqe terre.
Cijene su ti kao kod nas na Jadranu u sezoni.
 
Radje potroši te dane u Umbiji. Meni je Umbrija neusporedivo ljepša.
Ja sam bio 6 dana u Umbriji i 3 u Toskani a sve se to da lijepo ukomponirat u jedan solidan i romantičan godišnji.
U Toskani sam bio 3 dana ali od većih gradova sam ulazio samo u Sienu i to radi supruge. Ljeto nije baš neko godišnje doba za zapiknut se u recimo Firencu. Tri dana sam proveo vozikajuće se o Cianti-u.
Par kilometata od Firence imaš nekoliko sela sa vrlo aktivnim agroturizmom.  Mi smo spavali u Impruneti na nekom seoskom gospodarstvu a većina ti ima bazen pa se popodne namačeš i uživaš u vinima.
Ak ti je napaljiva Firenca imaš gradski bus koji te vozi sa ovog imanja gdje sam ja boravio...
E da, Firenca je puna komaraca  :wink:
 
firenza, pisa, sienna, san giminano. Islo smo jednom davno na skolski izlet i sve prosli u 3 dana. Smjesteni bili u Montecattini terme, kao sto je  ivecina valjda. Uglavnom, lijepo je za vidjet. Ali Firenza ti je mala, tako da ti je jedan dan uvrh glave. Ovo ostalo pogledas u preostala dva dana. San Giminano je lijep, i preporuke je Museo delle tortura..ako su ti zanimljive takve stvari :D
 
Plan ispunjen, 7 dana vozikanja po Toskani te 7 dana na Cresu,
obišli Lucca, Pisa, Viareggio, La Spezia, Empoli, Florence, Volterra, San Gimignano, Siena, Chianti te Cinque Terre te cijeli Cres.
Ukupno prošli 3600km.

6CmtRl8l.jpg


WqblEjS.jpg


F8dV35P.jpg


KcAajTp.jpg


F9sLAEq.jpg


2oPSMNX.jpg


cK19mdx.jpg


nOwVZbr.jpg


JF8UezE.jpg


PoVOLT3.jpg


yzg4YMc.jpg


13LwqhU.jpg


tL67zUE.jpg